Suplementy diety dla mężczyzn

Zebranie wszystkich potrzebnych człowiekowi do życia witamin, minerałów i związków odżywczych zajęłoby mnóstwo czasu i stron, dlatego ten krótki poradnik Suplementy diety dla mężczyzn ma za zadanie przybliżyć najciekawsze propozycje na rynku kierowane właśnie dla męskiego grona. Potrzeby kobiet i mężczyzn rozmijają się w wielu kwestiach, a niektóre z proponowanych składników kobiecych środków przeznaczenia dietetycznego są nawet niewskazane dla mężczyzn. Jak zatem wybrać te najlepsze i najbardziej wartościowe produkty ze sklepowych półek?

Każda dorosła osoba powinna uzyskać z pożywieniem wszystkie niezbędne do życia witaminy i składniki odżywcze. Niestety, pomimo zróżnicowanej diety nasz tryb życia jest zbyt wymagających, by zapewnić nam wszystko to, czego potrzebujemy. Stąd wziął się pomysł suplementacji diety, z którego korzysta wiele milionów ludzi na świecie w trosce o swoją kondycję, sprawność i zdrowie. Co prawda każdy z nas może potrzebować nieco innego doboru składników zważywszy na indywidualny stan zdrowia, wartość BMI i styl życia, ale uśredniając, możemy wydzielić porcje witamin i minerałów potrzebnych na danym etapie naszego życia.

Już co 5 mężczyzna przyjmuje suplementy diety zgodny ze swoimi potrzebami. Regularnie przeprowadzane badania wykazują, że wielu z nas brakuje podstawowych wydawałoby się witamin, co prowadzi do rozwoju chorób na skalę światową. Raporty wykazują zwiększone ryzyko zawału czy osteoporozy, które dotykają właśnie mężczyzn. Ze statystykami rozprawimy się przyjmując suplementy diety, które mogą ustrzec nas przed negatywnymi skutkami pędu współczesnego świata.

Magnez dla mężczyzny

Można zastanawiać się po co dorabiać ideologię do magnezu, skoro potrzebują go zarówno kobiety jak i mężczyźni, ale prawda jak zwykle leży gdzieś pośrodku. Mężczyźni potrzebują 300 mg magnezu dziennie i mają zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i minerały w ogóle. Wiąże się to m.in. z ich większą zazwyczaj wagą, lecz nie tylko. Magnez pomaga przekształcać spożywane produkty w energię. Znajdziemy go m.in. w rybach, mięsie, chlebie, nabiale. Magnez jest ważny dla zachowania zdrowych kości, pomaga zwalczać skurcze, redukować stres i zmęczenie. Magnez MenMag zawiera ponadto dodatkowe składniki (witamina B6, cynk, wyciąg z korzeni maca), które pomagają utrzymać prawidłowy poziom testosteronu we krwi. Przed przyjęciem magnezu zapoznaj się z informacją o jego przyjmowaniu, ponieważ stosowania dużych dawek magnezu w krótkim okresie czasu może powodować biegunkę.

Selen i cynk w (nie)śladowych ilościach

Selen posiada właściwości antyoksydacyjne. Przeciwutleniacze chronią komórki przed uszkodzeniem, co można rozumieć na wiele sposobów. Kobiety doceniają je np. z powodu przeciwstarzeniowego działania na skórę, natomiast dla mężczyzn ważniejsze jest działanie przeciwnowotworowe. Istnieją pewne dowody na to, że suplementy diety z selenem mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka prostaty. Dlatego jedz pomidory czerwone i ich przetwory zawierające likopen, czerwone owoce, orzechy brazylijskie. Mężczyźni potrzebują 0,075 mg selenu dziennie. Cynk z kolei pomaga przetwarzać węglowodany, białka i tłuszcze otrzymywane z jedzeniem, a także zwiększa podział komórek. Dobre źródło cynku to skorupiaki, mięso, mleko, produkty mleczne i płatki zbożowe. Mężczyźni potrzebują 5,5-9,5 mg cynku dziennie. Zbyt duże spożycie cynku prowadzi do anemii i początków osteoporozy. Połączenie selenu i cynku znajdziesz w preparacie Bio-selen + cynk.

Niezwyczajny potas

Potas jest niezbędnym elementem składowym wszystkich organizmów. Wpływa korzystnie na pracę mięśni, w tym mięśnia sercowego, pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Jeżeli uważasz, że jesteś za młody na rozpoczęcie profilaktyki żylnej a wysoki cholesterol cię nie dotyczy, zacznij przyjmować potas, który jest wskazany wszystkim mężczyznom myślących z troską o swoim zdrowiu. Potas znajdziemy w propozycji wielu firm w postaci kapsułek do połykania i musujących tabletek.

f-vitotal-dla-mezczyzn-30-tabletek

Suplement diety dla mężczyzn Vitotal
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Witamina D na mocne kości

Suplementy diety da mężczyzn nie mogą obyć się bez witaminy D, która odpowiada za zdrowe kości. Dobre źródła witaminy D to tłuste ryby, jaja, margaryna, płatki śniadaniowe, chleb i mleko w proszku. Większość osób posiada wystarczające ilości witaminy D, która aktywuje się pod wpływem słońca. Niektórzy mężczyźni są jednak bardziej narażenie na jej niedobory niż inni pod wpływem pewnych czynników. Są nimi: wiek (po 65 roku życia suplementacja witaminą D jest wskazana), spędzanie czasu w pomieszczeniu, gdzie nie dociera naturalne słońce, okres jesienno-zimowy. Codziennie należy przyjmować 0,01 mg witaminy D, a nie przekraczać dawki 0,025 mg. Witaminę D można ponadto wesprzeć wapniem, ale nie zapominać przede wszystkim o aktywności fizycznej, która pomaga zwiększyć masę kostną.

Suplementy diety dla mężczyzn to naprawdę pojemny rynek, w którym znajdziemy także profilowane produkty: na porost włosów, potencję czy sprawność umysłową. Spośród nich wybieraj te najlepsze dla siebie i pamiętaj, aby czytać skład danych preparatów. Zbyt duża ilość witamin i minerałów jest groźna podobnie jak ich niedobór.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.