Waschkonig, czyli niemiecka chemia na każdą kieszeń

Obecnie środki piorące dostępne na rynku są masowo sprowadzane i produkowane w różnych krajach. Wybór konkretnego produktu utrudniony jest przez pojawianie się nowych towarów i bardziej przekonujących reklam. Każdy z producentów zapewnia o wysokiej jakości produktu, dużej wydajności oraz nieszkodliwym dla człowieka składzie.

Jedną z ciekawszych propozycji na jakie ostatnio się natknęliśmy jest Waschkonig. W swojej ofercie marka Waschkonig zawiera różnego rodzaju środki piorące. W ich skład wchodzą między innymi: proszki do prania, żele, kapsułki, płyny do płukania, tabletki odkamieniające, a także tabletki do czyszczenia pralki. Wysokiej jakości produkty są dostępne w konkurencyjnych cenach. Jedną z istotniejszych cech towarów Waschkonig jest ich skład przyjazny środowisku. Produkty nie zawierają fosforanów i zeolitów, są doskonałym substytutem dotychczasowych proszków do prania. Idealnie nadają się dla alergików, nie uczulają i wypłukują pozostałości substancji proszków.

1 Waschkonig, czyli niemiecka chemia na każdą kieszeń

 

Podstawowe zalety środków piorących Waschkonig

Na świecie istnieje wiele rodzajów środków piorących, niektóre z nich są przeznaczone do usuwania trudnych zabrudzeń i stosują w swoich produktach szkodliwe dla człowieka substancje chemiczne. Produkty marki Waschkonig (a właściwie Der Waschkönig C.G. bo tak brzmi oryginalna nazwa) są produkowane na rynek niemiecki, a jak dobrze wiemy, niemieckie środki czystości słynną z wysokiej jakości przez co są znane i używane w wielu krajach na całym świecie.

Głównymi walorami środków Waschkonig są:

 • wysoka jakość produktu = niemiecki środek czystości,
 • bardzo duża wydajność, mała ilość środka usuwa wszystkie zabrudzenia,
 • zapobieganie przywieraniu brudu,
 • ekologiczny i bezpieczny produkt,
 • konkurencyjna cena,
 • skuteczność potwierdzona wielokrotnymi testami,
 • brak szkodliwych fosforanów i zeolitów w składzie,
 • idealne rozwiązanie dla alergików,
 • dobrze wypłukują się,
 • pozostawiają przyjemny i świeży zapach,
 • nie wywołuje podrażnień na skórze,
 • przeznaczenie środków dla dzieci i dorosłych.

Środki Waschkonig są zatem idealnym substytutem dotychczasowych proszków do prania. Wiele zalet środków piorących przekonuje do zakupu i sprawdzenia działania danej marki. Dodatkowo wysoka wydajność około 90 prań z 7,5 kilogramów proszku zachęca do skorzystania z oferty. Więcej informacji na temat marki Waschkonig możemy znaleźć na stronie internetowej http://krolprania.pl/.

Istotne cechy wyróżniające markę Wachkonig

Wiele osób dokonuje wyboru środków czystości zwracając głównie uwagę na cenę. Uniwersalny proszek do prania Waschkonig ważący 7,5 kilograma kosztuje około 35 złotych. Cena zatem jest bardzo konkurencyjna zwłaszcza, iż taka ilość środka wystarcza na ponad 90 prań. Rozważając dalej cenę, możemy w łatwy sposób wyliczyć, że za jedno pranie koszt proszku wynosi około 38 gorszy. W przeciwieństwie do znanych polskich marek cena jest o połowę niższa, co niewątpliwie zwiększa atrakcyjność produktu.

