Top 10 – najlepsze łóżeczko dziecięce – ranking

Mówi się, że małe dziecko to mały problem, zaś duże dziecko, duży problem. Jest w tym trochę, a nawet bardzo dużo prawdy. W końcu w pierwszych latach życia dziecka, trzeba mu we większości zapewnić swobodny dostęp do podstawowych potrzeb takich jak jedzenie, sen, bezpieczeństwo. To, czy ma on wszystko co potrzebuje definiowane jest przede wszystkim poprzez jego płacz. To krzyk i towarzyszące im łzy informują opiekuna, że maluch potrzebuje nowej rzeczy. Zaś gdy wszystkie zachcianki zostaną spełnione, następuje błoga cisza. To wtedy rodzice mogą przez chwilę odetchnąć i zająć się własnymi sprawami. Oczywiście, aż do następnego razu gdy ich mały potomek na nowo zacznie swój koncert. Chcąc pomóc ludziom w tym wspaniałym, ale jednak męczącym okresie ich życia, wielu producentów, wśród których też są w końcu rodzice, zaprojektowało i stworzyło łóżeczka dziecięce mające zagwarantować spokojny i wygodny sen dziecka, a do tego odciążyć dorosłych przed ciągłym sprawdzaniem i martwieniem się czy ich córka/syn ma wszystko co powinien mieć.

Poniżej znajdziecie ranking łóżeczek dziecięcych! Ponadto, ponieważ nie chcemy abyście spędzali przy nim zbyt dużo czasu, wszystko zostało skrócone do najważniejszych informacji wraz z odnośnikami do stron i cen gdzie szybko i bez problemu możecie znaleźć wybrany model. W końcu czas i dobro klienta jest najważniejsze!

Top 10 łóżeczek dziecięcych!

10) Klupś Marsell

Sprawdź cenę i dostępność!

Nowoczesne łóżeczko dla materacy o wymiarach 120×60 cm. Co do jego wysokości producenci wzięli pod uwagę, że dziecko bardzo szybko rośnie. Z tego powodu wyposażyli je w aż 3 poziomy. Pierwszy z nich stosuje się gdy niemowlak potrafi tylko leżeć, drugi gdy już siada, trzeci – jest w stanie ustać na własnych nóżkach. Nie trzeba dzięki temu za każdym razem kupować nowego łóżeczka, a rodzicom rozwiązuje się jeden problem z głowy i oszczędza ich pieniądze. Do wykonania go połączono ze sobą okleinowe płyty wiórowe wraz z sosnowym drewnem. Wiadomo, że dzieci nie zwracają szczególnej uwagi na to co znajduje się w ich rączkach i wszystko biorąc do ust. Tutaj, wszystkie elementy pokryto lakierami, które są bezpieczne dla zdrowie malca, a do tego ekologiczne. Ponadto, bardziej już dla efektu wizualnego i radości rodziców, przednia część łóżeczka została udekorowana wizerunkiem trzech różnorodnych sówek. Dzięki swej prostocie wpasuje się ono do każdego pomieszczenia i posłuży przez długi czas.

9) Klupś Radek II

Cenę znajdziecie tutaj!

Kolejne łóżeczko dziecięce marki Klupś, ale tym razem prezentowany model to Radek. Wygląda bardzo surowo, ale to właśnie ta prostota jest jego największym atutem. Dzięki temu będzie pasować do każdego pomieszczenia, a przystroić da się go czym tylko dusza zapragnie. Za główny materiał posłużyło drewno sosnowe i to I gatunku. Przy kupnie produktu, dołączona zostaje instrukcja obsługi w prosty sposób informująca w jaki sposób szybko i łatwo złożyć łóżeczko. Dodane do tego młotkowe śruby pozwalają (de)montować konstrukcję bez niszczenia jej. Same łóżeczko dziecięce zmieści materac (oraz dziecko) o wymiarach 120×60 cm. Wraz ze wzrostem malca można regulować głębokość mebla adekwatnie do tego czy leży, siedzi, czy też stoi. W razie konieczności pionowe szczebelki, które swoją drogą są okrągłe, mogą zostać wyjęte. Całość została polakierowana ekologicznymi farbami wodnymi. Bezpieczeństwo dla wszystkich członków domu.

8) KinderKraft Łóżeczko turystyczne

 Cena tutaj!

Już po samej nazwie można zauważyć, że te łóżeczko dziecięce zostało stworzone z myślą o podróżach. W końcu w ich czasie malec też musi mieć miejsce do spania. Po pierwsze producenci skupili się na kolorystyce produktu i dopasowaniu stonowanych barw pozwalających maluchowi spać spokojnie i zdrowo. Ponadto jego boki stworzone są z materiału, a nie twardych elementów więc niwelowane jest ryzyko zranienia się. Dla rodziców postarano się, aby łóżeczko można było szybko złożyć i w razie potrzeby rozłożyć. Ponadto po samym jego złożeniu nie zajmuje on dużo miejsca, więc zmieści się wszędzie. Rozłożona konstrukcja ma zabezpieczenie przed nieprzewidzianym, samoistnym złożeniem się jej. Dwie nóżki zostały zastąpione kołami, oczywiście z opcją zablokowania, w celu szybkiego przemieszczania łóżeczka. Do całości dołączona jest moskitiera szczególnie pomocna w letnie wieczory na zewnątrz. Warto wspomnieć, że łóżeczko jest dwupoziomowe, po bokach znajdują się uchwyty mające pomóc maluchowi uczyć się równowagi, a z boku znajduje się wyjście na zamek błyskawiczny. Takie łóżeczko dziecięce powinno być idealne dla wszystkich podróżników posiadających dzieci.

