Petting- Czym jest, formy uprawiania pettingu, ryzyko ciąży, opinie specjalistów

Bliskość fizyczna stanowi bardzo ważny aspekt życia każdego człowieka. Dzięki niej człowiek czuje się dowartościowany, potrzebny i kochany. Bliskość fizyczna pozwala na zbudowanie większego poczucia bezpieczeństwa oraz do uzyskania poczucia pewności siebie. Młode osoby bardzo często obawiają się konsekwencji współżycia, dlatego warto zwrócić uwagę na bezpieczne formy pieszczot. Czym jest petting? Czy jest bezpieczny? Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest petting?

Petting to bezpieczna forma pieszczot, która może stanowić alternatywę dla tradycyjnej formy stosunku płciowego. Może on dostarczać satysfakcji porównywalnej do tradycyjnego seksu, ponosząc za sobą niskie ryzyko ciąży. Na tę formę pieszczot decyduje się coraz większa liczba młodych osób, które chcą rozpocząć życie seksualne. Wiele z nich obawia się pełnego stosunku płciowego, gdyż prowadzi on do ciąży. Warto podkreślić, że poziom edukacji seksualnej w kraju plasuje się nadal na bardzo niskim poziomie. Warto podkreślić, że petting to forma pieszczot, która pozwala na bliskość między partnerami i dostarcza im przyjemności. Dzięki różnorodności form dotyku i pobudzaniu sfer erogennych petting może być w wielu przypadkach nawet przyjemniejszy.

Na czym polega petting?

Skoro wyjaśnione zostały już fundamentalne informacje dotyczące tej formy pieszczot, warto skoncentrować się na konkretach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że trudno jest mówić o jakichkolwiek formach pettingu. Głównym założeniem jest brak kontaktu penisa z pochwą. Każda z par powinna znaleźć swoje własne, indywidualne formy zaspokojenia, gdyż na każde ciało działają zupełnie inne bodźce. Dotykanie stref erogennych przyczynia się do stymulacji całego ciała. Partnerzy powinni powoli badać swoje ciała nawzajem i znajdować miejsca najbardziej czułe na dotyk. Petting to długi proces. Jest to forma pieszczot, które świetnie sprawdza granice, gdyż pobudzeni partnerzy bardzo często chcą pójść o krok dalej. Petting jest powolnym procesem, a napięcie powinno być budowane powoli. Pieszczoty warto zacząć, kiedy para jest jeszcze w ubraniu. Kiedy partnerzy dotykają się przez ubranie, wówczas narasta chęć, aby pozbyć się odzienia. Spowolnienie pieszczot pozwala na wydłużenie podniecenia. W następnym kroku partnerzy pozbywają się ubrań i pieszczą swoje ciała. W tym czasie ważna jest bliskość. Wiele par w tym czasie również się całuje. Stymulacja powinna przechodzić od góry do dołu, czyli od stymulacji karku, szyi i ust do piersi, brzucha, a następnie do narządów płciowych. Partnerzy mogą się pieścić rękoma, ciałem oraz językiem. NA początku nie należy jednak przesadzać ze śmiałością i zaawansowaniem pieszczot, gdyż może to doprowadzić do wstydu i zablokowania psychicznego.

Formy uprawiania pettingu

Wśród firm stymulacji podczas pettingu znaleźć można:

  • Pobudzanie pochwy, łechtaczki i odbytu,
  • stymulacja członka,
  • dotykanie się i pocieranie genitaliami,
  • seks oralny,
  • improwizowanie stosunku poprzez pocieranie niektórych części ciała partnerki, takich jak piersi, uda, stopy.

Petting a ryzyko ciąży

Wiele młodych osób obawia się o zajście w ciążę. Z tego powodu biorą się liczne problemy, które ukazują się w późniejszym życiu seksualnym. Strach powoduje zaciskanie się mięśni pochwy, problemy z erekcją i problemy natury psychicznej. Niestety stwierdzenie, iż petting całkowicie chroni przed zajściem w ciążę, jest mylne. Nasienie partnera może przedostać się do środowiska pochwy w sposób przypadkowy i nagły. Przez nieuwagę do wytrysku może dojść w okolicach pochwy i to może warunkować ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę. Nie jest to metoda skutecznej antykoncepcji. Dużo bezpieczniejsze jest uprawianie pettingu, kiedy partnerzy pozostają w bieliźnie. Warunek ten powinien spełniać przynajmniej jeden z nich.