2 Waschkonig, czyli niemiecka chemia na każdą kieszeń
Woman with clean towels, basket and various washing detergents

Oprócz ceny dla konsumenta liczy się efekt uzyskany po dokonanym praniu. Produkty piorące Waschkonig są bardzo wydajne. Częstym błędem popełnianym podczas przygotowywania prania jest sypanie proszku do pralki bez użycia odpowiedniej miarki. Środek dobrze wypierze i usunie wszelkie plamy, gdy będzie dodana jego odpowiednia ilość. Informację odnośnie właściwej ilości miarki środka czystości zawarte są na opakowaniu. Za duża ilość preparatu może pozostawić zacieki na tkaninach. Dodatkowo nie przyczynia się ona do lepszej jakości prania, a jedynie marnotrawi środek piorący.

Kolejną cechą, która może skłonić część z nas do wypróbowania marki, jest ekologiczny skład produktów Waschkonig. Tabletki, żele, proszki i płyny nie zawierają fosforanów oraz zeolitów. Wynika to z prawa niemieckiego, gdzie dodawanie tychże substancji jest surowo zabronione. Natomiast w Polsce wiele proszków do prania ma w swoim składzie takie składniki.

Brak szkodliwych substancji w składzie proszków wpływa korzystnie na skórę człowieka. Proszki Waschkonig to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię. Substancja piorąca w produktach Waschkonig bardzo dobrze wypłukuje się z tkanin i pozostawia jedynie świeży i przyjemny zapach. Alergicy cierpiący na uczulenie z powodu proszków do prania mogą zatem bez obaw stosować produkty Waschkonig (zwłaszcza jeżeli chodzi o linię Sensitive). Przetestowane są one pod kątem dermatologicznym i ekologicznym, a ich używanie nie wymaga dodatkowego płukania oraz prania tkanin w wysokiej temperaturze.

Dobry produkt zawsze charakteryzuje się odpowiednio dobranym opakowaniem. Otóż środki piorące Waschkonig umieszczane są w kartonach, w których znajduje się foliowe opakowanie. Dzięki temu proszek pozostaje sypki i nie bryli się. Sam karton zawiera pomocną rączkę w transportowaniu, a jego kształt sprzyja stabilności i poręczności.

Główne produkty marki Waschkonig

Proszki do prania

Wyróżnić można kilka rodzajów proszków do prania Waschkonig. Zalicza się do nich: Universal (dostępny również w opcji lawendowej), Color, Sensitive oraz Gardinen. Wszystkie z nich skutecznie usuwają uporczywe plamy pozostawiając świeży zapach tkanin.

Żele

Żele do prania Waschkonig charakteryzują się nowoczesną formułą piorącą i bardzo łatwo rozpuszczają się w nawet zimnej wodzie. Duża wydajność żelu pozwala na około 90 prań z ponad 3 litrów płynu. Linia Waschkonig obejmuje następujące żele do prania: Universal (podobnie jak w przypadku proszków, dostępna również opcja lawendowa), Color, Black, a także Sensitive.

Kapsułki

Kapsułki od Waschkonig przeznaczone są dla osób ceniących przede wszystkim wygodę podczas codziennego prania. Do pralki należy wrzucić jedynie kapsułkę bez zbędnego przesypywania proszku, czy też nalewania płynu. Linia Waschkonig posiada w ofercie 5 rodzajów kapsułek: Universal, Color, Black, Sensitive oraz Wolle.

Płyny

Płyny Waschkonig sprawiają, że tkaniny stają się bardziej delikatne i miękkie w dotyku. Dodatkowo zapewniają długotrwały świeży zapach oraz ułatwiają prasowanie tkanin. Linia Waschkonig obejmuje płyny do płukania: Winterbrise, Sommerbrise, Frühlingsbrise, Rotblumen oraz Sensitive.

Odplamiacze

Odplamiacze Waschkonig radzą sobie z najcięższymi zabrudzeniami. Dostępne są także wybielacze nie zawierające chloru.

Inne produkty Waschkonig

Oprócz bogatej oferty środków piorących marka oferuje środki służące właściwemu utrzymaniu pralki w czystości. Należą do nich tabletki odkamieniające oraz tabletki do czyszczenia pralki.

Waschkonig, czyli niemiecka chemia na każdą kieszeń
4.8 (96.36%) 11 votes
Może ci się spodobać również