Zioła szwedzkie Marii Treben

Zioła szwedzkie Marii Treben to jeden z najpopularniejszych produktów leczniczych w medycynie naturalnej, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Tradycyjna mieszanka składa się z aż 11 różnych ziół, które wykazują szereg cennych dla naszego zdrowia właściwości. Co jednak warto wiedzieć o ziołach szwedzkich, w jaki sposób można przygotować leczniczą nalewkę na bazie wspomnianych ziół i w jaki sposób spożycie leczniczej nalewki wpływa na nasze zdrowie?

Czym są zioła szwedzkie?

Zioła szwedzkie to tradycyjny i naturalny lek, który z powodzeniem stosowany jest w naturalnej medycynie od wielu pokoleń. Pomimo tego, iż lecznicza mieszanka została skomponowana przez pewnego szwedzkiego lekarza ok. XVII wieku, to jednak dopiero dzięki austriackiej zielarce Marii Treben zyskały one na popularności. Pomimo tego, iż w ostatnich latach można było zaobserwować bardzo duży postęp w rozwoju medycyny, to jednak zioła szwedzkie przez cały czas mają wielu zwolenników, gdyż są w pełni naturalne, nie zawierają żadnych zbędnych substancji, a do tego wykazują bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, poprzez walkę z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Oczywiście w wielu przypadkach zioła szwedzkie nie mogą być stosowane i nie należy mieć świadomość tego, że przy ich pomocy nie da się wyleczyć wielu bardzo poważnych chorób, to jednak w celach profilaktycznych oraz w walce z drobnymi schorzeniami z pewnością się sprawdzą. Przed stosowanie ziół szwedzkich Marii Treben warto również skonsultować się z lekarzem w szczególności wtedy, gdy przyjmuje się jakieś leki, gdyż z uwagi na fakt, iż nalewka z ziół szwedzkich zawiera w swoim składzie alkohol, to jej spożycie może kolidować z niektórymi lekami.

Z czego składają się zioła szwedzkie Marii Treben?

Zioła szwedzkie to mieszanka 11 różnych ziół, wśród których można wymienić szafran, mirrę, aloes, kurkuma, drakiew, senes, kamfora, korzeń rabarbaru, arcydzięgiel, manna oraz korzeń dziewięćsiłu. Oczywiście kluczową kwestię odgrywają odpowiednie proporcje poszczególnych ziół, jednak o to nie należy się obawiać, ponieważ obecnie można niemal w każdej aptece i sklepie zielarskim zakupić gotową mieszankę z dokładnie odmierzonymi proporcjami. Z tego też względu nie trzeba decydować się na zakup pojedynczych ziół, tworząc swoją własną mieszankę, ponieważ byłoby to zbyt skomplikowane i z pewnością zabrałoby zbyt wiele czasu.

Nalewka z ziół szwedzkich

Z ziół szwedzkich Marii Treben przygotowuje się obecnie leczniczą nalewkę, którą można następnie stosować w walce z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Aby przygotować taką nalewkę, wystarczy zaopatrzyć się jedynie w mieszankę ziół szwedzkich oraz w czystą wódkę. Poniżej można zapoznać się z prostym przepisem na nalewkę z ziół szwedzkich

Nalewka z ziół szwedzkich

Składniki:

  • 1 opakowanie ziół szwedzkich,
  • 1,5 l wódki żytniej

Sposób przygotowania:
Zioła szwedzkie przesypać do dużego słoika (co najmniej 2 litrowego), zalewając je następnie wódką żytnią. Napełniony w ten sposób słoik należy odstawić na 2 tygodnie w ciepłe i nasłonecznione miejsce, pamiętając jednak o tym, aby każdego dnia przynajmniej raz dziennie wstrząsnąć słoikiem. Po upływie wyznaczonego czasu mieszankę należy przecedzić, przelewając powstałą nalewkę do małych, szklanych butelek. Nalewka z uwagi na zawartość alkoholu jest nie tylko dosyć mocna, ale dodatkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych, dlatego też można z powodzeniem stosować ją przez kilka lat.

Zastosowanie wewnętrzne ziół szwedzkich

Lecznicza nalewka z ziół szwedzkich może być z powodzeniem stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Przed zastosowaniem nalewki z ziół należy jednak pamiętać o tym, aby 1 łyżkę stołową nalewki rozcieńczyć w 1/2 szklanki wody. Z jakimi jednak wewnętrznymi problemami można walczyć przy pomocy leczniczej nalewki z ziół szwedzkich? Wspomniana nalewka to świetne remedium na takie problemy, jak ból gardła, bóle menstruacyjne, ból zębów, słabe krążenie krwi, zbyt niskie ciśnienie, infekcje układu oddechowego, a także w walce z pasożytami jelitowymi. Nalewka z ziół szwedzkich sprawdza się również bardzo dobrze przy problemach z trawieniem (zaparcia, wzdęcia), a także w sytuacji, gdy odczuwa się ból woreczka żółciowego. Jeśli chodzi o ostatnie zastosowanie, to warto wiedzieć o tym, iż w tym przypadku nalewkę można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, gdyż poza piciem rozcieńczonej nalewki można na jej bazie przygotować również leczniczy okład. W tym celu wystarczy zanurzyć w ziołach szwedzkich lnianą szmatkę, przykładając ją następnie na kilka minut do obolałego miejsca.

Zastosowanie zewnętrzne ziół szwedzkich

Zewnętrznie zioła szwedzkie stosuje się w formie leczniczych okładów, jednak przed ich zastosowanie należy natłuścić daną partię skóry maścią nagietkową lub tłustym kremem, dzięki czemu uniknie się ewentualnego poparzenia. W jaki sposób można przygotować lecznicze okłady? Wystarczy w tym celu nasączyć nalewką wacik lub gazę, przykładając ją następnie w problematyczne miejsce. Z jakimi jednak problemami można walczyć dzięki wspomnianym okładom? W szczególności z aftami, trądzikiem, oparzeniami, odmrożeniami, skaleczeniami, brodawkami wirusowymi, a także różnego rodzaju wysypkami skórnymi. Zioła szwedzkie pomagają ponadto zmniejszyć widoczność blizn (zwłaszcza tych potrądzikowych), a także w bardzo skuteczny sposób walczą z hemoroidami oraz odciskami. Warto również wiedzieć o tym, iż lecznicza nalewka z ziół szwedzkich pomaga walczyć z takimi nieprzyjemnymi dolegliwościami i problemami, jak ból ucha i szumy uszne, bóle reumatyczne, które najczęściej dotykają osoby w podeszłym wieku, bóle i zawroty głowy (pomagają również poprawić pamięć i koncentrację), kłopoty z zasypianiem (w takim przypadku z ziół szwedzkich należy przygotować inhalację), a także przy zaczerwienionych powiekach.

Przeciwwskazania do stosowania ziół szwedzkich

Pomimo tego, iż zioła szwedzkie Marii Treben wykazują szereg cennych dla naszego zdrowia właściwości leczniczych, to niestety nie każda osoba może po nie sięgać. Z uwagi na fakt, iż bazą słynnej nalewki z ziół szwedzkich jest alkohol, to po wspomniany produkt nie powinny sięgać w szczególności osoby, które są od niego uzależnione. Po zioła szwedzkie nie powinny również sięgać osoby, które zmagają się z takimi problemami jak:

  • niedrożność jelit,
  • alergia na którykolwiek składnik mieszanki,
  • padaczka,
  • ostra niewydolność nerek,
  • marskość wątroby,
  • okres ciąży i karmienia piersią
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.