Peeling kawitacyjny – jak działa? Efekty oraz przeciwwskazania

Zabieg kosmetyczny wykonywany w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka jest głównym, podstawowym w pielęgnacji twarzy. Nowoczesne metody pozwalają na wykonywanie sprawnych peelingów, rekomendowanych nawet cerze dojrzałej. Wówczas warto zastosować peeling kawitacyjny.

Zasada działania peelingu kawitacyjnego

Kawitacja jest zjawiskiem naukowym opierającym się na zmianie z formy skupienia ciekłego w gazowy poprzez  minimalizowanie ciśnienia. W sytuacji peelingu kawitacyjnego wykorzystuje się w tym dążeniu fale ultradźwiękowe. Aby zdobyć efekt kawitacji na naskórku umieszcza się kropelki wody. Wytwarzają pęcherzyki napełnione gazem. Wpływ fal powoduje ich pękanie, a one niszczą martwe komórki cery oraz przyczyniają się odsłonięcie nowego naskórka. Pęcherzyki likwidują nadmierną produkcję sebum oraz gruntownie czyszczą naskórek. To metoda, która nadaje się do zastosowania również przy cerze wrażliwej.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Efektem tego rodzaju peelingu jest od razu gładsza, wyraźnie oczyszczona skóra. Normalizowane jest wydzielanie sebum, mniej widoczne stają się wągry i zaskórniki. Wyraźnie poprawia się gospodarka wodna skóry, przez co jest ona bardziej nawilżona,   woda zaś nie ucieka tak szybko z głębszych warstw skóry. Działanie tego rodzaju peelingu możemy przyrównać do działania takich zabiegów jak mikrodermabrazja, czy nawet peeling chemiczny z kwasami.

Peeling kawitacyjny jest jednak o wiele bardziej delikatny, pomimo iż prawie tak samo dokładny. W przypadku peelingu na przykład kwasami dochodzi czasem do podrażnień skóry, zaczerwienienia i bolesności. Tymczasem peeling kawitacyjny nie daje takich skutków ubocznych. Dlatego również stale rośnie jego popularność. Trzeba również dodać, że sam zabieg należy o relaksujących, czego nie można powiedzieć o całym szeregu innych peelingów.

Peeling kawitacyjny – do jakiej cery?

Ten rodzaj peelingu nadaje się do każdego rodzaju cery. Niezależnie od jego rodzaju będą widoczne efekty. Cera dojrzała będzie jaśniejsza i stanie się optycznie młodsza, bardziej natleniona. Cera trądzikowa będzie dogłębnie oczyszczona, a zmiany trądzikowe mniej widoczne. Skorzysta również cera tłusta, u której znormalizowane zostaną gruczoły łojowe, przez co będzie mniej się świecić. Również kobiety, które mają cerę tłustą, a mimo to codziennie noszą pełny makijaż, zauważą, że po jakimś czasie stosowania twarz przez dłuższy czas pozostaje matowa i nie świeci się.

Jak już wspominano również cera wrażliwa nie odczuje negatywnych skutków działania peelingu kawitacyjnego. Nadaje się on również dla cery podatnej na alergie, ponieważ stosuje się tutaj tylko zwykłą wodę i jej właściwości fizyczne. Nie ma tu środków, które mogłyby spowodować uczulenie lub reakcję alergiczną. To doskonała alternatywa dla wszystkich kobiet, które z jakiś względów nie mogą stosować innych metod oczyszczania cery.

Peeling kawitacyjny
Kliknij i sprawdź ceny!

Peeling kawitacyjny – przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu usuwania martwego naskórka za pomocą kawitacji jest bardzo prosty. Na samym początku skórę należy oczyścić. Robi się tak niezależnie od tego czy klientka nosi makijaż, czy nie. Jednak znacznie lepiej jest przyjść na zabieg bez niego, ponieważ wówczas oczyszczanie trwa dłużej, co wydłuża również cały zabieg. Na oczyszczoną skórę nakładane jest następnie serum. Głównym narzędziem w całym procesie jest specjalna głowica, która emituje ultradźwięki.

Klientki mają podczas przesuwania głowicy po skórze różne wrażenia – najczęściej porównywane są one do delikatnego drżenia, jakby przesuwania po skórze szczoteczki elektrycznej. Niekiedy towarzyszy zabiegowi lekkie szczypanie, ale zdarza się raczej u tych pań, które mają skórę wrażliwą. Peeling możemy wykonać w każdej partii ciała, ale najczęściej jest wykonywany w górnej części ciała. Obejmuje twarz, dekolt, ramiona, szyję oraz plecy.

Przeciwwskazania i zalecenia

To, że dany peeling nie należy do najbardziej inwazyjnych i raczej jest delikatny, nie znaczy , że nie ma żadnych przeciwwskazań. Ze względu na głębokie oczyszczanie i całkowite usunięcie zrogowaciałego naskórka zaleca się unikania ekspozycji na słońce. Z tego względu zabiegi nie powinny być wykonywane latem i wiosną. Najlepszym okresem do wykonania zabiegu jest jesień i zima – wtedy również cera potrzebuje zastrzyku energii. Nie zaleca się również odwiedzania solarium bezpośrednio po wykonanym peelingu kawitacyjnym. Solarium działa nawet bardziej inwazyjnie na skórę niż słońce.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, ponieważ pobudza on krążenie i przekrwienie skóry oraz narządów wewnętrznych, a ultradźwięki uszkadzają płód. Nikt nie wykona również peelingu u osób cierpiących na nowotwór. Unika się go w przypadku osteoporozy, padaczki, niewydolności krążenia, metalowych implantów, rozruszników serca. Aby przystąpić do zabiegu wszystkie widoczne i zaawansowane zmiany skórne powinny zostać zaleczone. Peelingu kawitacyjnego nie należy wykonywać zbyt często. Aby uzyskać wymierne efekty należy zastosować peeling seriami z minimalną przerwą liczącą sobie dwa tygodnie.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.