Top 10 – najlepsze irygatory – ranking

Największą częścią twarzy definiującą atrakcyjność są piękne zęby. Jednakże, aby takie były muszą dodatkowo być zdrowe. Uzyskać to można, albo łatwą i przyjemną drogą, poprzez używanie przyrządów do ich mycia, albo trudną i bolesną, nie wspominając już o wysokim koszcie, czyli dentystą. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyną rzeczą służącą myciu jamy ustnej była zwykła szczoteczka do zębów. Z biegiem lat, badania pokazały, że chcąc polepszyć higienę zębów warto używać jeszcze większej ilości rzeczy. Szczoteczki z podziałem na miękkie, średnie i twarde, szczoteczki elektryczne, nici dentystyczne, płyny do płukania ust, o samej paście do zębów nie wspominając. Obecnie, jednym z popularniejszych i przydatnych urządzeń do czyszczenia zębów stał się irygator.

Czym jest irygator?

Irygator do zębów to przyrząd, którego zadaniem jest wyczyszczenie przestrzeni między zębowych wykorzystując do tego wystrzeliwany pod ciśnieniem płyn. Dzięki temu, wszelkie zanieczyszczenia i osady z zębów oraz zakamarków, do których szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć, są skutecznie usuwane. Jednakże na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych modeli irygatorów. Jedne są tańsze, inne droższe, a jeszcze inne mają dodatkowe funkcje. Który z nich w takim razie okaże się najlepszy? Poniżej prezentujemy listę top 10 najlepszych irygatorów do zębów w kolejności od najgorszego do najlepszego!

Top 10 irygatorów

10) Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01

Kliknij i sprawdź ceny!

Irygator marki Philips jest dobrą alternatywą dla tych, którzy niezbyt regularnie czyszczą zęby nićmi dentystycznymi, ponieważ urządzenie zrobi to za nich. Da się go używać w połączeniu z samą wodą lub płynem do płukania ust. W ciągu 60 sekund pracy jest w stanie wyczyścić całą jamę ustną, wliczając w to prawie 100%-owe usunięcie płytki nazębnej, ale tylko w tych miejscach gdzie były one czyszczone. W zestawie znajduje się tylko jedna dysza. Plusem jest możliwość regulowania strumienia – manualna lub automatyczna – a te z kolei są aż 3. W zależności od upodobań można zdecydować się na pojedynczy strumień, podwójny lub nawet potrójny. Irygator działa na bazie akumulatora. Pełen czas naładowania go wynosi 24 godziny, ale późniejszy okres użytkowania określa się do około dwóch tygodni. W razie niepewności ile energii pozostało do naładowania, na urządzeniu znajduje się wskaźnik podający taką informację.

9) Oral-B Professional Care Oxy Jet Irygator

Kliknij i sprawdź ceny!

Ta marka jest popularna i wykorzystywana przez wielu ludzi na świecie. Tym razem przedsiębiorstwo stworzyło irygator, który w procesie czyszczenia łączy ze sobą wodę i powietrze tworząc z nich mikro pęcherzyki. Oprócz uzyskania czystszych i zdrowszych zębów, zmniejszają się także kłopoty z dziąsłami. Poleca się go osobom, którym zależy na łatwym użyciu i uczuciu świeżości w ustach po skończonym myciu. Irygator posiada 5 różnych poziomów ciśnienia wody w zależności od potrzeb. Zdecydowanie jego dużą zaletą jest wielki zasobnik wody mieszczący ponad pół litra. Oprócz samej wody można do niego dodawać płyn do płukania ust. Użytkowników zadowoli także wyposażenie urządzenia w Jet Switch. Umożliwia od szybkie i łatwe przełączenie ze strumieni prostych do tych rotacyjnych i odwrotnie. Ponadto zamontowano specjalny filtr powietrza. Dzięki niemu, powietrze mieszające się z wodą i trafiające do zębów jest uprzednio oczyszczane. Produkt starcza na długo, a momencie zużycia się jednej „szczoteczki” wystarczy wziąć kolejną z opakowania, a te w jednym zestawie są aż cztery.

8) Vitammy Wave Irygator Dentystyczny

Kliknij i sprawdź ceny!

Kolejny produkt – Vitammy Wave – sprawdzi się doskonale u osób, dla których higiena jamy ustnej jest priorytetem, a jednocześnie mają problemy z uzębieniem. Zalicza się do tego bardzo ciasny zgryz, predyspozycje do stanów zapalnych dziąseł czy posiadanie protez zębowych. Irygator nie wymaga stałego dopływu prądu podczas użytkowania. Jest wygodny ze względu na mały pojemnik mieszczący 180 ml. Oprócz wody można do niego wlewać też inne preparaty typu płukanka dentystyczna. Jego stosowanie jest bezpieczne i higieniczne ze względu na wodoszczelność. Nie tylko usuwa brud z zębów i przestrzeni między nimi, ale także z miejsc poniżej linii dziąseł. W zależności od potrzeb wybierać można spośród 3 trybów – delikatnego, normalnego lub pulsacyjnego. W przypadku tego ostatniego, irygator jest w stanie wykonywać aż 1700 pulsów wciągu 1 minuty. W zestawie umieszczono także 2 wersje końcówek. Ci z delikatnymi zębami i dziąsłami mogą używać miękkiej, a reszta standardowej końcówki. Do tego wszystkiego warto dodać,że maksymalna wartość ciśnienia wypracowanego przez urządzenie to aż 551kPa.

