5 sposobów na wzmocnienie włosów po farbowaniu

Po farbowaniu włosy często są osłabione, zniszczone i ze skłonnością do łamliwości. Ważna więc jest odpowiednia pielęgnacja, która wzmocni włosy i poprawi ich kondycję. Nie ma znaczenia, czy zdecydowałaś się na koloryzację u fryzjera, czy w domu. Twoje włosy po użyciu farby do włosów potrzebują regeneracji.

I po koloryzacji u fryzjera i po domowym farbowaniu, włosy są zniszczone i potrzebują wsparcia, by poprawić swoją kondycję. Znacznie częściej zdarzają się poważne błędy przy domowej koloryzacji, które sprawiają, że włosy niszczą się, a ich odbudowa może być nie lada wyzwaniem. Jednak nie ważne w jakich warunkach wykonywana była koloryzacja, konieczna jest regeneracja włosów. Nie możesz zapominać, że w farbach do włosów zawarty jest amoniak, który wnika pod łuski włosa i wnika w jego wnętrze, przez co niszczy jego strukturę. Obecna jest również woda utleniona, która wysusza skórę głowy i włosy. Odpowiednia pielęgnacja włosów po farbowaniu jest konieczna, ponieważ bez niej włosy nawet po profesjonalnej koloryzacji nie będą się dobrze prezentować. A odżywienie włosów konieczne jest przed kolejną koloryzacją. Jeśli włosy się nie odbudują i nie zregenerują, to kolejna koloryzacja może dać niezadowalające efekty, ponieważ uszkodzona struktura włosa, sprawi, że farba nie nałoży się równomiernie, a koloryzacja nie będzie trwała.

Wybierz szampon do włosów farbowanych

Takie szampony są najlepsze dla włosów po koloryzacji. Nie dość, że pozwalają na utrzymanie koloru na dłużej, to jeszcze odżywiają i nawilżają włosy. Po koloryzacji włosy często są przesuszone, więc wybór szamponu do włosów ze skłonnością do przetłuszczania się nie będzie dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli do tej pory używałaś właśnie takiego produktu. Teraz musi się to zmienić. Nieodpowiedni dobór szamponu może sprawić, że włosy zniszczą się jeszcze bardziej, staną się przesuszone, a skóra głowy podrażniona. Nieprawidłowa pielęgnacja może prowadzić nawet do łupieżu. Podczas mycia włosów pamiętaj o tym, by nie zbierać wszystkich włosów razem, ponieważ taki sposób pielęgnacji jeszcze bardziej je uszkadza. Kosmetyk należy nakładać na czubek głowy i prowadzić ku dołowi. W ten sposób wszystkie włosy będą odżywione, a na czubku głowy nie zostanie nadmiar szamponu, dzięki czemu unikniemy ich szybkiego przetłuszczania się.

Domowe maseczki na włosy

Włosy tak samo jak skóra twarzy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Tak jak w przypadku maseczek na twarz, tak i przy maseczka na włosy należy je wykonywać przynajmniej dwa razy w tygodniu co drugi dzień. Konieczna jest regularność, ponieważ tylko przy takiej pielęgnacji, włosy staną się odżywione i poprawią swoją kondycję. Do domowych maseczek do włosów najlepiej wykorzystać olej kokosowy, olejek migdałowy i biało jajka. Można użyć wszystkich składników razem, albo stosować je osobno, kolejno co drugi dzień. Dzięki tym składnikom włosy będą nawilżone i odżywione, ponieważ produkty te zawierają w sobie wiele witamin i minerałów, które wnikną we włosy i przyczynią się do ich regeneracji.

Zamiast gorącego powietrza z suszarki używaj zimnego podmuchu

Od wielu lat niemal wszystkie suszarki do włosów mają do wyboru opcję z ciepłym i zimnym powietrzem. Po farbowaniu najlepiej korzystać z tego zimnego powietrza, ponieważ nie niszczy ono tak włosów. Suche powietrze wysusza włosy i niszczy je, a przecież włosy po farbowaniu i tak są już wysuszone i łamliwe. Nie decyduj się również na suszenie bez użycia suszarki, czy przy pomocy ręcznika. Pocieranie ręcznikiem o włosy bardzo je niszczy i uszkadza ich strukturę. A mokre włosy również są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia. Tak więc wybierz suszenie suszarką, ale pamiętaj, by wybrać opcję z chłodnym nawiewem.

Rozczesuj dopiero po wysuszeniu

Kobiety często decydują się na rozczesywanie mokrych lub wilgotnych włosów. A jest to błąd. Kiedy włosy są mokre są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia. Tak więc zamiast rozczesywać je od razu po kąpieli, najpierw je przesusz zimnym powietrzem z suszarki, a dopiero potem zaczynaj je rozczesywać. Co prawda włosy łatwiej się rozczesują kiedy są wilgotne, to jednak jednocześnie bardziej się niszczą. Tak więc zrezygnuj z wygody i zadbaj o zdrowie swoich włosów. Możesz delikatnie podsuszyć włosy, by nie były mokre, a jedynie lekko wilgotne. W ten sposób rozczesywanie nadal będzie łatwe, a włosy nie będą tak bardzo podatne na zniszczenie.

Podcinaj końcówki włosów

Po koloryzacji włosy często mają rozdwojone końcówki. Tak więc małe przycięcie na pewno im nie zaszkodzi. Możesz przyciąć włosy kilka centymetrów, likwidując jedynie zniszczone końcówki. To poprawi ich wygląd, przyśpieszy wzrost i wzmocni. Jednak pamiętaj, by nie robić tego zbyt często. I nie rób tego w domu. Przycinanie włosów tępymi nożyczkami może sprawić, że włosy się zniszczą i staną się osłabione. Podcięcie końcówek u fryzjera często nie kosztuje więcej niż trzydzieści złotych. Tak więc jeśli chcesz zadbać o kondycję i zdrowie włosów zdecyduj się na wizytę u fryzjera i oddaj swoje włosy w dobre ręce.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.