Kto powinien uprawiać petting?

Osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoje życie seksualne

Jest to wstęp do odważniejszych pieszczot. Poznanie ciała, stref erogennych i bliskość sprawia, że młode osoby czują się bardziej pewne siebie i świadome swojego ciała. Jest to bezpieczniejsza forma pieszczot niż pełny stosunek. Konieczne jest jednak zachowanie ostrożności i niedoprowadzenie do wytrysku w okolicach pochwy partnerki.

Osoby, które chcą nauczyć się swojej seksualności

Wiele problemów związanych z seksem, spowodowane jest niską świadomością partnerów swojego ciała. Wiele osób przechodzi od razu do sedna, ignorując grę wstępną. To doprowadza do zmniejszenia się libido i niechęci prowadzącej do rzadkich stosunków płciowych. Dzięki pettingowi rozbudzenia namiętności i pożądania staje się możliwe.

Osoby, które z wielu przyczyn nie mogą współżyć

Mowa tutaj o kobietach w ciąży i w okresie połogu. Często lekarz ginekolog zaleca wstrzemięźliwość w kwestiach związanych z seksem, wtedy petting jest świetną formą rozładowania seksualnego.

Osoby po przeżytej traumie na tle seksualnym

Kobiety, które zostały zgwałcone, często do końca życia mają problemy związane z seksem. Strach spowodowany przeżytą traumą prowadzi do pochwicy i niechęci seksualnej. Delikatne pieszczoty pozwalają jednak na budowanie silnej więzi z partnerem. Ważne jest tutaj zaufanie i delikatność ze strony mężczyzny. Dzięki pettingowi kobieta może po pewnym czasie znów czerpać przyjemność z seksu.

Osoby, które obawiają się zapłodnienia

Odpowiedzialne uprawianie pettingu sprawia, że ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. Pieszczenie swoich ciał bez wytrysku w okolicach pochwy może być świetną alternatywą tradycyjnego stosunku płciowego połączonego z penetracją. Młodzi mężczyźni często wstydzą się kupowania prezerwatyw, a młode kobiety unikają wizyt u ginekologa i stosowania antykoncepcji ze względu na młody wiek i wstyd. Strach przed ciążą dotyka również kobiety, które miały już kiedyś co do tego uzasadnione wątpliwości.

Petting- Co mówią seksuologowie?

Seksuologowie uważają, że jest to bezpieczna forma pieszczot, podczas której niemożliwe jest zajście w ciążę. Koniecznym warunkiem do spełnienia tych założeń jest brak wytrysku partnera w okolicach dróg rodnych partnerki. Młode osoby powinny oczywiście mieć świadomość, że w tym przypadku ciąża jest mało prawdopodobna. Wielu specjalistów zaleca tę formę pieszczot jako grę wstępną. Dzięki niej możliwe jest budowanie bliskości i silnej więzi emocjonalnej pomiędzy partnerami.

Petting- Co mówią psychologowie?

Osoby specjalizujące się w dziedzinie psychologii uważają, że petting pozwala na budowanie poczucia bezpieczeństwa oraz świadomości swojego ciała. Dotykanie zarówno siebie, jak i partnera może przyczynić się do zbudowania trwałej i silnej relacji pomiędzy partnerami. Psychologowie zgodnie twierdzą, że jest to odpowiednia forma pieszczot dla osób młodych, które dopiero uczą się swojej seksualności i obawiają się ewentualnych konsekwencji stosunku ze względu na wiek. Zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i poczucia pewności siebie stanowi kluczowy aspekt w okresie dorastania. Nabycie odpowiednich schematów w młodym wieku skutkuje na przyszłość pozytywnym obrazem własnego ciała i zachowania się w intymnej relacji z partnerem seksualnym.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.