Z czego wynika łamliwość paznokci i jak jej zaradzić?

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdego z nas, a odpowiednio zadbane i pielęgnowane z należytą starannością przyciągają zazdrosne spojrzenia. Pielęgnacja dłoni i paznokci powinna być kwestią indywidualną, a kosmetyki do celów pielęgnacyjnych tej ważnej partii naszego ciała powinny być dobierane z przywiązaniem uwagi do wieku, stanu naszej skóry i paznokci. Często zwykłe, glicerynowe kremy nie są w stanie odżywić naszych dłoni i paznokci, zostawiając na nich jedynie nieprzyjemne uczucie tłustości.

O pięknym wyglądzie naszych dłoni decydują przede wszystkim nasze paznokcie. Często w wyniku zbyt częstego malowania ich nieodpowiednimi lakierami, czy z uwagi na niedostateczną pielęgnację są widocznie osłabione, kruche i łamliwe. Łamliwość paznokci jest bardzo częstym problemem wśród kobiet i chyba każdej z nas zdarzyło się złamać paznokieć w najmniej odpowiednim momencie. Chcąc uniknąć nieprzyjemności dotykających niemalże każdą z nas powinnyśmy zadbać o jak najlepsze wzmocnienie i odżywienie naszych paznokci. Dziś przedstawimy parę prostych patentów na wzmocnienie i widoczną poprawę stanu naszych paznokci!

Z czego może wynikać łamliwość paznokci?

Przyczyn łamliwości paznokci może być wiele. Najczęstszą z nich jest najzwyczajniej brak odpowiedniej pielęgnacji i odpowiedniego odżywienia naszych paznokci.

Łamliwość i żółty nalot, który pojawia się na paznokciach jest najczęściej spowodowany zbyt częstym używaniem lakierów do paznokci, oraz wykonywanie trwalszych zabiegów na paznokciach – przedłużenia żelowe lub hybrydowe.

Niestety, łamliwość paznokci może być również wyraźnym objawem niedoboru mikro i makroelementów, które są niezbędne dla prawidłowej pracy naszego organizmu. Kruche paznokcie mogą być między innymi skutkiem niedoboru wapnia – ważnego mikroelementu, który jest niezbędny dla mocnych kości, włosów i paznokci. Wapń obecny jest w produktach mlecznych dlatego zauważając słabą kondycję paznokci powinniśmy sięgnąć właśnie po nabiał.

Warto również wspomnieć, że przyczyną łamliwości paznokci mogą być poważne choroby.

Kruche i łamliwe paznokcie są zauważane w problemach dotyczących tarczycy – jej nadczynności lub niedoczynności.

Jeżeli więc do kruchości i łamliwości naszych paznokci dochodzą takie objawy jak gwałtowne skoki, lub spadki wagi ciała, nudności, ogólne osłabienie i złe samopoczucie – powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Łamliwość paznokci może być również spowodowana zbyt częstym używaniem środków lub preparatów chemicznych, chociażby tych do czyszczenia sanitariów czy sprzętu kuchennego bez odpowiedniego zabezpieczenia rąk. Często również jest przyczyną codziennej pracy, w której mamy kontakt z preparatami żrącymi. Powinnyśmy pamiętać, aby zabezpieczać i chronić nasze dłonie i każdorazowo używać gumowych rękawiczek, które uchronią nasze dłonie przed wpływem żrących i niebezpiecznych substancji.

5 prostych patentów na łamliwe paznokcie:

1) Sok z cytryny – cytryna jest obecna w niemalże każdej kuchni i sprawdza się w roli smacznego i zdrowego dodatku do różnego rodzaju napojów – w okresie letnim, jak i zimowym. Ten kwaśny cytrus wykazuje również właściwości regeneracyjne, jeśli chodzi o nasze wymagające odżywienia paznokcie. Z dodatkiem łyżeczki oliwy z oliwek pomoże stworzyć ciekawą, naturalną maseczkę, która wcierana regularnie w płytkę naszego paznokcia i skórki sprawi, że będą one znacznie bardziej nawilżone i twardsze.

2) Miód pszczeli – ten smaczny i wykorzystywany w naszej kuchni na co dzień dodatek sprawdzi się również jako znakomite serum poprawiające wygląd i stan naszych paznokci. Zaleca się zagotowanie 2 łyżeczek miodu, przelanie powstałej masy do małej miseczki i dokładne zamoczenie w niej paznokci przez około 2 do 5 minut. Regularne stosowanie takie maseczki znacznie poprawi wygląd naszych paznokci, sprawi że będą pełne blasku i mniej łamliwe.

3) Po prostu woda – najprostszym sposobem na wzmocnienie naszych paznokci, a przy tym na dogłębne odżywienie i nawilżenie naszej skóry jest regularne picie odpowiednich ilości wody. Ten obecny w naszym codziennym życiu napój nie tylko sprawi, że nasza skóra będzie bardziej napięta i wyraźnie odżywiona, ale również wpłynie na wzmocnienie płytki paznokcia i lepszą wytrzymałość wrażliwych skórek.

4) Suplementacja witamin – jednym z prostszych sposobów zadbania o piękny wygląd naszych paznokci i dłoni jest przyjmowanie różnego rodzaju witamin w formie tabletek czy wapn. Szczególnie ważne dla paznokci będą witaminy z grupy D, C i wapń. Suplementacja tabletek, które zawierają te niezbędne witaminy i minerały pomoże uzyskać nam zdrowe i piękne paznokcie, a ponadto odżywi naszą skórę i wpłynie na piękny wygląd naszych włosów.

Tabletki wzmacniające paznokcie
Kliknij i sprawdź ceny! 

5) Odpowiednia pielęgnacja – zabiegi parafinowe na dłonie, czy stosowanie kremów do rąk o zawartości witamin czy ekstraktów z naturalnych produktów i darów Matki Natury również pomoże nam zadbać o zdrowy i piękny wygląd naszych paznokci jak i całych dłoni. Należy jednak pamiętać, że dobór odpowiedniego kremu nie sprawą łatwą i powinniśmy kierować się w nim indywidualnymi odczuciami dotyczącymi danego produktu.

 

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.