Swingersi – tajemnicze związki i wyjątkowe emocje. Seks z przypadkowymi partnerami

Jednym z zaskakujących aspektów funkcjonowania internetu jest niewątpliwie jego wpływ na stosunki międzyludzkie, albo jeszcze bliżej stosunki małżeńskie. Internet oddziałuje już na wszystkie sfery życia, również te intymne. A gdy do tego można dodać bezpieczeństwo dla kontaktów seksualnych, czysto techniczne, pojawiają się nieoczekiwane rezultaty. Jednym z nich jest zjawisko swingingu czy też swingowania – swingującego stylu życia.

Swinging, co to jest?

O zjawisku swingingu mówi się wtedy, gdy osoby będące w stałych związkach decydują się na seks z inną parą lub kilkoma nieznanymi sobie osobami. Na swinging często decydują się też pary małżeńskie. Badania wykazują, że od 2 do 4 % par będących w związku małżeńskim decyduje się, przynajmniej okazjonalnie, na udział w swingingu. Trudno zweryfikować takie liczby, ponieważ istotą swingingu jest tajemnica, zwłaszcza w odniesieniu do par małżeńskich.

Uznaje się, że swingersi, czyli osoby uczestniczące w swingingu pojawili się wraz z rozwojem rewolucji seksualnej wspomaganej przez technologiczny rozwój internetu. Akcesoria zapewniające bezpieczny seks i anonimowość w sieci spowodowały rozwój portali społecznościowych i tematycznych związanych z seksualną sferą życia. Wirtualna anonimowość w sieci umożliwiła bezpieczne poszukiwanie osób o podobnych upodobaniach czy poglądach, czyli innych swingersów. Tworzą oni w sieci zamknięte i dyskretne środowisko świadome braku społecznej akceptacji dla tego rodzaju swobody seksualnej. Kanały komunikacyjne w internecie prowadzą do zorganizowanych spotkań czy imprez w klubach lub domach na swingersowych party. Klasyczne swingersowe party to spotkanie 4 osób, bardzo często dwóch par małżeńskich, ale nierzadko jest to seks grupowy, gdzie kilka czy kilkanaście osób jednocześnie współżyje ze sobą.

Swingersi, dlaczego to robią?

Swingersi funkcjonujący w związku małżeńskim monogamicznym zawierają pomiędzy sobą swego rodzaju dobrowolną umowę, że oboje/obie/obaj zgadzają się na kontakty seksualne z innymi partnerami, w swojej obecności i w bezpiecznym miejscu.

Spotkanie swingersów może mieć bardzo różny przebieg. Niektóre z par uczestniczą w nich tylko po to, by przyglądać się innym parom w kontaktach intymnych lub decydują się na bycie obserwowanym przez innych.

Część par dąży do trójkątów lub preferuje seks grupowy. Bywa, że swingersi zadowalają się stosunkiem z osobą przeciwnej płci, ale też pragnienie eksperymentowania w sferze seksualnej prowadzi do kontaktów z partnerami tej samej płci mimo zdeklarowanej heteroseksualności. Czasem spotkania swingersów mają intymny i przyjacielski charakter, a czasem przebiegają niczym bachusowska orgia.

Swingersi, czy stawiają sobie granicę?

Według samych swingersów pozostających w związkach małżeńskich, należą oni do tej grupy społeczeństwa, gdzie w ich związkach nie ma miejsca na zdrady. Teoretycznie można się z tym zgodzić. Jeżeli każdy z partnerów wie wszystko o kontaktach seksualnych z innymi partnerami, a wręcz w nich uczestniczy pojęcie zdrady w swoim najprostszym znaczeniu nie może mieć miejsca. Przecież obie strony wyrażają zgodę na pozamałżeńskie kontakty seksualne.

