Otyłość brzuszna. Jak ją pokonać?

Otyłość brzuszna jest najgroźniejsza spośród rodzajów otyłości. To duży problem dla zdrowia i poczucia własnej wartości, bo oponka na brzuchu nie wygląda dobrze zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Tłuszcz skupiony w innych rejonach ciała jest mniej niebezpieczny, dlatego gdy mamy nadmiar centymetrów w pasie, trzeba jak najszybciej zacząć działać.

Otyłość brzuszna prowadzi do stłuszczenia narządów wewnętrznych, które pod wpływem dodatkowej masy nie pracują tak dobrze jakby mogły. Nadmiar ciała w rejonie brzucha podnosi ciśnienie tętnicze krwi, a to już przepustka do cukrzycy, chorób serca, udaru mózgu, zaburzeń przemiany materii i nierównowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. To błędne koło, które jak najszybciej należy przerwać. W przeciwnym wypadku nie przewidzimy co może nas czekać za kilka lat.

Otyłość brzuszna jest nie tylko kwestią natury estetycznej. Nadmierne obciążenie spada na kości, stąd częste u dzieci i później młodych dorosłych wady postawy, obniżona samoocena czy wręcz nieakceptacja wyglądu. Osoby otyłe chorują częściej, bo uważają, że duża postura zwalnia ich z ćwiczeń, a kolejne diety przynoszą tylko rozczarowania. Dlatego w tak zastraszającym tempie rośnie liczba osób otyłych. Tymczasem kolejne wymówki na nic się zdadzą, jeżeli jedzenie wejdzie nam w krew i dobrniemy do takiego stanu, gdy nic już nie jesteśmy w stanie zrobić. Otyłość brzuszna wymaga leczenia i w żadnym wypadku nie zwalnia nas z walki o sylwetkę i zdrowie. Istnieje kilka sposobów na to jak pokonać otyłość brzuszną. Sprawdź, co możesz dla siebie zrobić.

Czy mam otyłość brzuszną

Test na otyłość brzuszną możesz wykonać samodzielnie w domu lub gabinecie lekarskim. Zmierz obwód w pasie – wynik powyżej 87 cm dla kobiet i 94 dla mężczyzn świadczy o otyłości brzusznej. Wynik w zakresie 80-87 lub 90-94 świadczy o nadwadze, która nieleczona prowadzi nieuchronnie do otyłości. To powinien być dla ciebie alarm, że z twoim ciałem i zdrowiem nie jest najlepiej. Skłonność do otyłości brzusznej mają głównie mężczyźni, ponieważ kobiecy hormon estrogen sprzyja odkładaniu tłuszczu w dolnych partiach ciała, by stać się późniejszą ochroną dla płodu. Otyłość brzuszna u kobiet może być więc wynikiem zaburzeń hormonalnych. Większy brzuch u kobiet jest częsty po menopauzie, gdy wygasa produkcja kobiecych hormonów i zaczynają dominować hormony męskie. Jeżeli jesteś mniejszej postury, ale widzisz, że twoje ciało przybiera postać jabłka a twoim największym kompleksem jest brzuch, nie siedź bezczynnie i zacznij działać. Oto porady jak pokonać otyłość brzuszną.

Jak zrzucić tłuszcz z brzucha

Każda dieta to kolejne wyrzeczenie i następujące po nich niepowodzenia? To kwestia podejścia do tego, co jemy. Jeśli posiłki tratujemy w kategorii pocieszenia, niech nie dziwi nas nasz wygląd. Istnieje wiele sposobów na to, by ulżyć sobie w stresie, smutku czy cierpieniu. Świetnie sprawdza się w tym chociażby sport, podczas którego rzeczywiście pozbywamy się wszystkich nagromadzonych emocji. Jedząc tylko tłumimy swoje emocje, tak jak tłumimy głód. Dlatego jedz mądrze. Niech to będzie koniec z przekąskami, zbyt dużymi posiłkami i niezdrowymi produktami. Jeśli ciężko ci zrobić pierwszy krok skorzystaj z leków, np. Allevo Weight Loss, który zawiera błonnik pochłaniający wodę i pęczniejący w żołądku. Podobnie działają saszetki Slimastick, które należy wypić przed posiłkiem. Dobre działanie przypisuje się zielonej kawie, skuteczniejszej od zwykłej kofeiny. Można kupić ją w gotowych tabletkach (Be Slim), które także przyjmujemy przed posiłkiem. Posiłki dzielmy na częste, lecz małe porcje. Musimy przyzwyczaić nasz żołądek do takich posiłków, by zaczął się kurczyć i nie domagał się kolejnej przekąski. Otyłość brzuszna zawsze współwystępuje z podniesionym poziomem cholesterolu. W takim wypadku należy bezwzględnie włączyć do diety wysiłek fizyczny – szybki spacer, jazda na rowerze, ćwiczenia w domu. W zbiciu cholesterolu pomogą nam tabletki z kwasem omega 3 (olej rybi, olej z wiesiołka) i koenzymem Q10. Często nie obejdzie się także bez leków regulujących poziom cukru we krwi. Często same preparaty odchudzające są wzbogacone ekstraktami roślinnymi pomocnymi w uregulowaniu wchłaniania glukozy.

f-olimp-therm-line-forte-60-kapsulek

Skuteczny spalacz tłuszczu
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Skutki otyłości brzusznej

  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, deformacje i związanych z tym dolegliwości: bóle, obrzęki, ograniczenia ruchomości w stawach
  • zaburzenia krążenia: pajączki, opuchnięcie nóg, skłonność do występowania zakrzepów
  • mniejsza pojemność płuc powoduje szybkie męczenie, ponadto otyłość sprzyja chrapaniu i zespołowi bezdechu nocnego
  • zaparcia, dolegliwości wątrobowe, kłopoty z trawieniem, skłonność do kamieni żółciowych – należy spożywać więcej błonnika, nawet w tabletkach czy produkty w proszku typu Xenna
  • zaburzenia cyklu miesiączkowego
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.