Szczoteczki soniczne nową technologią dbania o zęby

Używanie tradycyjnej, ręcznej szczoteczki do zębów, przy rozwoju współczesnych technologii zdecydowanie zakrawa już na skrajny archaizm. Szczoteczki tradycyjne są już przeżytkiem. Wszyscy już dobrze wiedzą, że po codziennym czyszczeniu jamy ustnej pozostawiają wiele zarazków, mimo szczegółowego szczotkowania przestrzeni w ustach. Przyczyniają się także do rozwoju wielu chorób przyzębia, na czele z paradontozą. W latach dziewięćdziesiątych dość popularne stały się szczoteczki elektryczne, z wymiennymi wkładami. Nie zawsze jednak było na nie stać polskiego konsumenta. Ten, kto posiadał własną szczoteczkę elektryczną, często uznawany był za kogoś lepszego, cieszącego się na co dzień przedmiotami użytkowymi z najwyższych półek producenckich. Polecane przez nas szczoteczki soniczne są naturalną kontynuacją techniczną szczoteczek elektrycznych z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Znajdziemy w nich wiele nowoczesnych rozwiązań, jakich nie posiadały wcześniejsze modele.

Cechy charakterystyczne szczoteczki sonicznej

Na pozór niczym nie różni się od swoich starszych sióstr, ale wystarczy przyjrzeć się nieco uważnie, by zauważyć optymalne funkcje, o jakich wcześniej mogliśmy tylko pomarzyć:

  • Wielka delikatność w usuwaniu zabrudzeń oraz przebarwień na zębach
  • Zastosowany ruch wymiatający, dodatkowo wsparty intensywnym  pulsowaniem
  • Ochrona szkliwa i dziąseł w trakcie pracy
  • Rozbudowane tryby czyszczące
  • Dołączone akcesoria do każdej z fabrycznie produkowanych szczoteczek, silnie wspomagających szczotkowanie

Skąd się wzięły szczoteczki soniczne?

Początkowe formy technicznych rozwiązań projektowych ujrzały światło dzienne w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Już na początku kolejnej dekady zaczęto je produkować z powodzeniem na całym globie. Przyczyniły się do tego doświadczenia Roberta Bocka, który był popularnym, amerykańskim naukowcem. Dzięki pozytywnej rekomendacji Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków szczoteczki soniczne zaczęły się pojawiać masowo w domowych łazienkach. Z roku na rok szczoteczki zyskiwały na coraz silniejszej pulsacji. Zmieniał się także design obudowy zewnętrznej, stawał się bardziej dyskretny, ergonomiczny choćby dla dłoni, w której szczoteczkę trzyma się w czasie porannej toalety. Przełomowym w dziedzinie projektów szczoteczek sonicznych okazał się 2008 rok. Minimalistyczne połączenie baterii oraz silniczków w szczoteczkach przełożyło się na jeszcze większą moc i efektywność działania.

Sposób działania i jego wyniki

Klasyczne szczoteczki elektryczne, o charakterze obrotowym, według naukowców, w ciągu jednej minuty wykonują obroty w liczbie 8 tysięcy. Do niedawna wydawało się, że to liczba rekordowa i nic jej już nie przebije. Okazuje się, że słabo docenialiśmy poszukiwania technologiczne wszystkich konstruktorów nowoczesnych szczoteczek do zębów. Manualne czyszczenie to nie wszystko. Liczy się przecież intensywność i nasilenie obrotu. W szczoteczkach sonicznych, produkowanych współcześnie, ilość obrotów na minutę, pod wpływem różnego stopnia pulsacji, sięgać może nawet do liczby przekraczającej 30 tysięcy obrotów na minutę. Brzmi nieprawdopodobnie, ale badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców mówią same za siebie. To rozwiązanie sprawia, że zęby są idealnie doczyszczone, a oddech w pełni świeży. Obliczono także, że szczoteczki soniczne potrafią usunąć nawet sześć razy więcej płytki nazębnej! Przy takim efekcie tradycyjna szczoteczka manualna po prostu się chowa! Gdy będziemy stosować szczoteczki soniczne każdego dnia i regularnie, szybko zauważymy poprawę stanu koloru naszego uzębienia. Główka w szczoteczkach tego typu posiada charakterystyczne wygięcie i to właśnie dzięki temu specyfikowi można łatwo dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Wystarczą dwie minuty szczotkowania zębów, rano i wieczorem.


Największy wybór szczoteczek sonicznych
Kliknij i sprawdź ceny!

Korzystaj i ciesz się pięknym uśmiechem

Szczoteczki soniczne są niewiele kosztowniejszym wydatkiem od elektrycznych. Można się wahać w trakcie zakupu, ale zazwyczaj wygrywają rozbudowane funkcje techniczne oraz ciekawość efektu. Poleca się je dorosłym, a także dzieciom, które skończyły 6 lat. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie do stosowania nie tylko w zaciszu domowej łazienki, ale także w podróży. Szczoteczkę soniczną można zabrać ze sobą wszędzie, bo ma dołączone etui. Posiada także zespół programów:

  • Inteligentne sterowanie czasem
  • Wskaźnik zużycia energii w baterii
  • Regulowany stopień nacisku

Produkt posiada atesty amerykańskiej kontroli jakości, dzięki czemu można go używać bez najmniejszych obaw. Zauważa się, że każdego roku szczoteczki soniczne cieszą się postępującym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku. Za popularność szczoteczek po części odpowiadają także rozbudowane kampanie reklamowe, obecne w środkach masowego przekazu. Urządzenia te promuje się nie tylko w tradycyjnych reklamach, ale także w serialach telewizyjnych. Wiele osób przekonuje się do nich po otrzymaniu rekomendacji znajomych metodą „poczty pantoflowej”. Myjąc zęby szczoteczkami sonicznymi można nawet zapomnieć o pilnowaniu czasu, bo po upływie wymaganego czasu pracy szczoteczka potrafi wyłączyć się sama.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.