Dieta DNA – najlepszy sposób na skuteczne odchudzanie

Nadwaga i otyłość to coraz bardziej poważny problem w Polsce i na świecie – w naszym kraju z tymi schorzeniami zmaga się już ponad połowa społeczeństwa. Jak wiadomo, zbyt wysoka waga związana jest z dużym ryzykiem rozwoju m.in. nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, cukrzycy typu II, a także wielu nowotworów złośliwych – dlatego tak ważne jest podjęcie działań mających na celu utratę zbędnych kilogramów.

Dieta DNA to indywidualny dla każdego sposób odżywiania oparty na kodzie genetycznym

Na rynku dostępnych jest wiele środków wspomagających odchudzanie, istnieje też wiele diet redukujących masę ciała. Często sposoby te są nieskuteczne, a mogą być także szkodliwe dla naszego zdrowia – nie istnieje bowiem żadna uniwersalna, odpowiednia dla wszystkich dieta.

Skuteczny, indywidualny jadłospis umożliwiający bezpieczną i trwałą utratę wagi jest natomiast opracowywany dzięki analizie genetycznej wykonywanej w ramach badania Genodiet ® Completo. Badanie to zostało opracowane przez naukowców z włoskich i amerykańskich uniwersytetów i polega na analizie genów odpowiedzialnych m.in. za metabolizm poszczególnych składników pokarmowych czy za występowanie nietolerancji pokarmowych. Dzięki temu możliwe jest ustalenie indywidualnego profilu żywieniowego pacjenta i indywidualnych zaleceń żywieniowych, które pozwolą mu na odżywianie zgodne z zapotrzebowaniem własnego organizmu – taka dieta DNA to zaś do pięknej sylwetki i dobrego stanu zdrowia.

W badaniu Genodiet ® analizowane są m.in. geny APOE, PPAR-γ oraz FTO, które odpowiadają za procesy metaboliczne składników pokarmowych. Gen APOE bierze udział w transporcie cholesterolu – w zależności od posiadanego wariantu genu, transport ten przebiega inaczej. Gen  PPAR-γ reguluje metabolizm tłuszczów i glukozy – dzięki analizie tego genu dowiemy się, czy mamy większe ryzyko nadwagi, jeżeli spożywamy duże ilości węglowodanów, czy jeśli spożywamy duże ilości tłuszczów. Gen FTO jest natomiast określany jako “gen otyłości” – posiadanie niekorzystnego wariantu tego genu związane jest z dużym ryzykiem nadmiernej masy ciała.

Predyspozycje do nadwagi lub otyłości można jednak kontrolować dzięki odpowiedniej diecie, takiej jak dieta DNA. Taki sposób odżywiania pokrywa dokładne zapotrzebowanie organizmu na wszystkie składniki pokarmowe i umożliwia bezpieczne i trwałe zrzucenie nadmiernych kilogramów – mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Dieta DNA to także gwarancja poprawy samopoczucia i stanu zdrowia

Badanie Genodiet ® oraz dieta opracowana na jego podstawie to także doskonały sposób na poprawę stanu zdrowia. W ramach tego badania analizowany jest metabolizm wielu ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu związków, takich jak kwas foliowy, wapń, witamina D czy homocysteina. Odpowiednie stężenie tych związków w organizmie ma ogromne znaczenie w profilaktyce takich schorzeń jak cukrzyca typu II, osteoporoza czy choroby układu krwionośnego. Badanie Genodiet ® sprawdza także zdolność naszego organizmu do eliminacji wolnych rodników i toksyn – procesy eliminacyjne mają bardzo istotne znaczenie w profilaktyce wielu chorób, również nowotworów złośliwych. Jeżeli procesy te są nieprawidłowe, należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość przeciwutleniaczy wraz z dietą.

Dzięki badaniu Genodiet ® (https://zdrowegeny.pl/genodiet) możliwe jest także wykrycie w DNA predyspozycji do nietolerancji i/lub nadwrażliwości pokarmowych. Potwierdzenie występowania takich schorzeń wiąże się z koniecznością ograniczenia spożycia nietolerowanego składnika (albo całkowitego wyeliminowania go z diety),  aby uniknąć poważnych powikłań w przyszłości.

Genodiet ® Completo to bardzo proste, nieinwazyjne badanie –  wykonuje się je tylko raz, ponieważ DNA pozostaje niezmienne w ciągu całego naszego życia. Odżywianie zgodne z własnym DNA możliwe dzięki temu badaniu to doskonały sposób na poprawę wyglądu, stanu zdrowia i samopoczucia  – dodaje Magdalena Sikora.

Może ci się spodobać również
1 komentarz
  1. Kajetan mówi

    ja bardzo dużo schudłem na paleo. Posiłki miałem od dietetyczki, co tydzień ustalane. Ograniczenie węglowodanów w moim przypadku było kluczem do sukcesu. Posiłki bardzo smaczne i zdrowe , także jak się chce to można:) do diety oczywiście trening, siłowy i aerobowy na przemian 5 dni w tyg.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.