Aktywność seksualna a uczucia

Z pewnością decydując się na tego rodzaju aktywność seksualną trzeba bardzo dobrze przemyśleć własne uczucia i rozłożyć swoją decyzję na drobne. Swingersi są zdania, że wyjawienie swojemu partnerowi najskrytszych, najgłębszych fantazji seksualnych jest wyrazem absolutnego zaufania i oddania drugiej osobie. Jednak równie prawdopodobne jest to, że jedna z osób w związku na tak postawioną deklarację czuje się zobowiązana do wyrażenia zgody. Szczerość i oczekiwanie na zrozumienie wywiera na nią presję.

Zgoda wszystkich zaangażowanych stron

Jeżeli zgoda jednego z partnerów na udział w spotkaniach swingersów jest nawet w sposób najbardziej zawoalowany wyrażona pod presją, prędzej czy później negatywne emocje, uczucia nie do zatrzymania znajdą ujście. Współżycie z innym partnerem, de facto nieakceptowanym, może prowadzić do traumatycznych uczuć rozwijających się bardzo powoli, ale nieuchronnie. Dlatego podjęcie współżycia intymnego na warunkach swingersowych musi wynikać z najgłębszego przekonania do swoich decyzji.

Swingersowe party, za i przeciw

Swingersowe party mogą być wspaniałą okazją na ożywienie małżeńskich relacji intymnych. Po latach współżycia, gdy seks popada w rutynę i obie strony związku dostrzegają to zjawisko, udział w swingersowych spotkaniach może być niezwykle ożywczy. Równie ciekawym doświadczeniem swingersowe party mogą stać się dla swingersa singla czy singielki. Zdobyte doświadczenie, poczucie pewności siebie w sferze seksualnej może zmienić relacje w realnym świecie.

Jednak zawsze trzeba mieć na względzie za i przeciw dla, bądź co bądź, rzucenia się na głęboką wodę emocji. Tego rodzaju relacje niosą bowiem wiele zagrożeń, przede wszystkim w sferze emocjonalnej, chociaż nie tylko:

Swingersi mogą uzależnić się od seksu, szczególnie grupowego

Seks grupowy swingersów wywiera ogromny wpływ na psychikę, dostarcza doświadczeń i emocji jedynych w swoim rodzaju. W świetle takich emocji współżycie z jedną stałą partnerką może wydać się po prostu mało interesujące i nie przynosić już takiej satysfakcji jak do niedawna. Krążące w organizmie hormony wywołujące niespotykany wcześniej obraz szczęścia uzależnia bardzo szybko.

W umyśle swingersa mogą pojawić się wyrzuty sumienia

Swingers początkowo zauroczony świeżością przeżyć może odczuwać wyrzuty sumienia w stosunku do swojego stałego partnera, w stosunku do katalogu zakazów religijnych i obyczajowych. Początkowy zachwyt bardzo łatwo może przeobrazić się w wyrzuty sumienia lub nawet odrazę do samego siebie.

Swingers zaczyna obawiać się zdemaskowania i napiętnowania

Tajemniczy świat swingesrów jest niezwykle nęcący, zwłaszcza, że opiera się na anonimowości. Jednak uczestnik tych spotkań w pewnym momencie może odczuwać lęk przed spotkaniem innego uczestnika swingersowego party i rozpoznania. Ponieważ sam nie zna tożsamości tych osób wydaje mu się, że rozpoznaje ich w autobusie czy na spacerze – w realnym świecie. Obawa przed rozpoznaniem może pojawić się przede wszystkim u tych osób, które nie do końca zaakceptowały swoje własne upodobania a bagaż zakazów wszelkiej natury jest przytłaczający.

Utrata partnera lub partnerki na rzecz bardziej atrakcyjnego swingersa

Nigdy nie można wykluczyć, że podczas tak intymnych i podniecających spotkań nie nastąpi zauroczenie innym partnerem. To ryzyko zawsze należy wziąć pod uwagę. Możliwość utraty partnera należy wpisać w swoje decyzje.

Warto zawsze pamiętać o tym, że seks grupowy nie jest dla każdego. A nawet wymiana jednego partnera może przynieść nieoczekiwane skutki. Bardzo często uczestnicy swingersowych spotkań dowiadują się o tym po fakcie, już wtedy, gdy nadmiar emocji poczynił spustoszenie w sferze psychicznej.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.