Źródła piękna

Od zarania dziejów człowiek poszukiwał piękna. Jego idealną strukturę próbował dostrzec w przyrodzie. Rozpędzony krąg natury wraz ze zmieniającymi się porami roku był dla ludzi z jednej strony czymś niepowtarzalnym, zaś z drugiej – toczącą się siecią przyzwyczajeń. Lustrzanym odbiciem piękna był również człowiek. Renesansowy ideał skupiał się na jednostce zamkniętej jednocześnie w kwadracie i kole. Wystarczy przypomnieć sobie słynny szkic, by zręby przeszłości zamknąć w perfekcyjnej strukturze. Niektórzy próbowali dopatrywać się ideału piękna w religii, szukając w każdym najdrobniejszym szczególe rzeczywistości potwierdzenia na istnienia Boga rozumianego jako piękno w jego najwyższej istocie.

Człowiek = piękno

Jak jest współcześnie? Wciąż poszukujemy piękna, jednak ze względu na otaczający nas wciąż zmieniający się świat, trudniej je odnaleźć. Nieustanny pęd życia sprzężony z odmierzaniem kolejnych ulotnych sekund nie pomaga nam dostrzec istoty piękna. Tylko nielicznym udaje się poukładać kolejne elementy układanki, by złożyć z nich perfekcyjny obraz własnego istnienia. Cóż bowiem piękniejszego znajdziemy na świecie poza samym człowiekiem? To właśnie w nas odbija się ideał nierozerwalnie złączony z otaczającą nas rzeczywistością. Wspomniany pęd nie pozwala nam jednak zatrzymać się na chwilę. Potrzebujemy zatem przedmiotów, dzięki którym zmienimy układ wskazówek i dotrzemy do źródeł piękna. Wystarczy tylko się rozejrzeć.

Spójne akcesoria

Jakimi rzeczami się otaczamy? Stosem dokumentów piętrzących się na biurku? A może kolejnymi kosmetykami, które pozwolą nam uwierzyć we własne piękno? Czasem niezbędny do życia jest głęboki wdech i wzrok zwrócony w stronę lustra. Wszak mamy do wykorzystania nieskończenie wiele przedmiotów. Musimy jednak chcieć stworzyć z nimi jedność. To nie one powinny nas określać i wyznaczać kolejne. To my powinniśmy nadać im znaczenie. Wybrać tylko takie akcesoria, które sprawiają, że jesteśmy sobą – wybitnymi jednostkami mającymi nieskończony wybór pomiędzy tym, co piękne dla nas, a tym, co dobre dla innych.

Ukryty luksus

U źródeł piękna znajduje się bowiem niewypowiedziany luksus zamknięty w zegarku odmierzającym czas nie tykającymi wskazówkami, a pulsującą krwią świadczącą o tym, że jesteśmy zakotwiczeni w chwili, która trwa. Luksus zamknięty w lśniących kolczykach z odbijającym się w oczach niewypowiedzianym blaskiem. Luksus zamknięty w długopisie nierozerwalnie połączonym z ruchami dłoni próbującymi zostawić ślad na kartach teraźniejszości. Luksus sprzężony z połyskującym pierścionkiem, który wywołuje zachwyt wśród patrzących. Jeśli szukamy źródeł piękna w dzisiejszych czasach, sięgajmy tam, gdzie inni boją się nawet spojrzeć.

Spróbujmy odnaleźć siebie wśród akcesoriów dopasowanych do naszych potrzeb i niekończącej się wyobraźni. Poszukajmy inspiracji na stronie https://nobleplace.pl/. Być może nie od razu odnajdziemy przedmioty, których najbardziej pożądamy. Może to bowiem zająć wiele sekund. W końcu jednak wzrok się zatrzyma, a my będziemy wiedzieć – oto dotarliśmy do źródeł piękna.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.