Pomóż szczęściu, zorganizuj udane Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykle rodzinny i wyczekiwany najbardziej przez dzieci. Cała rodzina spotyka się przy Wigilijny stole i wspólnie dzieli się opłatkiem. Osoby, które, na co dzień z nami nie mieszkają i przebywają po za granicami naszego państwa w tym szczególnym okresie są z nami i wspólnie cieszą się z nadejścia na świat Jezusa Chrystusa.
Rodzinna atmosfera, bliskość oraz ciepła aura świąt sprawiają, że Boże Narodzenie jest najbardziej wyczekiwanym okresem w całym roku. Dzielimy się z innymi miłością, podarowujemy sobie prezenty i wspólnie cieszymy się chwilą.

Mikołaj, prezenty i Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia niewątpliwie wiążą się z mikołajem i prezentami. Wielowiekowa polska tradycja odnośnie Świętego Mikołaja odnosi się do mikołajek, które są obchodzone 6 grudnia. Jednak Mikołaj przynosi prezenty również pod choinkę i jest utożsamiany z Bożym Narodzeniem. Inaczej nazywany jest Gwiazdorem, który jest postacią rozdającą świąteczne upominki w Wigilię Bożego Narodzenia.

Mikołaj i Gwiazdor według tradycji zawsze przychodzą do dzieci. Wypytują ich o dobre i złe uczynki, odpytują ze znajomości pacierza, często proszą o wyrecytowanie wierszyka lub zaśpiewanie piosenki. W zależności od zachowania dzieci Mikołaj wręcza im prezent lub rózgę.

Artykuły dla Ciebie

Prezenty na Boże Narodzenie

Obecnie tradycja przynoszenia prezentów przez Mikołaja (Gwiazdora) dalej jest stosowana w naszych domach. Została nieco zmieniona, ponieważ naszych bliskich obdarowujemy świątecznymi upominkami, pomijając rózgi.

Podczas Wigilii wszyscy stajemy się mikołajami i składamy prezenty pod choinką, zaś w odpowiednim czasie, gdy pojawi się pierwsza gwiazdka na niebie rozpoczynamy ich rozdawanie.

Wiele osób głównie mających małe dzieci w swoich domach korzysta z Mikołaja na zmówienie. Mikołaj na zamówienie to osoba, która przebiera się w strój mikołaja i dostarcza prezenty podczas Wigilii do naszego domu. Taki Mikołaj to niezapomniana atrakcja dla każdego dziecka. Często też w rolę Mikołajów wchodzą osoby z rodziny, które przebierają się w stój i zakładają sztuczną brodę, która pozwala im doskonale upodobnić się do prawdziwego Mikołaja.

Przygotowanie właściwego prezentu na Boże Narodzenie to bardzo ciężka sprawa. Każdy z nas chce obdarować najbliższych wspaniałymi podarunkami, z których będą się cieszyć. Dla dzieci zazwyczaj wybierane są zabawki, kolorowanki, misie pluszowe oraz gry. Największą trudność sprawiają nam wybory prezentów dla osób dorosłych.

Nietuzinkowy prezent na Boże Narodzenie

Wyjątkowe prezenty na Boże Narodzenie to takie, które na długo pozostaną w pamięci i będą wspominane przez lata. Najlepszym podarunkiem są prezenty przeżycia, które dostępne są na stronie https://www.wyjatkowyprezent.pl.

Popularne prezenty otrzymywane, co roku wywołują w nas radość jednak nie są na długo zatrzymywane w naszej pamięci. Najczęściej decydujemy się na podarowanie perfum, kosmetyków, biżuterii, ubrań lub sprzęt RTV i AGD. Dlatego też warto odejść od tradycyjnych prezentów i podarować najbliższym coś, co pozostanie w ich wspomnieniach do końca życia.

Najciekawsze prezenty świąteczne to takie, które wymagają zaangażowania i budzą niezwykłe emocje. Oto kilka propozycji:

Kolacja w ciemności dla dwojga

Idealny prezent do podarowania nowemu małżeństwu w Twojej rodzinie lub Twojemu partnerowi, z którym będziesz mógł wzajemnie odebrać prezent. Kolacja w ciemności to zapewnienie niezapomnianych emocji oraz niezwykłe doświadczenie, które zmieni całkowicie sposób postrzegania jedzenia. Posiłki podawane po ciemku, pozwolą wyostrzyć zmysły i wytworzą tajemniczą atmosferę.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Doskonały podarunek dla swojego ukochanego/ukochanej, brata lub siostry oraz innych najbliższych osób. To lot w tunelu, dzięki któremu człowiek czuje się jak ptak i unosi się w powietrzu. Lot zapewnia przeżycie wyjątkowych emocji, dodatkowo można z niego otrzymać zdjęcia oraz filmik.

Przejażdżka wybranym samochodem

Rodzaj prezentu przeznaczonego głównie dla mężczyzn, którzy są fanami motoryzacji. Można wybrać odpowiedni samochód, dostępne są miedzy innymi: modele Lamborghini, Ferrari, Chevrolety i inne. Jazda kultowym autem sprawi, że mężczyzna będzie zachwycony i wdzięczny za taką możliwość.

Pakiety SPA

Pakiety SPA są dostępne w formie zbiegów dla dwojga lub dla jednej osoby. Przeróżne masaże, peelingi oraz terapie zapewnią relaks oraz niezwykłe emocje. Możliwość wyboru weekendowego SPA lub pojedynczego zabiegu.

Oprócz wymienionych prezentów bardzo ciekawym pomysłem są loty samolotem, balonem, lub motolotnią, zabawy w wodnych parkach rozrywki, lekcje tańca lub inne kursy. Takie prezenty sprawią, że bliska Ci osoba na zawsze zapamięta swoje doznania. Będzie doświadczała na własnej skórze niecodziennych przeżyć, o których być może całe życie marzyła. Warto, zatem wybrać coś nadzwyczajnego i pozwolić bliskiej Ci osobie zaliczyć wspaniałą przygodę.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.