Depilacja laserowa – doskonały sposób na wrastające włoski. Sprawdź!

Jeśli wrastające włoski po goleniu są Twoim problemem, lub zastanawiasz się czy można pozbyć się niechcianych włosków raz na zawsze depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Co warto wiedzieć o zabiegu?

O zabiegu depilacji laserowej warto wiedzieć kilka rzeczy:

 • Depilacja laserowa powinna być wykonywana późną jesienią, bądź zimą ze względu na to, że skóra do zabiegu nie powinna być opalona.

 • Po depilacji nie należy wystawiać skóry na działanie słońca.

 • Aby zabieg był skuteczny, należy powtórzyć go od 5 do 7 razy w odstępie 4-6 tygodni (laser osłabia włoski, które są w fazie wzrostu).

 • Depilacja laserowa usuwa włoski na trwałe.

Obecnie, możliwa jest depilacja laserowa na całe ciało – nie tylko nogi, pachy, czy okolice bikini, ale również plecy, czy pośladki. Ceny zabiegów są zróżnicowane w zależności od obszaru ciała, oraz wielkości powierzchni skóry poddawanej depilacji. Czas trwania zabiegu waha się w granicach od 5 minut (małe powierzchnie) do maksymalnie 30 min (np. depilacja nóg). Na zabieg co raz częściej decydują się mężczyźni, którzy pragną zadbać o swój wygląd.

Procedura depilacji laserowej jest polecana przez wielu specjalistów – jest ona ceniona pośród szerokiego grona specjalistów zajmujących się medycyną estetyczną oraz dermatologią. Najnowsze zdobycze w dziedzinie depilacji laserowej – między innymi za sprawą lasera Vectus Palomar Medical Technologies oferują pacjentom skuteczniejsze i bezpieczniejsze usuwanie owłosienia. powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Czy depilacja laserowa boli?

Czy depilacja laserowa jest bolesna – to pytanie zadają sobie pacjenci przed zapisem na zabieg. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Pacjent może odczuwać jedynie delikatny dyskomfort w niektórych okolicach ciała (np. intymnych). Bardziej narażone na nieprzyjemne odczucia są osoby opalone, o ciemnej karnacji, bądź o gęstych czarnych włoskach. Pacjenci, którzy maja obniżony próg bólu mogą również odczuć dyskomfort.

Do zabiegu nie potrzebne jest znieczulenie. Wybierając odpowiedni laser wyeliminujemy nieprzyjemne odczucia do minimum. Obecnie na rynku dostępne są urządzenia, które chłodzą skórę w trakcie wykonywania zabiegu, co sprawia że depilacja jest nieodczuwalna przez pacjenta.

Depilacja laserowa – wskazania

Zabieg zwykle wykonywany jest ze wskazań estetycznych. Jednakże możliwe jest wykonanie depilacji ze wskazań medycznych, np. przy występowaniu chorób, wywołujących nadmierne owłosienie. Stosując zabieg poprawiamy higienę (usuwając bakterie, które gromadzą się na włoskach). Zabieg polecany jest również u osób mających problem z wrastającymi włoskami (np. po depilacji innymi metodami) oraz cierpiących na zapalenie mieszków włosowych.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,

 • infekcje i choroby skóry,

 • świeża opalenizna,

 • skłonność do występowania przebarwień i bliznowców,

 • bielactwo i łuszczyca,

 • cukrzyca.

Depilacja laserowa pach

Podczas depilacji laserowej pach usuwane są włoski, cebulki i komórki macierzyste. Dzięki temu włoski stają się niezdolne do regeneracji, co sprawia, że zabieg jest bardzo skuteczny.

Dla wielu osób depilacja laserowa w okolicach pach jest kwestią estetyczną. Nie należy jednak zapominać, że odgrywa tutaj również dużą rolę kwestia higieniczna. Pozbywając się włosków, pozbywamy się również bakterii. Dodatkowo, istniejące włoski mogą nasilać powstawanie nieprzyjemnego zapachu, a więc ich pozbycie poprawia komfort osób cierpiących na nadmierne wydzielanie się potu z gruczołów łojowych zlokalizowanych w okolicach pach.

