Sztuczne rzęsy na stałe. Czy jest to zdrowe?

Wygoda, komfort, oszczędność czasu – to rzeczy, na które coraz chętniej chcielibyśmy móc sobie pozwalać. Można mieć je wszystkie naraz, decydując się na zabieg doczepiania rzęs. Jednak czy należy on do bezpiecznych?

Coraz częściej kobiety całego świata chadzają do salonów kosmetycznych w celu ulepszenia swojego wyglądu poprzez zastosowanie produktów do przedłużania rzęs. I choć zabieg taki niesie ze sobą wiele korzyści (takich jak zawsze ładny wygląd, brak potrzeby codziennego malowania się oraz kupowania maskary czy posiadanie hipnotyzującego spojrzenia), to mało która z pań zastanawia się nad zdrowotną stroną takiego przedsięwzięcia.

Jak sztuczne rzęsy na stałe oddziałują na naturalne?

Często można usłyszeć pogłoski mówiące, że doczepiane włoski osłabiają nasze naturalne i powodują ich wypadanie. Jest to niewłaściwie powielany mit, który z prawdą ma niewiele wspólnego.

Naturalne rzęsy mają taki cykl życiowy, że wypadają. Niezależnie od tego, czy jest do nich coś przyklejone, czy też nie. Syntetyki więc nie mają żadnego wpływu na ich żywotność. Warto też pamiętać, że posiadając rzęsy, które z natury żyją krótko, należy zastanowić się nad tym, czy przedłużanie ich nie wiąże się z wyrzucaniem pieniędzy w błoto ze względu na krótki czas utrzymywania się efektu.

Przedstawiona sytuacja – a więc ta, w której mowa o niewypadaniu rzęs ze względu na doczepione sztuczne – ma rację bytu wtedy, gdy sztuczne zaaplikowane zostały przez wykwalifikowaną do tego stylistkę, która pracuje na produktach wysokiej jakości i posiada doświadczenie w tym temacie.

Czy częstotliwość dopełniania rzęs ma wpływ na nasze zdrowie?

Ogólnie rzecz biorąc – nie powinna mieć. Rzęsy zazwyczaj dopełnia się co 3-4 tygodnie, w porywach do 6 (ale tu już mowa o ekstremalnych przypadkach). Tak jak przedłużane rzęski nie mają większego wpływu na kondycje naszych naturalnych, tak normalne dopełnianie ich również. Warto jednak być ostrożnym i od czasu do czasu zrezygnować ze sztucznych rzęs po to, by dać odpocząć naszym oczom. W ten sposób powinno się robić co parę miesięcy przerwę od przedłużania czy dopełniania.

Czy preparaty stosowane podczas przedłużania i pielęgnowania rzęs są toksyczne?

Oczywiście, że nie. W dzisiejszych czasach niemożliwe jest używanie przez kosmetyczki preparatów toksycznych dla naszej skóry czy innych części ciała. Tym bardziej, że zabieg, o którym mówimy, odbywa się w bardzo bliskiej okolicy oka – a więc narządu niezwykle delikatnego i wrażliwego. Substancje takie jak kleje, odżywki czy szampony do rzęs są nietoksyczne i bardzo często również hipoalergiczne. Nie wywołują podrażnień i komplikacji zdrowotnych. Odpowiednio dobrane preparaty do specyfiki naszej skóry nie mają prawa działać na nas samych niekorzystnie.

am2 Sztuczne rzęsy na stałe. Czy jest to zdrowe?

Podsumowanie

Sztuczne rzęsy na stałe to popularny luksus, na który pozwala sobie coraz więcej kobiet zarówno w Polsce jak i na świecie. Zabieg ten jednak niesie ze sobą parę wątpliwości co do jego bezpieczeństwa dla naszego zdrowia. Jeżeli nie chcemy, by aplikowane rzęsy miały jakikolwiek wpływ na nasz stan – musimy wybierać sprawdzone i wykwalifikowane stylistki pracujące w profesjonalnych gabinetach i korzystające z produktów wysokiej jakości. Jeżeli jednak nadal mamy pewne obawy co do tego tematu – warto zastanowić się nad rzęsami o krótszej żywotności – na przykład tygodniowej.

Sztuczne rzęsy na stałe. Czy jest to zdrowe?
4.8 (96%) 5 votes
Może ci się spodobać również