Rudy blond – komu pasuje ten odcień włosów?

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że dobór odpowiedniego koloru włosów w znaczny sposób wpływa na nasz wygląd. Często chcąc poeksperymentować z różnymi kolorami na naszej głowie decydujemy się na naprawdę szalone koloryzację. Wiadomym jest, że osoby o jaśniejszej karnacji zdecydowanie postawić powinny na kolory ciepłe i jasne – blond, rudy czy bardzo jasne tony brązów.

Te z nas natomiast, które są szczęśliwymi posiadaczkami cery oliwkowej pozwolić sobie mogą na wybór zdecydowanie ciemniejszych odcieni farb do włosów. Niezmiennie od kilku sezonów ogromną popularnością cieszy się kolor włosów, nazywany popularnie rudym blondem. Faktem jest, że ta barwa włosów jest naprawdę imponująca. Niestety – nie pasuje każdej z nas.

Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii doboru odpowiedniego koloru pasm do typu naszego urody skupiając się na tym, które z nas powinny postawić, a które odpuścić sobie koloryzację włosów wpadającą we wspomniany już rudy blond.

Jak wybrać idealny kolor włosów?

Prawdą jest, że nie każdej z nas pasować będą takie same kolory włosów. Dużo zależy od naszej karnacji, kształtu twarzy, a nawet długości naszych włosów. Podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować chcąc wybrać idealny odcień włosów powinny być więc cechy naszego wyglądu, a nie najnowsze trendy modowe. Warto dodać również, że kwestia wyboru koloru włosów powinna być w pełni przemyślana.

Komu pasuje rudy blond?

Ten modny od wielu sezonów odcień naszych kosmyków sprawdzi się szczególnie u posiadaczek jasnej cery i jasnych oczu. Niestety kobiety o ciemnej, oliwkowej skórze nie będą w takim odcieniu wyglądać ani trochę korzystnie. Chcąc posiadać kosmyki w tym najmodniejszym w sezonie odcieniu powinniśmy zastanowić się przede wszystkim na tym, czy zależy nam na kolorze idealnie dopasowanym do naszego wyglądu, czy na modnym wyglądzie. Niestety, nie zawsze idzie to ze sobą w parze, a ślepo podążając za modą wyrządzić możemy sobie prawdziwą krzywdę urodową!

Rudy blond jest bez wątpienia kolorem, który znacznie lepiej wyglądał będzie na długich włosach. Na ten kolor kosmyków powinny postawić przede wszystkim kobiety zdecydowane, mocno stąpające po ziemi i wiedzące czego chcą. Rude odcienie włosów są utożsamiane zazwyczaj z osobami zdecydowanymi o ognistym temperamencie.

Koloryzacja – farba czy szamponetka?

Marząc o zmianie koloru włosów powinniśmy zastanowić się nad tym na jakim efekcie i jakim czasie jego utrzymania nam zależy. Chcąc poeksperymentować z ciekawymi kolorami, które niekoniecznie będą trwałe powinniśmy postawić na szamponetki – farby w saszetkach, które trzymają się do 10 myć włosów. Szamponetki są szczególnie uwielbiane przez nastolatki, które często decydują się na te krótkotrwałe koloryzacje w okresie wakacyjnym.

Ciekawą alternatywą zmywalnej, aczkolwiek utrzymującej się znacznie dłużej niż zwykłe szamponetki formą koloryzacji jest wykorzystywanie do tego celu szamponów koloryzujących. Produkt ten nakładamy podobnie jak klasyczną farbę do włosów i utrzymujemy na nich dowolną ilość czasu, która zależna jest od tego jak intensywny efekt chcemy uzyskać na swojej głowie. Szampony koloryzujące w porównaniu do farb są zmywalne, a ich efekt utrzymuje się do około 20-40 myć głowy. Jest to jedna z bezpieczniejszych odmian koloryzacji, która pozwala na dość długo utrzymującą się koloryzacje, nie obciążając naszych włosów i nie powodując w późniejszym okresie powstawania nieestetycznych odrostów.

Najpopularniejszą alternatywą długotrwałej zmiany koloru włosów jest używanie farb. Faktem jest, że farby są najtrwalszą i najskuteczniejszą opcją, kiedy marzymy o całkowitej zmianie koloru naszych włosów. Poddanie ich procesom farbowania przy pomocy klasycznych farb do włosów może jednak znacznie wpłynąć na ich osłabienie. Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, a decydując się na częste koloryzacje powinniśmy szczególnie zadbać o nasze kosmyki!

odzywkaoo-110x300 Rudy blond – komu pasuje ten odcień włosów?

L’Oreal odżywka do włosów farbowanych
Kliknij i sprawdź ceny! 

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, polegającej na ich intensywnym odżywianiu. Poprzez zmianę koloru naszych kosmyków, a szczególnie jeśli lubimy eksperymentować z różnymi kolorami na swojej głowie, włosy ulegają zniszczeniu, są znacznie bardziej łamliwe i pozbawione kolorytu. Z pomocą idą nam różnego rodzaju odżywki, które dzięki specjalnym formułom o przeznaczeniu do tego typu włosów pomagają przywrócić im odpowiednią kondycję.

Rudy blond – komu pasuje ten odcień włosów?
5 (100%) 4 votes
Może ci się spodobać również