7) Klupś Piccolo due

 Sprawdź cenę!

Kolejne, ale już ostatnie w tym zestawieniu, łóżeczko firmy Klupś. Większą część jego elementów zbudowano z drewna rodzaju sosnowego. To dzięki niemu mebel jest trwały, ale jednocześnie miły podczas dotykania go. Jego użytkowanie zarówno dla rodziców jak i malca jest bezpieczne, a do tego wygodne. Całość dopracowano ekologicznymi farbami wodnymi, które są bezpieczna dla zdrowia. Samo łóżeczko jest w głównej mierze przeznaczone dla dzieci w ich pierwszych tygodniach. Jego wewnętrzne wymiary (środek, gdzie znajduje się niemowlak), to 75x45x95 cm. Pierwotnie ma ono funkcjonować jako dostawka do łóżka rodziców, więc wyposażono go w 8 stopni regulacji. Najmniejszy stopień sięga łóżka rodziców. W razie potrzeby można je odstawić, co jest dodatkowo ułatwione poprzez zamontowane w nogach kółeczka, i stworzyć z niego typ wolnostojący. Prosty mebel nie wymagający poświęcenia dużej ilości pracy. Zainteresowany?

6) Chicco Next2Me

 Cena tutaj!

Firma Chicco, dbając o bliskość więzi rodzinnych, i zaoszczędzanie czasu podczas conocnego wstawania, stworzyła łóżeczko dziecięce Next2Me. Dzięki niemu rodzice mogą spać zaraz obok dziecka, ale wciąż mieć swoje łóżko tylko dla siebie. Do całej konstrukcji dołączono 2 paski służące do przypięcia mebelku do łóżka rodziców. Dzięki temu dziecko przypadkiem „nie odjedzie”. Ponadto, ponieważ na rynku występuje dużo łóżek, Next2Me, stworzono tak, aby dało się regulować jego wysokość. Wszystko za pomocą 6 różnych stopni regulacji wysokości, a do tego 2 stopnie nachylenia. Te łóżeczko dziecięce zostało stworzone z myślą o dzieciach od momentu ich narodzin do ukończenia mniej więcej 6 miesiąca życia. Ważne jest by waga malca nie przekroczyła 9 kilogramów. Same nogi mebla są składane oraz mają obracające się w 360′ kółka, by móc w każdej chwili przetransportować je w inne miejsce. Jeden bok łóżeczka jest odpinany i przezroczysty, przez co rodzice i dziecko ciągle widzą się na wzajem.

5) Milly Mally Mirage Delux

 Sprawdź cenę!

Turystyczne łóżeczko dziecięce dla chłopca i dziewczynki. Skonstruowano je tak, aby miało 2 poziomy wysokości. Do tego dwie ścianki (boczne) są prześwitujące. Dziecko ma czym oddychać, a do tego może oglądać otoczenie. Materac jest usztywniany, ale wygodny i bezpieczny dla zdrowia dziecka, łącznie z jego kręgosłupem. Samo dno mebelka jest dodatkowo zabezpieczone poprzez wykorzystanie krzyżowej konstrukcji. Chociaż jest w głównej mierze przeznaczony do użytku przy podróżach, bez przeszkód można używać go jako zwykłe łóżeczko dziecięce w domu. Jego narożniki są wykonane z plastiku. Do wszystkiego dołączono moskitierę chroniącą w każdym momencie przed owadami. W celu ułatwienia przemieszczania mebelka, za nóżki służą koła z funkcją hamulców. Do zestawu dołączono kilka dodatków takich jak torba transportująca, przewijak, torba na rzeczy osobiste dziecka i jego zabawki, a do tego wisząca kieszeń i pałąk do przyczepienia na ramy łóżka i zwisające z niego zabawki. Jeden z boków jest otwierany. Dziecko ma zapewnioną ochronę i zabawę na kilka godzin, a rodzice chwilę dla siebie. Dodatkowym atutem tego łóżeczka dziecięcego jest to, że można włączyć specjalny moduł, który świeci, gra i wibruje.

4) Graco Contour Electtra Benny&Bell

 Cena i dostępność tutaj!

