Rzęsy jak ze snu – co zrobić, by je mieć?

Doskonale podkreślone rzęsy sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi. Kobiety niekiedy popełniają jednak błędy, przez które rzęsy są posklejane, słabo wydłużone i podkręcone, a tusz po kilku godzinach zaczyna się sypać i brudzić dolne powieki oraz policzki. Co zrobić, by mieć rzęsy jak ze snu?

Dbałość o rzęsy to podstawa

Aby rzęsy dobrze prezentowały się po pomalowaniu maskarą, powinno się zadbać o ich kondycję. W tym celu warto sięgnąć po odżywki do rzęs, zawierające roślinne ekstrakty, kwas hialuronowy oraz pantenol. Odżywkę powinno się nakładać na rzęsy codziennie – można to robić wieczorem po zmyciu makijażu lub stosować preparat jako bazę pod make-up, jeżeli producent dopuszcza taką możliwość.

Jaką maskarę wybrać?

Na co dzień powinno się używać odpowiednio dobranego tuszu do rzęs. Jeżeli włoski są cienkie, warto sięgnąć po kosmetyk o działaniu pogrubiającym i zagęszczającym, natomiast gdy włoski są krótkie lub mają bardzo jasne końcówki – dobrym rozwiązaniem jest maskara wydłużająca. Tusze do rzęs można nabyć w różnych kolorach, z których najpopularniejsze są maskary czarne, brązowe i szare. Barwę powinno się dobierać w zależności od naturalnego koloru rzęs i brwi oraz dopasować ją do karnacji. Większość Polek słusznie używa czarnego tuszu do rzęs, który pasuje paniom o słowiańskiej urodzie.

Przy wyborze maskary powinno się zwrócić uwagę także na szczoteczki tuszu do rzęs. Mają one różne kształty i typy włosia, przez co ich używanie daje odmienne efekty. Różne rodzaje szczoteczek do nakładania maskary wraz z opisem ich zastosowania można znaleźć na https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-makijazu-oczu.html. Po pomalowaniu rzęs można skorzystać dodatkowo z zalotki, która podwinie włoski i sprawi, że oko wyda się większe. Zalotki do rzęs powinno się używać ostrożnie, gdyż nieumiejętne podwijanie może skończyć się wyrwaniem włosków.

Sztuczne rzęsy sklep – idealne rozwiązanie na wielki bal

 Jeżeli kobieta jest niezadowolona z wyglądu swoich rzęs lub chce wyglądać perfekcyjnie podczas wesela, balu sylwestrowego czy firmowego przyjęcia, może zdecydować się na sztuczne rzęsy. Z ich założeniem poradzi sobie nawet pani, która nigdy wcześniej ich nie używała – efekt głębokiego, zmysłowego spojrzenia jest gwarantowany. Co ważne, sztuczne rzęsy nie powodują wypadania naturalnych włosków ani nie podrażniają oczu. Ponadto można je łączyć z okularami oraz soczewkami kontaktowymi, a ich usunięcie po zakończeniu imprezy zajmuje jedynie kilka chwil.

Rzęsy jak ze snu – co zrobić, by je mieć?
5 (100%) 2 votes
Może ci się spodobać również