Olejek herbaciany na włosy – jak go bezpiecznie używać?

Nie od dziś wiadomo, że nakładanie na włosy delikatnych olejków, które nie wymagają spłukiwania i wodą może zapewnić niezwykły ożywienie oraz zapobiegać wypadaniu włosów, a także wzmocnić osłabiona cebulki oraz nadać gładkości szorstkim włosom. Dobrze dobrany olejek może powstrzymać proces siwienia włosów, nie będzie powodował ich przetłuszczania się, a ponadto może być używane przez osoby które mają problemy z przetłuszczające mi się włosami. Jednym z najczęściej wybieranych olejków do stosowania na włosy jest olejek z drzewa herbacianego. Olejek ten jest pozyskiwany poprzez destylację wodną z drewna oraz liści drzewo, które rośnie na terenie gorącej Australii. Drzewo herbaciane, a właściwie drzewokrzew osiąga maksymalną wysokość ośmiu metrów. Jego nazwa może mylić, ale w rzeczywistości roślina ta nie ma nic wspólnego z herbatą. Ten błąd w nazwie wynika z faktu, że liście drzewa herbacianego do złudzenia przypominają liście prawdziwej herbaty.

Jakie są właściwości olejku z drzewa herbacianego?

Substancji jaką jest olejek z drzewa herbacianego można odnaleźć ponad 100 związków aktywny, które w większości mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, kondycję jego skóry oraz włosów i paznokci. Ponadto, olejek ten jest silnie bakteriobójczy, działa przeciwgrzybicze co, przeciwwirusowego, a także jest silnym środkiem przeciw zapalnym. Olejek herbaciany na włosy może być stosowany, nawet w przypadku włosów ze skłonnością do przetłuszczania się, ponieważ moją zdolność regulowania pracy gruczołów łojowych. Olejek herbaciany ma też czynny udział w łagodzeniu świądu oraz podrażnień.

Olejek herbaciany, a łupież

Warto także zwrócić uwagę, na fakt że olejek herbaciany ma korzystny wpływ na kondycję skóry głowy oraz włosów. Preparat ten można używać bezpośrednio na skórę głowy lub mieszać go jako dodatek z kosmetykami, których się używa. Szczególnie jest to zalecane osobą, które cierpią wskutek łojotokowe go zapalenia skóry głowy, łupieżu oraz jego nawrotów, nadmiernego przetłuszczanie się włosów, a także mało komfortowego swędzenia skóry na powierzchni naszej głowy.

Przeciwłupieżowe działanie olejku herbacianego zostało potwierdzone poprzez badania kliniczne które zostały przeprowadzone przez liczne uniwersytety dermatologiczne. Zaleca się stosowanie preparatów z olejkiem herbacianym przez cztery tygodnie podczas codziennego mycia głowy. Po takim czasie można zauważyć, że łupież powoli znika. Kontynuowanie terapii z udziałem olejku herbacianego może skutkować całkowitym wyleczeniem grzybicy skóry głowy.

Olejek herbaciany na włosy – jak go bezpiecznie używać?

Bardzo istotną kwestią jeśli chodzi o stosowanie wszelkiego rodzaju preparatów jest zachowanie ostrożności podczas ich używania. Pielęgnacja włosów za pośrednictwem olejku herbacianego może być przeprowadzona bezpośrednio przez nas samych. Można używać go bezpośrednio na włosy oraz skórę głowy lub dodawać do swoich własnych kosmetyków tworząc drugą mieszankę albo kupić preparaty, które samoistnie są na bazie olejku herbacianego. Olejek herbaciany jest przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie należy go pić, dodawać do jedzenia a nie w inny sposób dostarczyć do wnętrza organizmu.  Stosowanie olejku herbacianego u kobiet w ciąży powinno być poprzedzone konsultacje z lekarzem prowadzącym. Olejek herbaciany to jeden z nielicznych olejków eterycznych które może być aplikowane na skórę ciała człowieka w postaci w ogóle nie rozcieńczonej. Zwykle nie wywołuje on żadnych podrażnień, jednak zdarzają się pojedyncze przypadki gdy pojawia się wskutek jego użytkowania reakcja alergiczna oraz zaczerwienienie lub inne wykwit na skórze. Dlatego też, przed przystąpieniem do regularnego stosowania olejku herbacianego powinno się przeprowadzić próbę uczuleniową. W tym celu należy Odrobina olejku herbacianego nałożyć na dany fragment skóry i sprawdzić czy po 24 h nie wystąpiły żadne zmiany skórne, które mogłyby być niepokojące.

Maska z użyciem olejku herbacianego, czyli ABC pięknych włosów

Olejku herbacianego można używać w postaci rozmaitych płukanek, dodawać do szamponów lub odżywek, a także można stworzyć własną maskę do włosów na bazie tego oleju roślinnego.  Aby ją wykonać należy wymieszać ze sobą około 15 ml, czyli jedną dużą łyżkę oliwy z oliwek lub oleju lnianego, około siedmiu Kropek kropel olejku herbacianego i wmasować taką mieszankę w skórę głowy. Głowę należy owinąć folią spożywczą, a następnie ręcznikiem. Maskę należy trzymać na głowie około pół godziny, a najlepiej przez czas całej nocy. Po aplikacji maski należy umyć głowę w bardzo dokładny sposób, najlepiej szamponem dla dzieci. Zabieg można powtarzać nawet kilka razy w tygodniu, a jego efekty z pewnością zachwyca każdą dbającą o siebie kobietę, której zależy na zdrowym wyglądzie i włosów.

Sława olejku z drzewa herbacianego

Są na świecie takie miejsca, gdzie od zarania dziejów stosowanie olejku z drzewa herbacianego na skórę głowy oraz włosy jest już pewnego rodzaju tradycja. Przez niektóre społeczności olej ten uznaje się za jedną z najbardziej skutecznych formą dbania o swoje włosy. W dzisiejszym świecie jest to także niezwykle tani sposób na utrzymanie lśniących i gładkich włosów oraz wzmocnienie ich cebulek.

Nie ulega wątpliwości że większość ludzi na świecie pragnie gęstych, zdrowych i lśniących włosów. Intensywny tryb życia, brudne powietrze oraz inne zanieczyszczenia, które są obecne w naszym otoczeniu oraz kosmetyki, z mocno chemicznym składem nie sprzyjają utrzymaniu dobrej kondycji naszych włosów. Z tego też powodu wiele osób nie może uporać się z problemem wypadających włosów, przedwczesnym siwieniem, chronicznym rozdwajaniem się końcówek włosów, powracającym łupieżem, nadmierną suchością skóry głowy lub skłonnością włosów do przetłuszczania się, łamliwość ją włosów oraz innymi przykrymi dolegliwościami z tego zakresu. Olejek herbaciany wydaje się być idealnym rozwiązaniem na każdą z tych dolegliwości. Jestem dostępny w niemalże każdej aptece i warto skłonić się ku temu by w niego zainwestować i przetestować jego naturalne oraz niezwykle zdrowe właściwości.

Może ci się spodobać również