Skóra naczynkowa – jak z nią żyć?

Skóra naczynkowa to jedna z najtrudniejszych do utrzymania w dobrej kondycji. Wynika to z faktu, że jest ona bardzo wrażliwa i podatna na uszkodzenia, dlatego łatwo jest ją zaniedbać. Skóra naczynkowa charakteryzuje się zwykle widocznymi naczyniami krwionośnymi na twarzy, a co za tym też silnym rumieniem, szczególnie w okolicy policzków. Jeśli chcesz wiedzieć jak pielęgnować ten typ cery – przeczytaj artykuł.

Naczynkowość chorobą narodową?

Skóra naczynkowa na twarzy jest bardzo popularnym zjawiskiem w naszym kraju. Wiele osób boryka się z tym problemem, nazywając go chorobą. Nie do końca jest to prawda, gdyż jest to po prostu płytsze umieszczenie naczyń krwionośnych w strukturze skóry w porównaniu do cery normalnej. Nie można się nią zarazić, nie pojawia się ona z wiekiem, jest zwyczajnie jedną z cech danego człowieka. Oczywiście istnieją pewne uwarunkowania organizmu – zarówno genetyczne, jak i wynikające z trybu życia, które o tym świadczą, jednak raczej trudno mówić o szczególnej częstotliwości występowania skóry naczynkowej u Polaków, w porównaniu do innych krajów.

Dobra pielęgnacja nie wystarczy…

Oczywiście nieodpowiednie dbanie o cerę tego typu może wywołać znaczne pogorszenie stanu, dlatego też trzeba zastosować kompleksowe działanie skupiające się m.in. na:

  • Doborze odpowiednich kosmetyków, najlepiej po konsultacji dermatologicznej
  • Zbilansowanej diecie
  • Unikaniu promieni słonecznych (oraz wizyt w solarium)
  • Ochronie skóry przed nadmiernym ciepłem (np. takim jak w saunie) czy mrozem
  • Unikaniu zbyt gorących kąpieli czy pryszniców

Wybierz swój ideał wśród kosmetycznych bohaterów – krem a skóra naczynkowa

Producenci kosmetyczni starają się zapewnić posiadaczom skóry naczyniowej duży asortyment produktów, spośród którego będą mogli wybrać idealne preparaty dla siebie. Na półce „skóra naczynkowa kosmetyki” znajdziemy, np.:

  • Specjalistyczny żel, piankę czy emulsję do mycia twarzy
  • Tonik redukujący zaczerwienienia
  • Krem do skóry naczyniowej
  • Serum wzmacniające naczynia krwionośne

Właśnie ze względu na mnogość możliwości wyboru warto udać się po poradę do specjalisty, który wskaże jakie produkty najlepiej będzie wdrożyć do codziennego użytku. W temacie „skóra naczynkowa pielęgnacja” można się pogubić, więc czemu by nie skorzystać z wiedzy dermatologów?

Skóra tłusta naczynkowa – jak ją pielęgnować?

Szczególnym rodzajem jest skóra tłusta naczynkowa, której pielęgnacja skupiać się musi wokół zmniejszenia ilości wydzielającego się serum oraz dbania o wzmocnienie naczyń krwionośnych. Oczywiście należy przy tym wszystkim pamiętać, że używane produkty nie mogą być zbyt silne. Wynika to z faktu, że wrażliwość i skłonność do podrażnień to zdecydowanie te cechy, które posiada skóra naczynkowa. Krem do problemów z nadmiernym świeceniem się i zaczerwienieniami powinien dbać o zniwelowanie obu dolegliwości. Zdecydowanie nie jest to łatwe zadanie, więc podczas wyboru lepiej oddać się w ręce specjalisty, niż eksperymentować samodzielnie i nabawić się pogorszenia stanu skóry. Bogaty wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry tłustej znajdziesz pod linkiem: https://eapteka.pl/dermokosmetyki/problemy-skorne/skora-naczynkowa

Kosmetyki to nie wszystko!

Pamiętaj więc, że najważniejsze to dopasować pielęgnację do potrzeb swojej skóry, zwracając uwagę na wszystkie jej dolegliwości. Miej też na uwadze, że kosmetyki to nie wszystko. Zdrowy styl życia + odpowiednia pielęgnacja = zdrowa, młodo wyglądająca, promienna skóra.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.