Odżywianie w ciąży – jak jeść, by cieszyć się piękną sylwetką?

Ciąża to niezwykle istotny etap w życiu każdej kobiety. Troska o rozwijające się dziecko skutecznie pochłania całą uwagę przyszłej mamy. Zdrowe odżywianie w ciąży zostało przyozdobione wieloma mitami. Okazuje się, że zastosowanie pewnych technik podczas przygotowywania posiłków i wprowadzenie odpowiednich nawyków, pozwoli nie tylko zadbać o prawidłowy rozwój maluszka, ale również o piękną sylwetkę przyszłej mamy. Jak tego dokonać?

Regularność to podstawa!

Zasada ta jest kluczem do sukcesu wszystkich osób pragnących zachować piękną, zdrowo wyglądającą sylwetkę. Kobieta w ciąży jedząc regularne posiłki, wyzbywa się nagłych napadów głodu. To dość popularne zjawisko wśród ciężarnych, które tłumaczą się tym, iż to dziecko nagle zgłodniało. Taka metoda pozwala na łatwe wybaczenie zjedzonego ciasteczka czy pochłonięcie pysznego pucharka lodów.

Zachowując odpowiednie odstępy czasu, nie narażasz żołądka na „zapomnienie”, a co za tym idzie, na nagłe, niekoniecznie sprecyzowane zachcianki, zaczynające się od – „Ale bym coś zjadła…”. Ponadto, utrzymując regularność, wyzbywasz się jedzenia bardzo obfitych, często tłustych posiłków. Te natomiast prowadzą do przykrych wzdęć, ospałości i uczucia ciężkości – a chyba nie o to w tym wszystkim chodziło?

Tajemnicza technika przygotowywania

Enigmatycznym detalem przygotowywania zdrowych posiłków jest technika. W związku z tym warto postawić na akcesoria do kuchni do Gotowania.pl, które chętnie urozmaicą przyrządzanie każdej potrawy.

Dzięki zastosowaniu pewnych zasad i eliminacji szkodliwych produktów możesz ugotować pyszne i zróżnicowane dania. Warto wspomnieć, iż w trakcie ciąży nie należy całkowicie rezygnować z tłuszczu. To za nim kryje się energia i cenne składniki, które muszą być dostarczane do organizmu ciężarnej. Te natomiast znajdziesz w oliwie i olejach roślinnych. Z diety natomiast należy wyeliminować smalec, słoninę oraz inne produkty, maskujące oleje zwierzęce.

Ponadto warto zaprzyjaźnić się z piekarnikiem lub parowarem. To one przygotują zdrowy i pożywny posiłek, który pomimo procesu pieczenia lub gotowania na parze, zachowa smak oraz cenne składniki odżywcze. Zasadę tę powinnaś również stosować po ciąży.

Baw się dietą!

Czy wiesz, że ładnie przygotowany i podany posiłek skutecznie walczy z pokusami, które mogą pojawić się tuż po zjedzonym daniu? Okazuje się, że potrafimy jeść nie tylko ustami. Oczy, oceniając walor estetyczny, potrafią docenić rangę zaangażowania podczas przygotowań. Jak to osiągnąć? Poprzez zabawę! Łącz różnokolorowe makarony z ciekawie podanymi warzywami. Wykonaj słodką sałatkę owocową i podaj je w uroczych, małych miseczkach. Upiecz słodkie muffiny w papierowych papilotkach i podaj je na pełnej szyku paterze! Nie zapomnij o małych talerzykach i kolorowych serwetkach!

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie charakteryzuje się zróżnicowaniem, smakowaniem i eksperymentowaniem. Ciąża to właśnie ten etap, w którym więcej czasu możesz poświęcić na przygotowywanie posiłków, pielęgnację oraz odpoczynek. Jeśli na półce, nieśmiało wdzięczy się książka kucharska, to wiedz, że jest to najlepszy moment na jej odkurzenie i dogłębne przeanalizowanie. Ciekawe przepisy, urozmaicające dietę, potrafią skutecznie zadbać o piękną sylwetkę, przy okazji racząc kubki smakowe przyszłej mamy i jej pociechy.

Odżywianie w ciąży – jak jeść, by cieszyć się piękną sylwetką?
5 (100%) 1 vote
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.