Najlepszy krem do depilacji

Nawet jeśli zrezygnujemy ze wszystkich zbędnych kosmetyków i sprowadzimy pielęgnację ciała do niezbędnego minimum, to my, kobiety, pozostaniemy niewolnikami depilacji nóg. Z dwojga złego lepiej wybrać tę metodę, która po pierwsze nie przyniesie nam bólu a po drugie zminimalizuje ryzyko podrażnień. Dlatego krem do depilacji to najlepszy wybór dla twojej skóry, jeśli zależy ci na jedwabiście gładkim ciele.

Plusy depilowania

Jeżeli zastanawiasz się czy depilowanie naprawdę jest ci niezbędne, opłacalne i warte zachodu, porównaj jej wady z maszynką i woskiem. Te trzy produkty posiadają podstawową wspólną cechę odróżniające je od depilatora ? wymagają ciągłego inwestowania. Zadaj sobie pytanie czy widzisz różnicę w inwestycji w maszynkę i krem do golenia od plastrów z woskiem a kremem do depilacji? Wahania cenowe będą zależały od wybranego produktu, a to z kolei zaważy na jego skuteczności. Maszynka do golenia musi być nowa i ostra, aby była skuteczna przy jednym pociągnięciu, bo w przeciwnym razie ostrza podrażnią delikatną skórę. Plastry z woskiem nie są dla każdego, ponieważ wymagają nie tylko opanowania techniki woskowania, ale także wysokiej odporności na ból. Tylko krem do depilacji pozbywa się tych dwóch największych wad pozostałych metod pozbywania się owłosienia z ciała. Nie tylko nie powoduje podrażnień (a co najmniej bardzo je ogranicza), ale także jest całkowicie bezbolesne. Skuteczność kremów do depilacji plasuje się bardzo wysoko, ponieważ minimalizuje ryzyko pomyłek i błędów – krem nakładasz a po upływie wymaganego czasu spłukujesz. Składniki aktywne zawarte w preparacie działają same.

Jak działa krem do depilacji

Krem do depilacji rozpuszcza włosy na powierzchni skóry. Twoje cebulki nie zostaną uszkodzone lub wyrwane z korzeniami jak to ma miejsce podczas depilowania woskiem. Owszem, takie włosy wolniej odrastają, ale są także bardziej podatne na późniejsze wrastanie, które może prowadzić do stanu zapalnego. Cały proces jest bezbolesny i nie prowadzi do podrażnień, ponieważ wszystkie kremy są wzbogacone ekstraktami roślinnymi, olejkami lub witaminami zapewniającymi odpowiedni poziom nawilżenia i zmiękczenia skóry. Jej powierzchnia nie ulegnie zaczerwienieniu jak przy użyciu maszynki, ponieważ składniki aktywne kremu działają wyłącznie na włosy. Jeżeli martwisz się czy dany preparat nie wywoła u ciebie podrażnienia, wybierz ten przeznaczony do wrażliwej skóry, np. Veet.  Po spłukaniu możesz, ale nie musisz nałożyć krem łagodzący po depilacji ? to już zależy od twoich preferencji i indywidualnej reakcji na skład produktu.

Depilacja chemiczna zawiera związki wapnia i potasu, które rozbijają wiązania kreatyny i osłabiają włosy na tyle, że łatwo je zmieść z pomocą szpatułki czy gąbki. Pamiętaj, że twój naskórek jest także bogaty w kreatynę, dlatego pilnuj zaleceń umieszczonych na opakowaniu i nie przekraczaj czasu potrzebnego do zadziałania formuły kosmetyku. Raczej nie powinny być stosowane do twarzy, chyba że producent podaje inaczej. Do wad produktu można zaliczyć czas trwania efektu, który wynosi średnio tyle, co po użyciu maszynki. Ich zapach może nie być przyjemny, a niewłaściwe użycie lub alergia na składnik może spowodować podrażnienie skóry.

Jaki krem do depilacji wybrać?

Do wyboru masz mnóstwo preparatów o różnych składach, ale podobnym działaniu. Największa różnica będzie dotyczyła formuły i użycia. Możesz kupić krem w sprayu, który niektórym ułatwi aplikację lub nałożyć go pod prysznicem, bo wymaga stosowania na mokrą skórę. Najbardziej tradycyjne preparaty to te zamknięte w tubce lub z dozownikiem. Do nich będzie dołączona szpatułka, którą należy równomiernie rozprowadzić produkt. Jeśli chcesz pozbyć się owłosienia z okolic najbardziej delikatnych, wybierz produkt przeznaczony do wrażliwej skóry lub służący do depilacji okolic bikini. Najlepszy krem do depilacji to taki, który sprawdzi się w twoim wypadku. Najbardziej polecane produkty to te wzbogacone nawilżającym eukaliptusem, masłem shea, czy olejkiem avocado, bo pozostawią skórę miękką i nawilżoną. Po nich nie będziesz musiała używać balsamu po goleniu czy kremu nawilżającego. Niektóre preparaty można kupić w zestawie z kremem po depilacji tej samej firmy.

f-bielenda-vanity-krem-do-bezpiecznej-depilacji-skory-wrazliwej-aloes-100-ml

Krem Bielenda do depilacji skóry wrażliwej
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

O czym warto pamiętać

Krem używamy zgodnie z zaleceniami producenta – jeśli trzeba zwilżamy nogi, jeśli nie – pozostawiamy je suche. Produkt trzymamy na skórze tyle czasu, ile wymagane – w przeciwnym razie produkt nie zadziała lub da połowiczne efekty. Przed przystąpieniem do depilacji wykonaj test skórny, aby upewnić się, że nie jesteś uczulona na żaden składnik kosmetyku.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.