7) Panasonic EW1211

Kliknij i sprawdź ceny!

 Irygator został zaprojektowany w taki sposób, aby zarówno osoby korzystające dotychczas ze szczoteczek manualnych, jak i elektrycznych wersji, nie miały problemy w używaniu go. Dodatkowo kompaktowy kształt pozwala zabrać ją wszędzie ze sobą i korzystać w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Wystarczy podłączyć ją wcześniej do prądu i pozostawić do naładowania. Jednorazowo wystarczy na mniej więcej 15 minut ciągłej pracy. Ma on niecałe 20 cm wysokości, a do tego waży około 300 gram. Chociaż jest mały całkowicie pozbywa się resztek jedzenia, a do tego delikatny strumień wody działa masująco na zęby przez co stają się one mocniejsze. Szczególnie poleca się go także osobom noszącym aparat ortodontyczny, przy którym druty przeszkadzają dostać się w niektóre przestrzenie. Ten typ irygatora wyposażony jest w 3 rodzaje ciśnienia wody, spośród których wybrać można ten, który najbardziej nam odpowiada. W tym, oprócz samej wody, występują także połączenia jej z powietrzem. Mniej więcej w ciągu minuty wykonuje aż 1400 impulsów. Sam zbiorniczek jest w stanie pomieścić 130ml.

6) WaterPik WP-861 E2

Kliknij i sprawdź ceny!

Dalej mamy irygator Waterpik dedykowany każdemu. Wielką jej zaletą jest aż 10 różnych trybów ciśnienia wody oraz 2 pracy – pierwszy to standardowa irygacja, a drugi służy do masażu. Jest w stanie odmierzać czas jako podział na 1 minutę i 30 sekund. Oprócz tego posiada znaczny zbiornik na płyn i wyświetlacz LED z informacją o stopniu naładowania urządzenia. Pełna bateria wystarcza na mniej więcej 10 dni wliczając mycie zębów 2 razy w ciągu dnia. Irygator ten w ciągu 1 minuty jest w stanie wykonać 3100 ruchów. Co ciekawsze posiada nawet końcówkę przeznaczoną do wybielania zębów. To czego nie było przy innych modelach to dopasowane etui pozwalające zabrać urządzenie gdziekolwiek się chce i utrzymujące go w higienicznej przestrzeni. Do tego w zestawie otrzymuje się pojemnik na oddzielne końcówki, a tych jest blisko 10 z czego prawie każda przeznaczona jest do czego innego – aparatu ortodontycznego, masażu czy czyszczenia pod dziąsłami.

5) Seysso Oxygen Travel

Kliknij i sprawdź ceny!

Jak nazwa wskazuje, irygator wyprodukowany z przeznaczaniem dla podróżujących. Jest znacznie łatwiejszy w użyciu niż nici dentystyczne czy specjalne szczoteczki do przestrzeni między zębowych. Pomimo bezprzewodowego działania może pochwalić się trzema trybami pracy – Soft, Normal i Pulse, z czego ten ostatni nie ma stale określonej wielkości ciśnienia. W trybie pierwszym wynosi ono 2,7 Bar, a w wersji drugiej – 6,2 Bar. Otwór przez który wydostaje się woda to 0,6mm. Strumień jest dzięki temu precyzyjnie skupiony. Sama końcówka wykonuje pełne obroty, a w zestawie otrzymuje się ich trzy wersje – do zębów, dziąseł i aparatów ortodontycznych. Zbiorniczek na wodę nie jest na stałe zamontowane i w każdym momencie da się go odłączyć. Pomieści on w sobie do 150 ml wody. Bateria w akumulatorze po jednorazowym jej naładowaniu jest w stanie działać przez 70 minut nieprzerwanej pracy. Ponadto skupiono się również na kształcie irygatora i w taki sposób korzystanie z niego jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

4) Panasonic EW-DJ40

Kliknij i sprawdź ceny!

