Olejek arganowy na paznokcie, czyli jak na nie działa marokańskie złoto?

Paznokcie, tak samo jak skóra twarzy, skóra na ciele czy też nasze włosy potrzebują nawilżenia, dogłębnego odżywiania, a także natłuszczenia. Celem tego rodzaju zabiegów jest osiągnięcie efektu jakim są zadbane i zdrowe paznokcie, które nie mają skłonności do łamania się. Wszelkiego rodzaju błędy, których dopuszczamy się w naszej codziennej diecie, związane z niewłaściwą pielęgnację paznokci, a także kwestie wiążące się z używaniem szkodliwych detergentów bez rękawiczek prowadzą do zdecydowanego uszkodzenia się płytki paznokciowej, w konsekwencji czego staje się ona bardzo krucha i łamliwa. Jeśli twoje paznokcie mają skłonność do rozwarstwiania się i rosną bardzo wolno, lub w ogóle nie chcą poddawać się procesowi wzrostu, powinnaś rozważyć zmianę swojej diety, lub domowe zabiegi pielęgnacyjne, w których wykorzystywany byłby cenny dla kosmetyki olej arganowy, który nazywany jest także eliksirem młodości lub złotem Maroka.

Olej arganowy na paznokcie, jak go stosować?

Jeśli twoje paznokcie są kruche i mają skłonność do rozdwajanie się, to może to oznaczać że w twoim organizmie brakuje istotnych mikroelementów. Mowa tutaj o cynku, żelazie, magnesie lub witaminach z grupy A, B, E. Ta ostatnia, czyli witamina E, wpływa na zdrowy stan włosów, skóry oraz paznokci, co oznacza że jej niedobory mogą mieć wpływ na zły stan twojej płytki paznokciowej. Częstym problemem, z którym muszą w  wzmagać się Twoje paznokcie jest stosowanie na nie lakieru hybrydowego lub częste mycie naczyń lub sprzątanie przy użyciu rozmaitych środków chemicznych bez używania rękawiczek.

Jeśli zatem zauważyłaś że twoje paznokcie są słabe i mają skłonność do łamania się powinnaś wypróbować naturalne metody, które posłużą ich odbudowie, a także zadbają o dalszą kondycję. W tym celu warto wykorzystać olejek arganowy, który w zdecydowany sposób wzmocnienia oraz przyczyni się do poprawy ich stanu.

ABC olejku arganowego, czyli rytuał jego stosowania

Aby wykonać rytuał z użyciem olejku arganowego, którego celem będzie poprawa kondycji dłoni oraz paznokci, należy przygotować następujące produkty: cztery do pięciu łyżek stołowych oleju arganowego, jedną kapsułkę zawierającą w sobie witaminę A oraz E, białe rękawiczki wykonane z bawełny. Kolejnym krokiem jest przekucie kapsułki z witaminami i wylanie ich zawartości do której należy dodać przygotowane olej arganowy. Oba produkty należy ze sobą dokładnie wymieszać, a następnie nałożyć mieszankę na czyste dłonie i z dużą dokładnością wmasować olejek w paznokcie oraz w skórki. Na nawilżone dłonie należy nałożyć bawełniane rękawiczki i pozostawić je na całą noc, wykonywanie zabiegu raz w tygodniu pozwoli na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów.

Bogactwo olejku arganowego

Bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz polifenoli, które zawarte są w olejku arganowym zdobywają popularność na terenie całego globu. Olej arganowy uzyskuje się z Orzechów drzewa arganowego, które występuje w południowej części Maroka. Olej arganowy na paznokcie to niezwykle skuteczny sposób na ich wzmocnienie oraz pobudzenie ich do procesu wzrostu.

Olej organowy można stosować postaci czystej lub wymieszanej z innymi witaminami bezpośrednio na płytkę paznokciową. Jest to składnik, który służy skutecznej domowej kuracji, której celem jest regeneracja łamliwych paznokci oraz zniszczonych dłoni.

Olejek arganowy na wzmocnienie paznokci

Jak już zostało wspomniane wcześniej, olejek arganowy powoduje wzmocnienie paznokci za względu na fakt, że jest on bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. Nienasycone kwasy tłuszczowe biorą udział wzmocnienie budowy komórek z których złożone jest ludzkie ciało, a w tym również paznokci. Warto także zauważyć że nienasycone kwasy tłuszczowe mają wpływ na nawilżenie paznokci, przez to stają się one bardziej elastyczne i zmniejsza się ich skłonność do łamania

Zawarte w olejku arganowym witaminy A oraz E, biorą czynny udział w procesie odbudowy paznokci i mają duży wpływ na przyspieszenie i wzrostu. Witamina A przyspiesza synteza keratyny, z której w głównym mierze zbudowane są nasze paznokcie. Z kolei witamina E bierze udział w transporcie witaminy A, dzięki czemu witamina A nie ulega procesowi utleniania się i możliwe jest dostarczenie przez nią dla organizmu najlepszych rezultatów.

Regularne stosowanie olejku arganowego na paznokcie z pewnością wzmocnienie i pomoże osiągnąć efekt w postaci zdrowych paznokci i pięknych dłoni, którymi będziemy mogły się poszczycić gdziekolwiek byśmy nie były. Olejek arganowy to naturalny kosmetyk, który nie powoduje żadnych działań ubocznych i może być stosowany przez każdego. Warto wykonać rytuał z użyciem olejku arganowego co najmniej raz w tygodniu, aby zauważyć w szybki sposób efekty jego działania. Jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie naszych dłoni nie powinnyśmy bagatelizować stosowania tego produktu, ponieważ wykazuje on często lepsze działanie niż środki chemiczne, które można kupić np. w aptece. Olejek arganowy to skuteczny sposób na wzmocnienie płytki paznokciowej.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.