Olejek z drzewa herbacianego w ciąży, czy można go stosować?

Olejek z drzewa herbacianego to doskonały środek, który sprawdzi się w pielęgnacji paznokci, które zostały dotknięte grzybicą. Środek ten może być także używany bezpośrednio na skórę twarzy, która ma skłonność do występowania trądziku lub często powracającej opryszczki. Olejek z drzewa herbacianego ma korzystny wpływ na strukturę włosów, ale to nie koniec jego dobroczynnych wpływów na organizm człowieka. Olejek herbaciany ma także działanie relaksujące, może być dodany np. do ciepłej kąpieli w wannie. Specyfik tam może okazać się tak że pomocne podczas zwalczania rozmaitych infekcji wirusowych, a także podczas grypy.

Olejek herbaciany pozyskiwany jest bezpośrednio z drzewa herbacianego, a konkretnie jego drewna. Choć mogłoby się wydawać inaczej, olejek herbaciany nie ma niczego, co by go łączyło z jakimkolwiek rodzajem herbaty pochodzącej z Dalekiego Wschodu.  Korzenie olejku herbacianego pochodzą z… Australii. Nazwa specyfiku została zaczerpnięta od faktu, że liście drzewa herbacianego wyglądają podobnie do liści herbaty. Olej herbaciany ma ogromny udział w różnych odnogach aromaterapii. Jego działanie jest bardzo silne i pomimo dobrego wpływu na organizm ludzki, nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

Na co stosować olejek herbaciany?

Olejek herbaciany tak samo jak każdy inny olejek eteryczny, nadaje się do przeprowadzenia inhalacji z jego udziałem. Można umieścić go w różnego rodzaju kominkach aromaterapeutycznych, ale także można wymieszać go z wodą, którą umieszczamy w nawilżaczu powietrza lub dyfuzorze zapachowym.

Tak wykorzystane olej herbaciany może być istotnym elementem terapii podczas przeziębień, przychodzenia grypy, a także innych infekcji z udziałem wirusów. Do tego wszystkiego, olej ich zadziała sposób relaksacyjne na całość organizmu i pozwoli się odprężyć. Olejku herbacianego można także użyć jako olejku do masażu, a także do kąpieli w wannie. Jeśli użyjemy olejku herbacianego podczas kąpieli możemy spodziewać się że wszelkie problemy, które mamy ze swoją skórą czy też w okolicy narządów płciowych po prostu znikną.

Olejek herbaciany w walce z grzybicą

Olej herbaciany słynie również ze swoich nie złogów właściwości, które mogą być przydatne podczas prowadzenia walki z grzybicą, trądzikiem skóry, infekcjami występującymi zewnętrznie na skórze, a także kurzajkami. Na rynku aptecznym istnieje wiele produktów, które mają pomóc w powyższych dolegliwościach, a w których głównym składnikiem jest właśnie opisywany olejek herbaciany. Olejku herbacianego bardzo często używa się również w saunach.

Ze względu na przeciwgrzybicze właściwości olejku herbacianego można stosować go do zwalczania grzybicy paznokci. Należy zrobić to w sposób następujący: przed przystąpieniem do nakładania olejku herbacianego na powierzchni naszej płytki paznokciowej należy zmyć pozostałości po każdym uprzednio nakładany na nią preparacja. Na czyste paznokcie, wcześniej umyte woda z szarym mydłem należy nałożyć niewielką warstwa olejku herbacianego za pomocą zamoczonego w nim kawałka materiału. Następnie należy pozwolić wyschną substancji na naszej paznokciach. Terapię można przeprowadzać przez kilka tygodni, nakładając na paznokcie olejek nawet dwa do trzech razy dziennie.

Olejek z drzewa herbacianego w ciąży, czy można go stosować?

W trakcie ciąży duża ilość rzeczy i jest mocno zabroniona kobietą. Bardzo dużą uwagę należy zwrócić na olejki eteryczny kiedy jest się w ciąży. Niektórzy lekarze ją czy też farmaceuci są wręcz przerażeni rosnącą popularnością takich olejków, ponieważ wiele z nich nie powinno być stosowanych przez kobiety będącej w ciąży.

Choć olejek herbaciany ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka i można by było przypuszczać, że jego używanie w trakcie ciąży mogłoby pomóc kobietą np. z bólami pleców, i mu długościami czy też irytującymi zaparciami lub tworzeniem się żylaków, to prawda jest taka że nie powinien być on stosowany przez ciężarne kobiety bez uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym. To właśnie lekarz powinien podjąć ostateczną decyzję o tym, czy olejek herbaciany powinien być stosowany przez daną pacjentkę. W niektórych przypadkach nie stanowi to żadnego problemu i może okazać się wręcz pomocne, innych – kobieta nie powinna używać olejku herbacianego w ciąży ze względu na jego silne właściwości.

Kiedy można stosować olejek z drzewa herbacianego?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, olejek z drzewa herbacianego ma bardzo wszechstronne spektrum swojego za stosowania. Można używać go bezpośrednio na skórę, rozcieńczać lub dodawać do z kosmetyków. Może on także służyć do zmiękczania prania, a także być istotnym elementem aromaterapii. Olejku z drzewa herbacianego możemy używać jeśli zauważyliśmy na naszej skórze wyraźne zmiany, mamy problemy z utrzymaniem prawidłowego Ph w swojej jamie ustnej lub skłonność do paradontozy. Olejek herbaciany może pomóc także podczas leczenia infekcji w górnych drogach oddechowych, służyć jako repelent odstraszenia owadów, być istotnym elementem pielęgnacji stóp oraz dłoni, jak również być stosowany jako środek do odkażania, np. brudnych skarpet, pieluch, czy też bieliznę.

Olejek herbaciany to środek który działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Z tego też względu warto stosować go w sezonie jesiennym oraz zimowym, kiedy to potrzebujemy naturalnego wspomagania przy różnego rodzaju infekcjach. Olejek herbaciany znalazł stabilną pozycję w dziedzinie jaką jest Dermatologia. Szczególne miejsce zajmuje on jeżeli chodzi o zagadnienia związane z leczeniem grzybic oraz zmian skórnych. Olejek herbaciany nie tylko leczy już istniejącą grzybicę, ale również zapobiega jej nawrotom. Może on być także stosowane jako pochłaniacz zapachów, jeśli nasze stopy wykazują nadmierną potliwość. Działanie olejku herbacianego zostało potwierdzone podczas badań przeprowadzonych w warunkach klinicznych. Wielu specjalistów poleca jego używanie przy codziennej pielęgnacji skóry.

Może ci się spodobać również