Sposoby na zmarszczki w młodym wieku

Jaki wiek jest odpowiedni do stosowania produktów przeciwzmarszczkowych, czy skóra może się do nich przyzwyczaić, jakich kosmetyków unikać w młodym wieku? Na te oraz inne ważne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej, aby znaleźć poprawne sposoby na zmarszczki w młodym wieku.

Za młoda na krem przeciwzmarszczkowy

Zmarszczki kojarzą się z przekroczeniem pewnego wieku, a z pewnością są domeną dorosłych, natomiast można znaleźć wiele młodych dziewcząt i kobiet, które już zauważają u siebie pierwsze znaki czasu na twarzy. Czy w takim razie można być za młodą na stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego? Jeśli jesteś młoda i zależy ci na zachowaniu młodego wyglądu jak najdłużej, powinnaś wprowadzić prewencję przeciw starzeniu i być świadomą jakie kosmetyki ci w tym pomogą a które utrudnią to wyzwanie.

Najważniejsze, co możesz zrobić dla siebie już dziś, to unikać palenia, które przyspiesza starzenie skóry i prowadzi do tzw. zmarszczek palacza czyli bruzd wokół ust. Ponadto zawsze przed wyjściem z domu aplikuj na twarz i odsłonięte części ciała krem przeciwsłoneczny, ponieważ promienie UV uszkadzają wiązania komórkowe, a więc znowu – przyspieszają starzenie skóry. Ponadto ultrafiolet zwiększa ryzyko podrażnień i wysypu przebarwień, co wpływa na wygląd skóry i twoje samopoczucie. To dwa podstawowe zadania, które powinnaś sumiennie wypełniać, by cieszyć się młodą skórą.

Ryzyko zmarszczek w młodym wieku

Istnieje nieprawdziwy i wprowadzający w błąd pogląd, jakoby nastolatki nie mogły mieć zmarszczek. Z tego powodu młode dziewczyny unikają jakiejkolwiek pielęgnacji, bo przecież ich skóra jest według wszystkich wokół piękna i młoda. To błąd, który prowadzi do drastycznego pogorszenia stanu skóry w wieku dojrzewania. Jeśli w tym momencie zaczniesz używać antybiotyków mających na celu przywrócić skórę do porządku, a zapomnisz o potrzebie podstawowej pielęgnacji, twoja skóra znacznie się wysuszy, a tobie pozostaną zmarszczki. Zmarszczki w młodym wieku pojawiają się właśnie po lekach na receptę lub zachwalanych, ale silnie działających dermokosmetykach aptecznych, bo korzystające z nich osoby zapomniały, że skutki uboczne w postaci suchej skóry należy jak najszybciej łagodzić. Dlatego już od wieku nastoletniego warto używać lekkiego kremu nawilżającego, który nie zapycha porów i jest pozbawiony aktywnych składników przeciwzmarszczkowych. Taki nawyk zaprocentuje w przyszłości i oddali w czasie potrzebę przestawienia się na pielęgnację przeciwstarzeniową.

Jak usunąć pierwsze zmarszczki?

Kremy przeciwzmarszczkowe w młodym wieku nie przyniosą spektakularnych rezultatów, tym bardziej jeśli wierzyć w zapewnienia producentów, od których wszystkie powinnyśmy być wiecznie młode. Niektóre osoby zachwalają sobie rezultaty wczesnego nakładania aktywnych składników jak retinol, ponieważ ich zdaniem oddalają moment pojawienia się pierwszych zmarszczek. Dolna granica, od której powinnaś zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy to 25 lat, ale miej świadomość, że kosmetyk kosmetykowi nie równy. Zawsze sugeruj się składem i marką, bo gdy nie można zmierzyć działania danego kremu, musisz zdać się na zapewnienia producentów. Zwróć uwagę na listę składników – te na pierwszej pozycji mają procentowo większy udział niż pozostałe. Jeśli na opakowaniu wymieniono retinol, a ten został wymieniony pod koniec listy, to z pewnością nie warto w niego inwestować.

f-vichy-normaderm-anti-age-przeciwzmarszczkowy-krem-zwalczajacy-niedoskonalosci-skory-50-ml

Krem Vichy Normaderm Anti-Age zwalczający niedoskonałości
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Jeśli jesteś młoda, a już zauważasz pierwsze zmarszczki wypróbuj przykładowej pielęgnacji, na którą powinny się składać:

  • Kosmetyk do oczyszczania – płyn micelarny lub tonik
  • Delikatny peeling z kwasami lub drobnoziarnisty (odpowiednie także do skóry trądzikowej)
  • Kosmetyk do mycia – pianka lub żel
  • Krem do twarzy – dobrany do twojej skóry
  • Olejek – natłuści skórę i zapobiegnie utracie wody z naskórka

Jeśli zaczniesz używać kremów przeciwzmarszczkowych zbyt wcześnie, twoja skóra może zareagować podrażnieniem, ponieważ jest zbyt delikatna do przyjęcia aktywnych składników kremu. Dużo lepszym wyjściem jest stosowanie tradycyjnego lekkiego kremu nawilżającego i dodanie do niego witaminy C, E, niacyny czy zielonej herbaty (ekstraktów), które będą chroniły przed szokiem oksydacyjnym w sposób bardziej delikatny. Skuteczniejszym preparatem są te na bazie retinolu, ale one powinny już zostać dodane do codziennej rutyny w ostateczności, gdy inne schematy pielęgnacji zawiodły. Retinol ma w tym względzie potwierdzoną skuteczność, bo przyspiesza podziały komórkowe, a ponadto redukuje nasilony trądzik, zmniejsza pory i rozjaśnia cerę. Z drugiej strony pamiętajmy, że może powodować zaczerwienienie i suchość, dlatego nigdy nie stosujmy go w pojedynkę.

Może ci się spodobać również