Urosept w ciąży – brać czy nie?

Ciąża jest wyjątkowym stanem w życiu każdej pary z tego względu, że chociaż nieco zmienia dotychczasowe życie i nie zawsze jest się na nią gotowym, to jednak w końcu na świat przyjdzie maleńka osoba, będąca przecież owocem miłości. Z tego też powodu nawet pomimo początkowej niechęci do ciąży wiele osób z czasem zmienia swoje zdanie i zaczyna doceniać to, jak wielki dar otrzymały od życia. Jakkolwiek jednak wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami oraz znacznie większym rygorem jeśli chodzi o żywienie, ale także przyjmowanie różnych leków i pomoc lekarską.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto umówić się na wizytę z lekarzem, który powinien wskazać nam to, jak powinniśmy postępować, aby nic złego nie przydarzyło się nam, ani tym bardziej płodowi. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy urosept w ciąży jest dozwolony i czy w niczym nie będzie przeszkadzało nam jego użytkowanie. Zdania na ten temat są podzielone, jeśli jednak chcecie dowiedzieć się nieco więcej w tej sprawie to koniecznie przeczytajcie dalszą część artykułu.

Przepisanie uroseptu przez lekarza

Oczywiście w okresie ciąży może dziać się cała masa różnych, czasami niezwykle dziwnych nawet rzeczy. Z tego też powodu ogromne znaczenie odgrywają częste konsultacje z lekarzem, który nie dość, że posiada fachową wiedzę, to potrafi uspokoić nawet najbardziej nerwowe kobiety. W przypadku złych wyników badań moczu, najczęściej lekarze sami zalecają stosowanie leku, jakim jest urosept w ciąży. W takim wypadku nie ma miejsca na jakiekolwiek dyskusje – specjalista z całą pewnością wie, co powinien zrobić, aby wszystko przebiegło dobrze i bez żadnych problemów.

Co prawda jest to środek ziołowy i mimo tego, że w ulotce jest napisane, że ze względu na brak danych nie powinno się go stosować w trakcie ciąży, to jednak decydująca jest zawsze opinia lekarza prowadzącego ciążę. Jeśli uzna on, że jest to lek przydatny w leczeniu naszych dolegliwości, nawet pomimo tego, że obecnie znajdujemy się w okresie ciąży, to bez dwóch zdań należy go posłuchać. Mimo to wciąż znaczna ilość kobiet miewa mnóstwo wątpliwości, bowiem w ich naturze leży to, by możliwie jak najlepiej zadbać o swoje dziecko i sprawić, aby absolutnie nie spadł mu żaden włos z głowy, ani nie stała mu się żadna krzywda. Taki jest instynkt macierzyński i powoduje on, że w efekcie niektóre kobiety nie wierzą nawet najlepszym specjalistom. Jest to dość zrozumiałe, jednak zadaniem partnera jest to, aby wspierać kobietę i podtrzymywać ją na duchu. Można oczywiście mówić wiele o tym, że faceci nigdy w życiu nie doświadczą podobnego bólu, jednak to ich zadanie jest równie ważne jak kobiety w ciąży – muszą oni bowiem odpowiednio zadbać o wybrankę swojego serca, która przecież ma urodzić wkrótce jego potomka.

Forumowi żartownisie o urosepcie

Niestety wiele kobiet szukając porady co do tego, czy warto brać urosept w ciąży i czy w żaden sposób lek ten nie zaszkodzi ich płodowi, udają się na różne fora, gdzie przecież każdy może napisać co chce. Najgorzej, jeśli kobieta jest na tyle łatwowierna, że ufa w większość powtarzających się tam porad. Najczęściej ludzie publikujący posty na tego typu portalach nie posiadają żadnej wiedzy, a nierzadko chcą też zaszkodzić osobie pytającej. Z tego też powodu powinno podchodzić się z dystansem do tego tematu i przede wszystkim zaufać lekarzowi prowadzącemu ciążę. Jako specjalista, który ukończył wiele lat intensywnej nauki, na pewno zna się on na rzeczy na tyle dobrze, że jest w stanie ocenić co możemy przyjmować, a czego powinniśmy się wystrzegać. Bez dwóch zdań jednak nie warto ślepo ufać komentarzom, radom oraz opiniom znalezionym w Internecie, bowiem poziom ich merytoryczności jest niewątpliwie niski, a co za tym idzie może nas wpędzić łatwo i szybko w niemałe kłopoty, których potem moglibyśmy żałować przez całe życie.

Nic bez konsultacji lekarskiej

Chociaż teoretycznie przyjmowanie leku opartego na ziołach nie powinno w żaden sposób zaszkodzić ani ciężarnej kobiecie, ani też jej płodowi to jednak warto zapoznać się z opinią lekarską. Urosept w ciąży to temat całkiem popularny na różnego rodzaju forach. Nikt jednak nie zastąpi fachowej opinii lekarza, znającego nasz stan od dawna, który dodatkowo dogląda naszej ciąży oraz sprawdza, czy wszelkie funkcje życiowe płodu są w normie. Zadaniem lekarzy jest przede wszystkim nie zaszkodzić pacjentowi, dlatego też gdyby taki specjalista posiadała jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy może podać swojej pacjentce ten lek, to absolutnie by go nie polecił. Z tego też powodu prosta konsultacja lekarska, która przecież może zostać odbyta w ramach funduszu zdrowia, czy też za niewygórowaną kwotę prywatnie, wystarczy aby upewnić się, czy na pewno można dokonać takiej, a nie innej decyzji.

Jakkolwiek jednak w ciąży każda decyzja ma ogromne znaczenie, dlatego też wszelkiego rodzaju pochopność czy pośpiech są wysoce niewskazane. Znacznie lepiej jest zamiast tego przemyśleć całą sprawę, a następnie skonsultować się z lekarzem lub też jeszcze wcześniej poprosić rodzinę o wsparcie psychiczne oraz radę. Jakkolwiek jednak ostateczna decyzja powinna zawsze należeć do lekarza prowadzącego, gdyż on najlepiej wie, co jest dla nas wskazane, a co nie. Wszelkie akty lekceważenia jego poleceń mogą okazać się dość zgubne w skutkach nawet jeśli nie dla nas to dla płodu, dlatego też nie ma co samemu pełnić roli doktora, czy pytać się o pomoc wyszukiwarki internetowej, bowiem nikt nie pomoże nam lepiej niż specjalista w danej dziedzinie medycyny.

Spokojna ciąża z uroseptem

Oczywiście nie ma większych przeciwwskazań jeśli chodzi o przyjmowanie leku, jakim jest urosept w ciąży. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego lub też pojawiły się one chociaż na chwilę, to zdecydowanie warto jest skonsultować się z lekarzem po to, by rozwiał on wszelkie wątpliwości. W ten sposób ustrzeżemy się przed masą nieprzyjemnych skutków, jakimi mogą być:

  • nadmierna nerwowość,
  • bezsenność,
  • uszczerbek na psychice,
  • utrata apetytu,
  • zmniejszenie chęci do życia.
Urosept w ciąży – brać czy nie?
Oceń artykuł!
Może ci się spodobać również