Dieta odtruwająca organizm

Co właściwie oznacza enigmatyczne pojęcie trucizna w odniesieniu do diety? W końcu jesteśmy tym co jemy, staramy się żyć zdrowo i jeść coraz bardziej świadomie, a że czasami zdarzy nam się popełnić małe grzeszki? Rzeczywiście dieta odtruwająca organizm nie jest zalecana dla każdego, ale odpowiedz sobie szczerze czy naprawdę nie jest ci potrzebna?

Toksyczne jedzenie?

Śledząc rozwój człowieka na przestrzeni tysiącleci można odnieść wrażenie, że odżywiamy się coraz gorzej. Początki gatunku ludzkiego na Ziemi to kultura zbieracko-łowiecka a więc jedzenie świeże, proste i dostępne od ręki. Wraz z ustaniem trybu koczowniczego i osiedlaniem się w jednym miejscu o sprzyjających warunkach, człowiek stał się rolnikiem i hodowcą zwierząt. Z czasem zaczął także myśleć nad polepszeniem swoich plonów i zarabianiu na tym pieniędzy. Nastawienie na zyski zagalopowało do momentu, w którym znajdujemy się obecnie, a więc kupując podstawowe produkty jesteśmy skazani na dodatki, których nie chcemy jeść, ale nie mamy innego wyboru. Jesteśmy skazani na toksyny i trucizny o negatywnym wpływie na nasz organizm, ponieważ nie mamy pieniędzy, czasu a czasem brakuje nam także innych środków do przyrządzania podstawowych składników we własnym zakresie.

Organizm jest co prawda wyposażony w różne mechanizmy obronne i oczyszczające, które rozwijał na przestrzeni wieków, ale i tak nie jest w stanie poradzić sobie z chemią wytworzoną przez drugiego człowieka. Sztuczne dodatki smakowe, konserwanty, barwniki itd. to wszystko odkłada się w organizmie i daje znać w postaci chorób o nieznanym podłożu. Teoretycznie nieznanym, ponieważ nikomu nie zależy na tym, by uświadamiać i dbać o zdrowie innych wokół nas. Lepiej jest leczyć i ponosić tego kolejne konsekwencje. Wracając do samooczyszczania, różne układy w naszym ciele odpowiadają za usuwanie toksyn i robi to sprawnie na bieżąco. Jednakże jeśli jeden z nich nie działa sprawnie, cały system pracuje mniej efektywnie. Częste problemy z układem oddechowym, pokarmowym, moczowym i skórą pokazują skalę tego problemu.

Kuracja odtruwająca

Dietetyczny detoks to kuracja opracowana do walki z toksynami, których nasz organizm nie był w stanie wydalić. Najważniejsze, aby szkodliwe cząsteczki łączyły się z wodą, którą wydalimy w postaci potu, moczu lub łoju. Nasz wewnętrzny system oczyszczający zaczyna szwankować gdy w organizmie jest za dużo toksyn i nie nadążamy z ich usuwaniem. Przyczyn tego stanu może być kilka. Winna jest głównie dieta – uboga w błonnik, który niczym szczotka wymiata resztki zalegających w jelicie produktów przemiany materii. Inny czynnik to dieta bogata w tłuszcze, które utrudniają pracę filtrującą wątroby. Kolejny bardzo popularny problem to zbyt mała ilość spożywanej wody. Tylko woda ma taką oczyszczającą moc i nie można jej porównać do żadnych soków słodzonych i zagęszczonych szkodliwymi na dłuższą metę składnikami.

Objawy zatrucia toksynami powinny skłonić nas do rozpoczęcia diety. Niestety są one nieraz błędnie przez nas interpretowane. Dlatego warto być czujnym i pomyśleć nad ewentualnym źródłem naszych nawracających problemów. Sygnały, które powinny zwrócić naszą uwagę są:

  • Ból głowy
  • Zaburzenia koncentracji i pamięci
  • Zmęczenie
  • Krostki na ciele, uczulenie na skórze
  • Nieprzyjemny zapach potu i ciała

Na szczęście dieta jest w stanie poradzić sobie z tymi i innymi bolączkami. Wystarczy, że postawisz na świeże, zdrowe jedzenie takie które sprzyja twojemu ciału. Odczujesz to w poprawie aktywności fizycznej, psychicznej i sprawnym działaniu systemu antyoksydacyjnego. Mniejsza ilość toksyn spływająca do organizmu to lepsze oczyszczanie i sprawniejsze działanie układów filtrujących.

f-hepatil-detox-40-kapsulek

Detox dla wątroby i ciała
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Przykładowy jadłospis

Śniadanie: zielona herbata, muesli z owocami i jogurtem naturalnym

Podwieczorek: świeżo wyciskany sok owocowy, pieczywo pełnoziarniste z serem i miodem

Obiad: sok pomidorowy, ryż brązowy, umyte, obrane warzywa podane z oliwą z oliwek, łosoś z naturalnymi przyprawami i zieleniną

Kolacja: omlet z szynką, cebulą, kapustą i dowolnymi dodatkami warzyw lub omlet na słodko z miodem lub dżemem.

Przekąska: sałatka warzywna z ziarnami słonecznika, orzechami, pomidorkami koktajlowymi i sosem winegret.

Dieta odtruwająca organizm nie jest wcale tak wymagająca. Najważniejsze aby zwracać większą uwagę na to, co jemy i spożywać produkty dla nas korzystne. W ten sposób przedłużymy swoje zdrowie i odsuniemy ryzyko chorób. Sam sprawdź jak duże znaczenie dla naszego samopoczucia ma sposób odżywiania. Rezultaty diety powinny być widoczne już po upływie tygodnia. W dłuższej perspektywie możesz się spodziewać szczuplejszej sylwetki, promiennej, czystszej cery i zdrowych, lśniących włosów a także większych zasobów energii. Powtarzaj dietę w momentach osłabienia i pogorszenia stanu twojego zdrowia, w ten sposób zmotywujesz organizm do walki.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.