Rewolucja w makijażu, czyli beauty blender

Różowa gąbeczka już jakiś czas temu zawładnęła światem makijażu, jednak jej popularność nie słabnie, ponieważ każda kobieta ceni sobie perfekcyjnie wykonany makijaż. Beauty blender to mała gąbeczka, która służy do nakładania podkładu, jednak co sprawiło, że stała się ona prawdziwym hitem w kosmetyczce nie tylko każdej kobiety, ale również profesjonalnych makijażystów?

Czym jest beauty blender?

Beauty blender to średniej wielkości gąbeczka o unikalnym kształcie oraz bardzo przyjemnym w dotyku materiale. Przy jej pomocy można wykonać nieskazitelny makijaż przy niewielkiej stracie produktu. Przy pomocy beauty blendera można na twarz nakładać nie tylko podkład, ale również bazę, róż w kremie, a także inne produkty do makijażu, które najlepiej, aby były w płynnej postaci. Gąbeczkę mogą stosować zarówno profesjonalni makijażyści, jak i dziewczyny, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z makijażem. Beauty blender wykonany jest ze specjalnego materiału o otwartokomórkowej strukturze, która po zamoczeniu w wodzie w niewielkim stopniu się nią wypełnia. Dzięki temu gąbeczka nie jest zbyt mocno nasączona wodą, przez co aplikowany na skórę produkt nie wchłania się, jak ma to miejsce w przypadku pędzli oraz zwykłych gąbek.

Skąd wziął się beauty blender?

Produkt powstał w 2002 roku, a osobą odpowiedzialną za jego stworzenie jest holywoodzka makijażysta Rea Ann Silva. Beauty blender do sprzedaży trafił rok później i całkowicie zawładnął światem makijażu. Od tego czasu po produkt bardzo chętnie sięgają zarówno makijażyści, jak i celebrytki oraz zwyczajne kobiety.

Właściwości beauty blendera

Beauty blender ma dosyć specyficzny wygląd, ponieważ gąbeczkę charakteryzuje owalna i spiczasta bryła, dzięki czemu przy pomocy tego produktu można w dosyć łatwy sposób zaaplikować bardzo precyzyjnie dany produkt do makijażu. Podczas aplikacji na skórę np. podkładu idealnie wtapia się on w skórę, przez co na skórze nie są widoczne żadne smugi oraz plamy. Gąbeczka wykonana jest ze specyficznego materiału, czyli piankowego tworzywa z otwartokomórkową strukturą.

To właśnie dzięki temu dany produkt kosmetyczny, zamiast wchłaniać się w gąbeczkę, przylega do niej, przez co używając beauty blendera można mieć pewność, iż podkład czy róż wystarczy na co najmniej kilka miesięcy. Beauty blender początkowo przeznaczony był wyłącznie do aplikacji podkładu, jednak obecnie znalazł on nieco szersze zastosowanie. Jeśli chodzi o podkład, to przy pomocy beauty blendera można aplikować na twarz zarówno ten w płynie, jak i w musie oraz kremie. Dzięki aplikacji podkładu przy pomocy różowej gąbki można mieć pewność, iż twarz będzie wyglądała świeżo, a makijaż uzyska satynowe wykończenie. Wiele kobiet nakładając na twarz podkład, obawia się efektu maski, jednak w przypadku beauty blendera o czymś takim nie ma w ogóle mowy. Oprócz podkładu przy pomocy beauty blendera można również aplikować korektor w płynie, bronzer w kulkach, róż w kamieniu, a także takie produkty pielęgnacyjne jak kremy BB i CC oraz cienie do powiek.

Jak używać beauty blendera?

Przed nałożeniem na twarz danego produkty kosmetycznego przy pomocy beauty blendera gąbeczkę należy najpierw w odpowiedni sposób do tego przygotować. W pierwszej kolejności gąbeczkę należy namoczyć w wodzie i odczekać kilka sekund, aż cała woda się w nią wchłonie. W następnej kolejności podkład należy wylać na dłoń, po czym przy użyciu gąbki należy go zebrać, aplikując produkt na twarz. Kobiety, które przed nałożeniem podkładu stosują dodatkowo korektor na skórne niedoskonałości, mogą go nałożyć na twarz, przyklepując następnie gąbeczką.

Jeśli chodzi natomiast o cenę gąbeczki, to nie należy ona niestety do najtańszych, ponieważ kosztuje około 70 zł, jednak w sklepach można również znaleźć nieco tańsze beauty blendery. Warto jednak wiedzieć o tym, iż nie są one oryginalne, przez co ich właściwości nie są niestety takie same jak prawdziwego beauty blendera. Taka gąbeczka nie nasącza się wodą tak samo, jak ta oryginalna a oprócz tego pochłania bardzo duże ilości podkładu. Z tego też względu nie warto jej kupować, ponieważ jedynie oryginalny beauty blender charakteryzuje się opisanymi powyżej właściwościami oraz efektami. W jaki jednak sposób można odróżnić oryginalną gąbeczkę od podróbki? Przede wszystkim po cenie, a także ilości dziurek, ponieważ struktura oryginalnej gąbeczki jest bardziej popękana.

Szeroki wybór beauty blenderów
Kliknij TUTAJ!

Jak czyścić beauty blender?

Zarówno pędzle, jak i gąbki należy czyścić najlepiej po każdym użyciu, ponieważ w akcesoriach tych bytują bakterie, które mogą pogorszyć wygląd oraz stan skóry. Pomimo tego, iż zabrudzenia znajdujące się na gąbeczce są jedynie powierzchniowe, to jednak nakładanie podkładu brudną gąbeczką nie jest polecane. Jeśli chodzi zatem o czyszczenie gąbeczki, to powinno ono przebiegać dwuetapowo. Aby wyczyścić gąbkę, należy wypełnić płynem do oczyszczania akcesoriów do makijażu miseczkę, zamaczając w niej gąbkę na około 20 minut.

Po tym czasie gąbeczkę należy odsączyć i powtórzyć zabieg, wykorzystując oczywiście czysty płyn. Czyszczenie gąbeczki ważne jest nie tylko ze względów higienicznych, ale również z uwagi na trwałość produktu. Aplikator przeznaczony do nakładania podkładu posłuży dłużej jedynie wtedy, gdy będzie na bieżąco czyszczony. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych produktów przeznaczonych do czyszczenia beauty blendera. Specjalny płyn oraz mydło składają się zwykle z substancji, które nie tylko pomagają oczyścić idealnie gąbeczkę, ale dodatkowo ją pielęgnują, dzięki czemu spełnia ona swoje funkcje przez długi czas.

Jakie są zalety stosowania beauty blendera?

Beauty blender to bardzo dobry produkt, którego stosowanie wiąże się z licznymi zaletami. Wśród tych najważniejszych można wymienić przede wszystkim:

  • perfekcyjnie wykonany makijaż bez smug oraz przebarwień, który utrzymuje się na twarzy przez wiele godzin
  • możliwość aplikacji nie tylko podkładu, ale również innych produktów przeznaczonych do makijażu
  • możliwość oszczędności podkładu i innych kosmetyków, ponieważ nie wsiąkają one w gąbeczkę
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.