Czystek na kleszcze i boreliozę

W okresie letnim pojawia się coraz większe zagrożenie zakażeniem bakteriami borelii. Coraz więcej jest kleszczy, a z roku na rok stają się one coraz silniejsze i odporniejsze. Pojawia się więc pytanie jak ochronić się przed kleszczami? Czy istnieją jakieś skuteczne sposoby na uniknięcie ugryzienia przez kleszcza, a co najważniejsze ochronę przed boreliozą?

Głównym tematem będzie czystek i jego działanie na kleszcze oraz profilaktyka w leczeniu boreliozy. To dla wielu osób może wydawać się niemożliwe, ale jest wiele naturalnych sposobów na ochronę przed kleszczami i bakteriami borelii. Jaką rolę w tym zadaniu ma czystek? Od wieków jest on uznawany za roślinę mającą właściwości lecznicze, które okazują się również pomocne w walce z kleszczami i ochroną przed boreliozą.

Czystek, a uniknięcie ugryzienia kleszcza

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak uniknąć ukąszenia kleszcza i, czy to w ogóle jest możliwe. Wydaje nam się, że nie istnieje żaden skuteczny preparat odstraszający kleszcze i to stwierdzenie wcale nie jest dalekie od prawdy. Decydujemy się na stosowanie produktów na komary i kleszcze przed wyjściem do lasu, czy na łąkę. A jednak zapominamy, że takie produkty, to tylko iluzja ochrony. Zanim dotrzemy do lasy, albo kiedy spacer się przedłuży, to preparat, którym się psikaliśmy już dawno wywietrzał, więc nic nie odstrasza komarów ani kleszczy. Należy również pamiętać, że takie spraye są często nieskuteczne. Co więc jest dobrym preparatem na kleszcze? Czystek, zawiera on w sobie substancje, które nie tylko odstraszają kleszcze, ale są dla nich również trucizną. Tak więc kleszcze wyczuwając u nas zapach czystka na pewno będą miały mniejszą ochotę na ugryzienie nas. Nie musimy jednak kąpać się w czystku, czy nacierać się jego kwiatami. Takie zabiegi, tak jak spraye są nieskuteczne, ponieważ zapach jest ulotny i nie utrzymuje się na skórze zbyt długo. To co musimy zrobić, by zabezpieczyć się przez kleszczami, to pić napary z czystka.

Czystek – jego rola w leczeniu boreliozy

Wykrycie boreliozy nie jest łatwe. Jest to choroba, która może trwać latami, a my dowiadujemy się o niej, kiedy jest już w zaawansowanym stadium. Borelioza jest przenoszona najczęściej przez kleszcze i to dlatego jest często nazywana chorobą odkleszczową. Jednak to nie tylko kleszcze są nosicielami bakterii borelii. Są nimi również komary, nimfy, a nawet ludzie. Leczenie boreliozy zazwyczaj jest długotrwałe i wyczerpujące. Najczęściej stosuje się antybiotykoterapię przy leczeniu boreliozy. Przez to stajemy się osłabieni i organizm często nie ma siły na walkę z chorobą. Jednak leczenie boreliozy można wspierać jeszcze naturalnymi sposobami. Jednym z nich jest picie naparów z czystka. Pomaga on nie tylko w walczeniu z chorobą, ale ma również zadanie zmniejszenie objawów choroby i bólu, który często się przy niej pojawia. Mimo, że leczenie boreliozy jest długotrwałe i to lekarze często ustalają jaka terapia będzie stosowana w naszym przypadku, to badania wykazały, że naturalne sposoby do walki z boreliozą są często skuteczniejsze niż antybiotykoterapia. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na ten niekonwencjonalny sposób leczenia boreliozy. Picie naparów z czystka i jego działanie potwierdzają badania. Naturalne olejki eteryczne, które się w nim znajdują są w stanie niszczyć bakterie borelii, które są odpowiedzialne za powstawanie boreliozy. Jednak przy tym sposobie leczenia należy pamiętać o regularności. Terapia z czystka może mieć pozytywne działanie w walce z boreliozą tylko jeśli trwa dłużej niż 30 dni. Konieczne jest również picie przynajmniej 100 mililitrów naparu z czystka dziennie.

Napary z czystka, a przeciwdziałanie boreliozie

Kuracja z naparem z czystka jest sposobem na leczenie boreliozy, ale może jej również zapobiegać. Regularne picie czystka sprawia, że nasz organizm zmienia zapach potu, który staje się bardzo nieprzyjemny dla insektów, a przede wszystkim kleszczy. Dzięki temu nie będą one skore do ugryzienia. Warto również pamiętać, że możemy skropić się naparem czystka, by jego zapach był jeszcze bardziej wyczuwalny dla kleszczy. Można to zrobić zaraz przed wejściem do lasu lub w dzień, kiedy wiemy, że jesteśmy najbardziej narażeni na ugryzienie kleszcza. Warto również pamiętać, że czystek może być wykorzystywany u zwierząt i również w ich przypadku chronione one będą przed kleszczami i boreliozą. Można dodawać czystek do karmy lub pryskać sierść zwierzakowi. Czystek można stosować dla kota, psa i konia. …

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.