Poznaj cudowne właściwości kwasu glikolowego!

Codzienna ochrona i pielęgnacja naszej skóry jest kwestią niesłychanie ważną, gdy chcemy zadbać o jej odpowiednie odżywienie i nawilżenie. Najpopularniejszymi produktami do pielęgnacji skóry są bez wątpienia kremy i balsamy do ciała. Dzięki ogromnej różnorodności na rynku kosmetycznym, każdy z nas może wybrać idealny produkt, który pozwoli na całkowitą, bezpieczną i w pełni efektywną ochronę skóry.

Niewielu z nas zastanawia się nad tym, co tak naprawdę zawarte jest w składzie naszych ulubionych kremów do codziennej pielęgnacji skóry. Niemalże każdy z kremów – czy to tych do ogólnej pielęgnacji skóry, czy też tych znajdujących swoje zastosowanie w nawilżaniu delikatnej skóry twarzy posiada w swoim składzie kwas glikolowy (AHA). Dziś przyjrzymy się bliżej działaniu i właściwościom kwasu glikolowego.

Czym tak naprawdę jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy, zwany również jako kwas AHA od wielu lat jest produktem wykorzystywanym na szeroką skalę przy produkcji różnego rodzaju kosmetyków – począwszy od kremów i balsamów do pielęgnacji ciała i twarzy, peelingów, a kończąc na produktach, które mają za zadanie likwidowanie wszelakich niedoskonałości i przebarwień, które nieestetycznie szpecą naszą skórę.

Ciekawostką jest, ze kwas glikolowy jest organicznym związkiem chemicznym, który w naturalnej, prostej formie występuje w pospolitej trzcinie cukrowej! Warto wspomnieć również o tym, że stosowanie tego niesamowitego produktu, który od wielu lat znajduje swoje szerokie zastosowanie w ulepszaniu kosmetyki w głównej mierze zależy od jego stężenia. Im większe stężenie kwasu AHA – tym intensywniejsze i mocniejsze jego działanie.

Właściwości kwasu glikolowego:

Kwas glikolowy jest produktem, który wykazuje szereg zastosowań – szczególnie w kosmetycznym i pielęgnacyjnym aspekcie naszego życia. Jest doskonałym antidotum na wszelkiego rodzaju przebarwienia czy blizny. Sprawdzi się więc u osób, które bezskutecznie próbują ukryć szpecące blizny, powstałe wskutek czynników zewnętrznych i zmian pozapalnych.

Wspaniałym właściwościom kwasu glikolowego powinni przyjrzeć się również Ci z nas, którzy borykają się z wyjątkowo suchą, wrażliwą i twardą skórą. Stosowanie kwasu AHA sprawdzi się również fantastycznie jako prosty i skuteczny zmiękczacz twardego zrogowaciałego naskórka, pojawiającego się w okolicach naszych pięt.

Ten cudowny produkt sprawdzi się również u tych, którzy borykają się z licznymi alergiami skórnymi powodującymi intensywne wysuszenia skóry. Często wskutek wrażliwości na liczne alergeny nasza skóra jest widocznie sucha i brak jej odpowiedniego, intensywnego nawilżenia. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam kwas glikolowy – ten cudowny produkt w prosty sposób pomoże nam nawilżyć i w pełni odżywić nawet najbardziej przesuszoną skórę!

Znakomita wiadomość dla Pań, które mimo wieku chcą zachować wiecznie młodą i napiętą skórę. Systematyczne stosowanie tego cudownego kwasu AHA wpłynie na znaczną poprawę grubości naszej skóry. Faktem jest, że wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność ale również staje się przy tym znacznie cieńsza i bardziej osłabiona. Kwas glikolowy jest więc jedną ze skuteczniejszych i nie obciążających naszego budżetu metod, które pomogą nam poprawić jędrność naszej skóry!

Bielenda kwas glikolowy 20%
Kliknij i sprawdź ceny! 

Kwas glikolowy – antidotum na trądzik?

Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się, jakoby kwas AHA stanowić miał skuteczny i prosty sposób na trądzik i wszelakie wypryski, pojawiające się z dużą częstotliwością na naszej twarzy. Do wykonania takiego naturalnego antidotum potrzebować będziemy przede wszystkim sody oczyszczonej, która pomoże w naturalny sposób podnieść pH. Stosowanie kwasu glikolowego w sposób nieodpowiedni i w zbyt wysokich stężeniach działa silnie drażniąco.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.