Wybielanie zębów w domu

Domowe sposoby na urodę

Od najmłodszych lat wpaja nam się, że nasz wygląd jest nasza wizytówką, dlatego tak ważnym jest to w jaki sposób wyglądamy, oraz jak jesteśmy ubrani. Czasami bywa i tak, że nawet najlepszy strój nie jest w stanie poprawić pewnych mankamentów urody. Dlatego tak ważnym jest, by móc poznać aktualne możliwości medycyny, a następnie zacząć z niej korzystać. Nie zawsze od razu należy zbierać tysiące na to, by móc poprawić swój wygląd. Bardzo często w zaciszu domowym również można będzie zdziałać ogromne cuda, pod warunkiem, że mimo wszystko czujemy się na siłach, jak i również wiemy, w jaki właściwie sposób za coś takiego można będzie się zabrać. W dobie dostępu do Internetu, znalezienie domowych sposobów na różne urodowe triki nie zajmie zbyt dużo czasu, a co najważniejsze, będzie mogło wpłynąć na nasz wygląd. Obecnie na każdym właściwie kroku można wyszukać informacji, jak mieć piękne włosy? Jak schudnąć w miesiąc? Jak mieć płaski brzuch? Czy też wybielanie zębów w domu. Wszystko zależy od chęci, jak i również czasu jaki planujemy na daną opcje przeznaczyć. Wiadomo, że skuteczność nie zawsze jest taka, jak u profesjonalisty, ale i tak efekt jest widoczny, dlatego można się nad nim poważniej zastanowić.

Wybielanie zębów w domu- aż takie trudne?

Piękny biały uśmiech to marzenie właściwie każdego. Niestety nie każdy ma możliwość wstawienia sobie idealnie białych licówek, czy też wydania kilku tysięcy złotych na serię zabiegów u profesjonalisty. W domu również można będzie wybielić zęby i to z naprawdę bardzo dużym efektem. Jednak wiele zależy od stopnia przebarwienia, jak i czasu w jakim planujemy uzyskać dany efekt. Nie bez znaczenia jest również naturalny kolor kości, ponieważ od niej naprawdę wiele będzie mogło zależeć. W jaki sposób można wybielić zęby w swoim domu?

  1. Węgiel leczniczy- bardzo wiele osób stosuje go zamiast środków dostępnych w aptece. Dlaczego jest tak skuteczny? Ponieważ po rozgnieceniu tabletek na proszek, mimo tego, że koloru czarnego, to jednak posiada właściwości ścierające. Dlatego doskonale będzie mógł pomóc w pozbyciu się nalotu na zębach. Po wykonanym zabiegu zęby będą ubrudzone na kolor czarny, jednak po przepłukaniu jamy ustnej, można będzie zauważyć różnicę.
  2. Soda oczyszczona– ma właściwości wybielające, dlatego doskonale nadaje się do wybielania plan. Niemniej jednak można ja wykorzystać jako pastę do zębów. Wiele osób zwilża szczoteczkę i nasypuje na nią proszek. Istnieje druga opcja w której sodka jest mieszana z pastą do zębów. Posiada właściwości wybielające jak i ścierające.
  3. Cytryna- również bardzo wiele gospodyń domowych zna jej właściwości wybielające. Dlatego bardzo często jest ona stosowana wraz z sodką oczyszczoną. Już po kilku dniach regularnych zabiegów, można będzie zauważyć sporą różnicę w kolorystyce zębów. Można również pocierać zęby wewnętrzną stroną skórki z cytryny, co też wiele osób czyni.
  4. Woda utleniona- posiada właściwości odkażające, jak i również wybielające. Jednak stosowanie samej wody utlenionej może powodować pewne problemy gastryczne. Dlatego zaleca się płukanie zębów wodą utlenioną zmieszaną ze zwykłą wodą w proporcji 1:1. Wiele osób dzięki temu może się pochwalić bielszymi zębami.
  5. Domowa pasta wybielająca- swego czasu bardzo popularnym rozwiązaniem było stosowanie pasty wybielającej w skład której wchodziła sodka oczyszczona, kwasek cytrynowy oraz woda utleniona. Niestety ale bardzo wiele osób skarżyło się po niej na ból dziąseł. Dlatego mimo skuteczności, warto jest zachować ostrożność.
  6. Pasty wybielające- dostępny jest szereg past wybielających, które można stosować w zaciszu domowym. Wiadomo, że jest to wspaniała opcja dla przypomnienia po pewnym czasie od zabiegu wybielania, ale również można je stosować regularnie by zauważyć, że zęby rzeczywiście stają się bielsze.
  7. Paski wybielające– dostępne są w aptece. Wystarczy wrócić do domu i nakleić je na zęby na określony czas. Pomimo tego, że efekt można zauważyć bardzo szybko bo już po pierwszym zabiegu to jednak są one przeznaczone tylko i wyłącznie dla osób z idealnie prostymi zębami. Gdyż w przeciwnym razie wybielanie nie będzie w pełni efektowne. Poza tym z uwagi na rozmiar, obejmują one tylko przednie zęby, co oznacza że w przypadku bardzo szerokiego łuku zębowego nie będzie się to prezentowało korzystne.
  8. Systemy wybielające– obecnie kilku producentów posiada produkty, które pozwalają na przeprowadzenie serii zabiegów wybielających bez konieczności wychodzenia z domu. Do wyboru są specjalne wkładki, które formuje się po kilkuminutowej kąpieli we wrzątku. Następnie nakłada się na nie specjalny żel i zakłada na określoną ilość czasu. Alternatywą wydaje się nałożenie żelu i wybielanie za pomocą lampy. Rzeczywiście efekt jest widoczny już po pierwszym użyciu. Stąd też zastosowanie przez czas proponowany przez producenta będzie mógł przynieść duże korzyści.
  9. Markery– można ich użyć tuz przed imprezą, czy tez ważną uroczystością. W jaki sposób je stosować? Należy pomalować nimi zęby. Niestety jest to tylko wizualne wybielenie, które trwa kilka godzin.

Zęby- jak o nie dbać

Z jednej strony można w dowolnym momencie wyszukać opcje takie jak wybielanie zębów w domu, z drugiej jednak strony należy mieć świadomość co do tego, że nie zwalnia nas to z regularnego odwiedzania stomatologa. Dlatego przynajmniej raz na pół roku należy udać się do specjalisty, by mógł ocenić stan uzębienia, bądź też zaproponować leczenie. Regularne ściąganie kamienia nazębnego jest w stanie ochronić nas przed szeregiem chorób. Dlatego tak ważnym jest by pamiętać o tym, jak i również zachęcać naszych bliskich. Warto jest zadbać o swój uśmiech, w końcu jest on naszą wizytówką. Jednocześnie należy mieć świadomość również co do tego, jak duże znaczenie ma tutaj właściwe podejście do swojego zdrowia. Dlatego od samego początku należy uważniej dobierać produkty wybielające, a także sprawdzać w jaki sposób reaguje na nie nasze ciało. Koniecznie należy już dziś pomyśleć nad tym, w jaki sposób na pewne kwestie patrzymy.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.