Skuteczne porady na cellulit

Bądźmy ze sobą szczerzy, jeśli masz cellulit, to z pewnością nie będzie łatwo się go pozbyć. Nieco otuchy doda ci fakt, że jesteś w zdecydowanej większości kobiet, których to dotyczy. Z cellulitem walczą młode, starsze, chudsze i pełniejsze panie. Dowiedz się jakie są skuteczne porady na cellulit, aby co najmniej zmniejszyć jego widoczność.

W przekroju twojego ciała, tuż pod skórą znajdują się linie tkanki łącznej, które podtrzymują tłuszcz w miejscu. Jeśli te łączenia ściśle do siebie nie przylegają, to tłuszcz przedziera się pod skórę tworząc tzw. cellulit. Kobieca budowa ciała zwiększa ryzyko powstawania cellulitu, ponieważ ich tkanka łączna jest cieńsza i delikatniejsza z natury. Jeśli dodatkowo posiadasz bardzo cienką skórę i miewasz rozregulowaną gospodarkę hormonalną, to jeszcze pewniejsze staje się posiadanie cellulitu. W rzeczywistości nie dotyczy on naprawdę małego odsetka kobiet, które mogą uznawać się za szczęściary. Poniżej przedstawiamy najskuteczniejsze porady na cellulit, dzięki którym skutecznie pozbędziesz się problemu, a przynajmniej go zminimalizujesz.

Waga a cellulit

Choć na cellulit skarżą się zarówno szczupłe jak i pełniejsze kobiety, to zrzucenie kilku kilogramów zdecydowanie wpłynie na naszą korzyść. Cellulit składa się w połowie z tłuszczu, dlatego gdy zaczniesz ćwiczyć, a twoje komórki tłuszczu zaczniesz zamieniać w mięśnie, pozbędziesz się sporej części twojego problemu. Ćwiczenia wpływają także na kondycję skóry – dotleniają ją, napinają i poprawiają podskórne krążenie, a to kolejny powód dla którego warto ruszyć się z siedzenia.

Uwaga: Ćwicz regularnie, z kilkudniową przerwą na regenerację przez miesiąc. Nie nastawiaj się na zrzucenie wagi, ale poprawę kondycji i zwiększenie siły. Najważniejsze, abyś chudła powoli, bo w przeciwnym razie skóra nie wróci na swoje miejsce, a tobie zostanie brzydki nadmiar skóry. Skorzystaj z kremów wyszczuplających i ujędrniających jak Eveline Slim Extreme, które zmniejszą obwód w najważniejszych partiach ciała i pomogą pozbyć się pomarańczowej skórki.

Optyczne wyszczuplenie

Równie ważne co miarodajne efekty są nasze osobiste wymagania co do wyglądu nóg i innych partii ciała dotkniętych cellulitem. Postaw na ćwiczenia wyszczuplające i rozciąganie, które możesz wykonywać chociażby w przerwach od pracy. Pamiętaj, że zdrowo opalona skóra prezentuje się lepiej, bo maskuje drobne niedoskonałości. Wypróbuj spraye i kremy samoopalające, które nakłada się tuż po zrobieniu peelingu. Najlepiej sprawdzą się do tego fusy po kawie, które energicznie wcieraj kolistymi ruchami. Kofeina zapewnia efekt ściągnięcia skóry. Dobrym składnikiem terapii antycellulitowej jest także witamina A, która zwiększa gęstość skóry. Inne polecane preparaty to, które znajdziesz m.in. w linii Dermo Tołpa.

Profesjonalne zabiegi na cellulit

Energiczny masaż wykonywany przez profesjonalistę pomoże nie tylko zmniejszyć obwód miejsc strategicznych, ale także nawilżyć i wygładzić skórę a nawet przesunąć tłuszcz z poszczególnych partii ciała w inne. Poddanie się serii zabiegów poprawia krążenie i zmniejsza widoczność cellulitu. Możesz skorzystać także ze specjalistycznych przyrządów, które wytwarzają wibracje rozbijające komórki tłuszczowe, dzięki czemu będzie ci się ich łatwiej pozbyć. Nowsze urządzenia działają nawet na zasadzie wytwarzania fal radiowych i dźwiękowych o wysokiej częstotliwości.

Masaże możesz wykonywać także w swoim domu z dodatkiem oliwy z oliwek i olejków zapachowych. Powinny trwać około 15 minut.

Sauna to kolejny sprawdzony sposób na cellulit i zmniejszenie wagi. Gorąca para wodna to zdrowa, lecznicza propozycja, która wpłynie na całe twoje ciało pomagając w pozbyciu toksyn i nadmiaru wody. Szok jakiego doznaje organizm po pobycie w saunie działa orzeźwiająco. Po takim zabiegu dobrze jest zażyć zimnej kąpieli dla wzmocnienia odporności.

f-elancyl-cellu-slim-wyszczuplajacy-krem-na-cellulit-200-ml

Wyszczuplający krem na cellulit Elancyl
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Body wraping

Ten zabieg także cieszy się dużą popularnością i z powodzeniem możesz go wykonać w domu. Body wrap polega na wmasowaniu w skórę odpowiedniego kremu na cellulit a następnie szczelnym owinięciu danej części ciała w folię spożywczą. Wrapping można stosować praktycznie na każdą część ciała. Działanie tej metody nie jest jednoznaczne, ponieważ po pierwsze szczelne owinięcie ciała jest formą modelowania, a po drugie wytworzone w ten sposób ciepło umożliwia lepsze wniknięcie aktywnych składników preparatu do wnętrza skóry, dzięki czemu uzyskujemy jeszcze lepsze rezultaty wyszczuplające i wygładzające.

Jeśli chcesz wykonać body wraping w domu, to postępuj zgodnie z tą kolejnością zabiegów: peeling, a dopiero potem aktywne serum wyszczuplające, owinięcie ciała w folię. Dodatkowo możesz przykryć się kocem i wypić coś ciepłego, a efekt będzie jeszcze lepszy. Zabieg powinien trwać co najmniej pół godziny i być powtarzany w kilkunastu seriach, po dwa zabiegi na tydzień. Najlepiej zaplanować to na jesień lub zimę, aby być gotową na odsłonięcie nóg wiosną i latem. W połączeniu z dietą i ćwiczeniami jest w stanie zdziałać cuda.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.