Pielęgnacja włosów średniopotrowatych

Włosy średnioporowate to tak zwane włosy normalne, które nie są zniszczone tak jak wysokoporowate, ale brakuje im blasku i energii charakterystycznych dla włosów niskoporowatych. Choć codzienne zabiegi termiczne i niezbyt przemyślana pielęgnacja im nie zaszkodzą, to i tak włosy średnioporowate mogą wyglądać jeszcze lepiej. Pielęgnacja włosów średniopotrowatych pomoże nam pozbyć się ich mankamentów, wzmocnić je i ochronić przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Posiadaczkami tego typu włosów są przeważnie kobiety o naturalnie falowanych lub prostych fryzurach.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów średnioporowatych to dobry pomysł i choć wydawałoby się, że włosy normalne mogą przyswajać największą ilość olejków, to jednak tak nie jest. Takie włosy najlepiej wchłaniają oleje arganowy i sezamowy, które zawierają kwasy Omega korzystnie wpływająca na nawilżenie i wygładzenie struktury pasm. Powinnyśmy trzymać je na włosach około godziny a następnie zmyć szamponem, najlepiej bez dodatku SLS. Jest delikatny dla skóry, nie wywołuje alergii i nie podrażnia. Można go używać do każdego rodzaju włosów. Szamponu oczyszczającego należy użyć maksymalnie raz w tygodniu i może to być już taki, który przypadnie nam do gustu z propozycji drogeryjnych lub specjalistycznych.

Odżywka do włosów średnioporowatych

Pielęgnacja włosów średnioporowatych wymaga stosowania odżywek, ponieważ każde włosy bez odpowiednich składników odżywczych zaczną wypadać, rozdwajać się na końcach i łamać. Pamiętajmy także, że włosy normalne pod wpływem niewłaściwej pielęgnacji potrafią zmienić się we włosy suche i zniszczone, które będą wymagały głębokiej odnowy. Dobrze jest więc zapobiegać uszkodzeniom stosując odżywkę. Dobrze jeśli odżywka będzie już zawierała silikony, proteiny i związki emolientowe, bo te składniki będą przedostawały się do włosów, a nie pod skórę. Silikony pokryją warstwą ochronną włosy, lecz nie spowodują przetłuszczania delikatnej powierzchni głowy, dlatego lepiej stosować je z odżywkami. Co bardzo ważne po nałożeniu odżywki nie należy zostawiać jej pod ręcznikiem, aby nie dopuścić do przetłuszczenia włosów. Włosy spłukujemy letnią wodą, aby domknąć łuski włosów.

f-indola-innova-hydrate-dwufazowa-odzywka-nawilzajaca-bez-splukiwania-250-ml
Dwufazowa odżywka do spłukiwania
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Inną opcją jest używanie maski, którą powinno się nakładać od połowy włosów, by nie dopuścić do przetłuszczenia ich u nasady. Najlepiej nakładać ją po każdym umyciu lub zamiennie z maską. Idealne maski do włosów średnioporowatych to maska jajeczna Joanna.

Serum na końcówki

Włosy średnioporowate są proste lub posiadają naturalne, delikatne skręty, dlatego przeważnie utrzymujemy je półdługie lub długie. Nie sprawiają nam znacznych kłopotów, dopóki nie przekroczą pewnej długości – wtedy zaczynają się szarpać i ocierać o ubranie. Kończy się na tym, że końce pozostają wiecznie rozdwojone. Aby zaradzić rozdwojonym końcówkom należy regularnie je podcinać. Jeżeli ubytki sięgają bardzo wysoko, to niestety konieczne okaże się ścięcie włosów do tej długości. Początki rozdwajania mogą być jeszcze cofnięte i warto użyć do tego serum na końcówki, najlepiej z silikonami, które dosłownie skleją nasze włosy. O długie fryzury trzeba dbać staranniej, dlatego raz na jakiś czas należy je olejować i używać serum silikonowego. Aby wzmocnić włosy warto zrezygnować na jakiś czas z lokówki i prostownicy, a jeśli już ich używamy, to spryskajmy włosy specjalnym sprayem zabezpieczającym przed wysoką temperaturą. Czeszmy włosy na mokro, ponieważ to zapobiegnie szarpaniu łusek włosów. Po wysuszeniu można je tylko odpowiednio wystylizować z pomocą kosmetyków i bez użycia grzebienia. Jeżeli naszym problemem jest puszenie się włosów, to przyda nam się odżywka bez spłukiwania. Dodatkowo w celu zabezpieczenia włosów warto je związywać przy każdej możliwej okazji, a koniecznie przed pójściem spać.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.