Irygator nadający się dla każdego, ale największe korzyści z niego odnotują osoby często wyjeżdżające. Urządzenie jest małe i wyposażone w zintegrowany zbiornik mieszczący do 165 ml wody. Jest możliwe złożenie go po skończonym czyszczeniu jamy ustnej. Ponadto wyposażono go w szczególnego rodzaju schowki do przechowywania końcówki. Całość, nawet w czasie podróży jest ochroniona i zachowuje podstawową higienę. Zasilanie opiera się na akumulatorze zasilanym małą ładowarką. Całkowite naładowanie trwa tylko, w porównaniu do pozostałych wyborów, 8 godzin. Niestety, adekwatnie do tego, czas ciągłej pracy irygatora też jest krótszy i wynosi tylko 15 minut. Strumień wypuszczany jest w dwóch trybach – łagodnym lub normalnym. W pierwszym jego ciśnienie szacuje się na 3,9 Bar, a w drugiej wersji to 5,9 Bar. Sama pompa w ciągu jednej minuty wytwarza standardowo 1500 pulsów. Urządzenie nie posiada wymiennych dedykowanych końcówek. 

3) Panasonic EW-DJ10

Kliknij i sprawdź ceny!

Zbliżając się powoli do pierwszego miejsca, następny irygator pochodzi z firmy Panasonic. Powstał głównie z myślą o podróżujący. Można go mieć zawsze pod ręką, a w razie potrzeby złożyć. Wtedy jest wysokość to zaledwie 14,2 cm (w pozycji rozłożonej, czyli z końcówką mierzy on 22,6 cm). Samo urządzenie, nie wliczając do niego baterii waży lekko powyżej 200 gram. Określa się go jako jeden z najmniejszych irygatorów dostępnych obecnie na rynku. Nadaje się dla wszystkich ludzi, ale szczególnie dla tych muszących poświęcić higienie jamy ustnej nieco więcej czasu niż inni. Przykładem jest chociażby noszenie aparatu ortodontycznego. Zbiorniczek na wodę jest wbudowany więc nigdy się o nim nie zapomni. Dodatkowo działa na baterię, a te są o wiele mniejsze niż typowa ładowarka. Posiada dwa stopnie regulacji ciśnienia, w łagodnym wynosi ono 3,5 Bar, a w normalnym 5,3 Bar – jest to jego maksymalna wartość. Kupując go w zestawie, dostaje się jedną wymienną końcówkę oraz 2 sztuki baterii typu AA. Zaraz po kupieniu irygatora możliwe jest jego natychmiastowe użycie.

2) Panasonic EW 1611

Kliknij i sprawdź ceny!

Na przedostatnim, a jednocześnie drugim miejscu plasuje się irygator firmy, ponownie, Panasonic. Stacjonarna wersja stosująca technologię ultradźwiękową, tzn. strumienie powstają poprzez ultradźwięki. Samemu wybiera się spośród dwóch trybów pracy – normalnej i delikatnej dla wrażliwych zębów i dziąseł. Tym razem końcówka wykonuje aż 1900 obrotów na minutę. Ponadto posiada 10 różnych regulacji ciśnienia (maksymalne 646kPa), z czego są one zapamiętywane, by następnym razem nie musieć marnować cennego czasu na ustawianie ich zamiast czyszczenia. Niestety tym razem w zestawie są tylko 4 końcówki, ale wyprofilowane tak, by sięgały w każde nawet trudno dostępne miejsca. Zbiornik na wodę jest bardzo duży i mieści ponad 0,5 litra wody. Szacunkowo właśnie tyle ma zostać wykorzystane podczas jednej irygacji. Można więc stwierdzić, że lepiej czyści on jamę ustną. Rączka w odróżnieniu do reszty jest magnetyczna, co ma ułatwić czyszczenie urządzenia. 

1) Waterpik Wp-660 E2 Ultra Professional

Kliknij i sprawdź ceny!

Na pierwszym miejscu znajduje się Waterpik model Wp-660 E2. Zadowoleni z używania go będą ludzie, którym zależy na usunięciu szczególnie tych bakterii siedzących głęboko w szczelinach między  zębowych i pod dziąsłami. Naprawdę skuteczny okazuje się wśród użytkowników z koronami, implantami lub mostami. Niemałe znaczenie ma aż 10 różnych stopni pozwalających na uregulowanie ciśnienia, z czego maksymalna regulacja sięga 6,9 Bar. Sam zbiornik da się wyjąc i oddzielnie wyczyścić. Przez to, nie tylko higiena zębów, ale także urządzenia zostanie zachowana. Pomocna w tym jest również specjalnie dodana skrytka przeznaczona do przechowywania końcówek, a tych z kolei jest aż 7. Każda z nich ma własne zastosowanie. Trzy z nich przeznaczone są do standardowego czyszczenia zębów, a potem po jednej do aparatów dentystycznych, implantów, czyszczenia generalnego i miejsc poniżej dziąseł. Dodatkowo irygator sprawdzi się u ludzi nigdy nie wiedzących ile czasu powinni czyścić zęby. Wyposażony on jest bowiem w timer odmierzający 1 minutę pracy i 30 sekund przerwy. Sam tryb czyszczenia można ustawić jako Floss czyli podstawowy lub Massage – poprawiający ukrwienie dziąseł. Zdecydowanie numer jeden i trzeba go wypróbować!

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.