Pierwsze miejsce poza podium zajmuje łóżeczko dziecięce typu turystycznego firmy Graco. Może służyć zarówno jako łóżeczko dodatkowe podczas rodzinnych wycieczek jak i takie tradycyjnie stosowane w domu. Po rozłożeniu go ma on wymiary 104x73x91 centymetrów. Został stworzony dla maluchów od momentu ich narodzin aż do uzyskania przez nich maksymalnej wagi 15 kg. W tym łóżeczku dziecięcym projektanci poszli o krok dalej z jego wyglądem. Zamiast tradycyjnych szczebelków, wszystkie ściany mebla są wykonane z przezroczystego materiału. Łącznie posiada on 7 nóżek, z czego dwa są kołami. W każdym momencie można przestawić łóżko w inne miejsce bez konieczności jego składania. Chcąc ułatwić pracę rodzicom, do zestawu dołączono przewijak. W taki sposób wszystko jest zawsze pod ręką. Dzieci zaś mogą cieszyć się z przewieszonego przez boki pałąka wraz ze zwisającymi z niego zabawkami. Dołączony do łóżeczka materac ma funkcję wibrowania. Po złożeniu, mebla ma on wymiary 23x23x85cm więc nie zajmuje on dużo miejsca i łatwo go przechować. Coś prostego, ale jednak odróżniającego się na tle pozostałych dostępnych modeli.

3) KinderKraft Uno 2w1

 Sprawdź tutaj!

Brązowy medal wędruje do łóżeczka dziecięcego marki KinderKraft. Jest ono typu dostawnego, aby rodzice w każdym momencie, nawet gdy śpią, mogli sprawdzić co się dzieje z ich malcem. Jest lekkie, ale stabilne. Posiada 5 poziomów regulacji, tak aby można go było dostawić i do wysokich i do niskich łóżek. Ponadto da się ustalić także jego kąt. Jeden z boków jest odpinany wiec w czasie dnia lub gdy dziecko nie będzie musiało być 24h/7 przy rodzicach, łóżeczko może posłużyć jako wolnostojące. Ponadto, właśnie ta rozpinana ścianka jest przezroczysta więc chociażby kontakt wzrokowy dziecko-rodzic jest zawsze zapewniony. Jeszcze lepszy jest fakt, że ten mebel można szybko złożyć i zabrać ze sobą w podróż. Jest bowiem lekkie i nie zajmuje dużo miejsca. Chcąc zabezpieczyć je przed ewentualnym ryzykiem dodano do niego, po pierwsze specjalne mocowania, za pomocą których przyczepi się je do łóżka rodziców, oraz po drugie zabezpieczenia przed nieoczekiwanym i samoistnym złożeniem się. Do łóżeczka dziecięcego dodawany jest materac wraz z torbą podróżną. Komfort, wygląd i bezpieczeństwo w jednym.

2) Lionelo Sven Plus

 Zobacz ceny i dostępność!

Drugie miejsce, chociaż bardzo mało zabrakło mu do pierwszego otrzymuje łóżeczko dziecięce firmy Lionelo. Może służyć jako wersja turystyczna i domowa. Przeznaczone jest dla dzieci od momentu ich narodzin do osiągnięcia przez nie 15 kg wagi. Przy jego stworzeniu skupiono się na dużej ilości dodatków. Takim sposobem można szybko zmienić go w kołyskę. Gdy dziecko podrośnie można zmienić poziom wysokości materaca. Zamontowany w górze baldachim z moskitierą można w każdym momencie zdjąć. Chcąc zabezpieczyć łóżeczko przed przypadkowym złożeniem wystarczy zastosować specjalną blokadę (i to podwójną!). Część nóżek jest w formie kółek z blokadą, więc łatwo jest przenieść je gdzie indziej. Do mebla dołączony jest także przewijak z mocującymi go pasami, przybornik i interaktywny miś. Część boków jest przezroczysta. Dołączony do niego materac ma wymiary 120×60 cm. Te łóżeczko dziecięce Lionelo ma w sobie tyle rzeczy, że na pewno niczego nie zabraknie.

1) Pinio Basic

 Ceny tutaj!

Pierwsze miejsce zajmuje Pinio Basic i ich łóżeczko dziecięce. W porównaniu do innych mebli tego typu, do stworzenia jego szczebelków wykorzystano drewno bukowe. Reszta elementów jest z płyty wiórowej. Łączne wymiary łóżeczka opiewają na 144,5×75,5x85cm – jest więc ono dość sporo, ale nie ma się co dziwić. Wyposażono go bowiem w 3 stopnie ustalania wysokości. Można powiedzieć, że wraz ze wzrostem dziecka, łóżeczko też rośnie! (A raczej zwiększa się jego głębokość). W razie potrzeby jeden bok łóżeczka można zdemontować i stworzyć z niego prawdziwe łóżko dla większego dziecka, jeśli oczywiście się zmieści). Ponadto trzy ze wszystkich szczebelków są wyciągane. Łatwo go zmontować samemu. Klasyczny wygląd wpasuje się do każdego pokoju, a także tam, gdzie nie trzeba urządzać pomieszczenia od zera, a wystarczy tylko łóżko. W razie potrzeby, osobno można dokupić szufladę o takich samych wymiarach, którą montuje się pod łóżkiem oraz dodatkową barierkę. Minimalistyczne łóżeczko, ale dostarcza rodzicom i dziecku wszystkiego co jest im potrzebne.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.