Poznaj cudowne właściwości glinki marokańskiej!

W dobie ogromnej popularności różnego rodzaju kosmetyków – czy to tych do pielęgnacji ciała, czy tych, których zadaniem jest pielęgnacja włosów, coraz częściej stawiamy na kosmetyki, które charakteryzują się naturalnym, obfitym w naturalne olejki i ekstrakty składem. Faktem jest, że nie zawsze produkt naturalny będzie tym odpowiednim do naszego rodzaju skóry, choć najczęściej – produkty o naturalnych bazach znacznie efektywniej odżywiają naszą skórę, włosy i paznokcie.

Minerałem, który pełni rolę naturalnego kosmetyku jest glinka marokańska – nazywana często również kaolinem. Ta znakomita substancja do dziś jest znakomitym, naturalnym kosmetykiem, polecanym dla wielu z nas do pielęgnacji cery, czy skóry. Dziś przyjrzymy się bliżej działaniu glinki marokańskiej, oraz opowiemy o tym, który rodzaj glinki wybrać.

Dlaczego właśnie glinka marokańska?

Glinka marokańska jest znakomitym, naturalnym produktem, który od wielu lat jest znakomitym produktem do pielęgnacji twarzy. Faktem jest, że dzięki swojemu działaniu, do którego zalicza się między innymi pochłanianie (usuwanie) sebum – częstego problemu przy cerze wyjątkowo tłustej jest ulubionym produktem u osób o problemie wspomnianej już tłustej cery.

Warto wspomnieć również o tym, że glinka marokańska jest produktem, który zawiera wiele ważnych mikroelementów i makroelementów, które wpływają na znacznie lepszy stan naszej skóry, włosów i paznokci. Wapń, magnez i potas – to tylko część znakomitych pierwiastków zawartych w glince marokańskiej.

Dobór glinki marokańskiej

W dobie ogromnego wyboru różnych form i rodzajów glinki marokańskiej często zastanawiamy się czym kierować się przy doborze tego produktu. Faktem jest, że w głównej mierze uwagę zwrócić powinniśmy na zawartość substancji aktywnych zawartych w produkcie.

Dość często zdarza się, że ich poziom wynosi poniżej 95% – glinka taka nie jest tak samo skuteczna jak te zawierające aż około 98 % substancji aktywnej. Warto więc zwrócić na to szczególną uwagę.

Chcąc nabyć produkt pełnowartościowy, który w sposób należyty spełni swoje zadanie powinniśmy zwrócić uwagę również na to, jak przedstawia się kwestia składu. Produkty, które zawierają ogromne ilości substancji zapachowych, czy zawierających ogromne ilości przetworzonych substancji chemicznych sprawdzą się znacznie gorzej niżeli te o naturalnym, pełnowartościowym składzie. Produkty przetworzone dzięki ogromnej zawartości substancji sztucznych będą znacznie mniej skuteczne.

Glinka idealna – czyli który rodzaj wybrać?

Faktem jest, że chcąc wypróbować i skorzystać z cudownych właściwości glinki marokańskiej często zastanawiamy się, który rodzaj sprawdzi się szczególnie na naszym rodzaju skórze. Istnieje kilka rodzajów glinki marokańskiej, a chcąc wybrać idealną powinniśmy zapoznać się z tym, która wykazuje najlepsze właściwości.

Najbardziej popularną odmianą glinki marokańskiej jest glinka zielona. Charakterystyczna barwa produktu niesie za sobą ogromne ilości jonów żelaza, które sprawdzą się szczególnie w pielęgnacji cery tłustej, oraz tej dotkniętej przez zmiany trądzikowe.

Warto wspomnieć również o leczniczych działaniach glinki zielonej – pomaga w gojeniu się ran oraz wspomaga procesy naturalnej regeneracji skóry. Ta odmiana glinki marokańskiej jest szczególnym sprzymierzeńcem Pań w podeszłym wieku, bowiem znakomicie wpływa na likwidowanie i opóźnienie procesu powstawania zmarszczek.

Jedną z częściej wykorzystywanych odmian glinki marokańskiej jest glinka biała. Obecna w każdej drogerii wykazuje działania odżywcze i regeneracyjne, choć warto wspomnieć również o tym, że podobnie jak glinka zielona wpływa na likwidacje i opóźnienie procesu powstawania zmarszczek. Polecana jest szczególnie osobom, które borykają się z problemem suchej, wrażliwej cery.

Mówiąc o rodzajach glinki warto wspomnieć również o glince niebieskiej, zwanej popularnie glinką błękitną. Podobnie jak glinki o odmiennych kolorach charakteryzuje się szeregiem cudownych zastosowań – między innymi pomaga w leczeniu cery trądzikowej oraz tej z przebarwieniami. Wpływa na likwidację sebum, poprzez co szczególnie chwalą ją osoby z problemem cery tłustej.

Glinka marokańska 100g
Kliknij i sprawdź ceny! 

Glinka różowa jest ciekawym połączeniem dwóch odmian glinki – czerwonej i białej, najczęściej w równych ilościach. Ciekawym jest, że ta ciekawa mieszanka jest produktem o szerokim spectrum działania – zachowuje jednocześnie właściwości glinki białej, jak i czerwonej.

Różowa odmiana glinki marokańskiej polecana jest szczególnie tym z nas, którzy borykają się z problemem cery podatnej na podrażnienia i są alergikami. Warto wspomnieć również o tym, że ta cudowna odmiana glinki marokańskiej ma właściwości regeneracyjnym, a przede wszystkim… relaksujące. Regularne zapewnianie naszej cerze zabiegów na bazie różowej glinki wpłynie na znaczne rozluźnienie i relaks naszej skóry – ale będzie również znakomitą terapią, która ukoi nie tylko ciało ale i umysł.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.