Depilacja laserowa bikini

Aby zupełnie pozbyć się włosków w okolicy bikini, należy skorzystać z kilku zabiegów. Jest to obszar, z którego najtrudniej pozbyć się włosków samodzielnie. Inne metody depilacji, takie jak woskowanie, czy golenie należy powtarzać stosunkowo często, a ich skutkiem ubocznym mogą być wrastające włoski. Dlatego watro zastanowić się nad skorzystaniem z profesjonalnego zabiegu usuwania owłosienia metodą laserową. Zabieg laserowy zapewnia trwałość oraz usunięcie 95% włosków podczas serii zabiegów. Pozostałe 5% może pojawić się w ciągu roku (ze względu na to, że włoski są w różnej fazie wzrostu podczas wykonywania depilacji). Jednakże, aby je usunąć wystarczy wykonać jeden dodatkowy zabieg.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej dowiedzieć można się z filmów i relacji. Na początku zostaje przeprowadzony wywiad ogólny. Lekarz pyta pacjenta o zażywane leki, przebyte choroby, wyklucza występowanie przeciwwskazań do zabiegu. Następnie zostaje wykonana próba laserowa na niewielkim obszarze skóry (lekarz sprawdza reakcje skóry na podrażnienie). Jeśli próba przebiegnie pozytywnie, można przejść do właściwego zabiegu. Zwykle używane są lasery, których ,światło niszczy cały mieszek włosowy. Po wykonaniu zabiegu nakładane są preparaty łagodzące, których zadaniem jest delikatne nawilżenie skóry i zminimalizowanie podrażnień.

Czy należy specjalnie przygotować się do zabiegu?

 • w dniu zabiegu skóra powinna być odpowiednio nawilżona (nie może być podrażniona, ani przesuszona, dlatego należy o nią zadbać najpóźniej dzień przed zabiegiem)

 • skóra nie powinna być opalona, dlatego zaleca się zaprzestanie opalania się na miesiąc przed zabiegiem oraz podczas serii zabiegów,

 • na 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy usuwać włosków depilatorem, nie wyrywać woskiem, ani pęsetą,

 • na miesiąc przed zabiegiem nie należy używać kremów z kwasami owocowymi oraz witaminą A i C,

 • dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy maszynką. W przypadku długich i ciemnych włosków należy zrobić to rano w dniu zabiegu,

 • tydzień przed zabiegiem nie można przyjmować leków, ani pić ziół o działaniu fototoksycznym i fotoalergicznym,

 • w dniu zabiegu nie należy używać dezodorantów, olejków aromateraputycznych oraz perfumowanych produktów.

Zalecenia po zabiegu

Zalecenia po zabiegu przedstawi z pewnością osoba, która zabieg będzie przeprowadzać. Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu. Aby odpowiednio zadbać o podrażnioną skórę, można używać kremów łagodzących, opartych na alantoninie, czy pantenolu. Należy unikać korzystania z sauny i basenu. W miejscu poddanym depilacji nie używać dezodorantów, ani perfum. Skórę należy delikatnie osuszać ręcznikiem, unikać pocierania.

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym. Zwykle nie występują powikłania. U niektórych pacjentów może pojawić się delikatny obrzęk, bądź zaczerwienienie skóry w obszarze poddanemu depilacji. Stan podrażnienia skóry może utrzymywać się kilka godzin, do maksymalnie trzech dni.

Jaki laser wybrać do zabiegu?

Bardzo ciekawą metodą na pozbycie się owłosienia jest laser Vectus. Za skutecznością tej metody stoi inteligentny czytnik melaniny Skintel. Dzięki niemu głowica sama dobiera odpowiednią moc lasera.powiedział dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog z Clinica Cosmetologica.

Najnowocześniejszy technologicznie laser Vectus jest najnowocześniejszym sprzętem. Dzięki temu zabieg depilacji odbywa się automatycznie, szybko i skutecznie. Światło lasera wnika w głąb skóry i sprawia, że włosy nie są zdolne do wzrostu. Przenika do aktywnej melaniny i mierzy jej poziom. Dzięki temu laser sam oblicza moc i dostosuje odpowiednią dawkę promieniowania do konkretnego pacjenta. Laser posiada zaawansowany system chłodzenia, dzięki czemu zapewnia komfort podczas zabiegu.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.