Odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną – jak odkwasić organizm i zakwasić żołądek?

Odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną – jak odkwasić organizm i zakwasić żołądek?
5 (100%) 3 votes

Produkty, które spożywamy obecnie mogą doprowadzać do powstawania kwaśnego środowiska w naszym organizmie. Żołądek to organ, który musi mieć środowisko kwasowe – znajduje się w nim wiele kwasów żołądkowych. Co więc należy robić, odkwaszać a może zakwaszać żołądek?

Odczyn pH

Odczyn pH stanowi wskaźnik ukazujący kwasowość lub zasadowość roztworów wodnych związków chemicznych. Im mniejsze pH, tym bardziej kwasowe jest środowisko. Nieprawidłowe wartości pH w naszym organizmie mogą prowadzić do wielu chorób, na szczęście możemy w miarę łatwy sposób przywrócić odpowiednią kwasowość. Prawidłowa kwasowość ludzkiego organizmu powinna wynosić od 7,35 do 7,45 pH.

Odkwaszanie organizmu – co powoduje, że organizm się zakwasza

Negatywny wpływ na pH naszego organizmu ma wiele pokarmów, które spożywamy. Spowodowane to jest niekiedy tym, że warzywa, rośliny i owoce przez nas spożywane uprawia się na glebach zakwaszonych. Grunt o pH poniżej 5,5 wskazuje na zakwaszenie spowodowane stosowaniem sztucznych nawozów i pestycydów. Na pH gruntu wpływ mają też kwaśne deszcze, roztapiający się śnieg, a nawet mgła. Na zakwaszonych glebach rośliny nie otrzymują odpowiednich witamin i minerałów.

Innymi czynnikami zakwaszającymi nasz organizm są alkohol, kawa, zboża, mleko pasteryzowane, smażone mięso i cukier. Niskie pH mają też napoje gazowane, produkty mączne, kiełbasa i mięso (w szczególności czerwone). Wiele spożywanych przez nas produktów powoduje powstawanie kwasu siarkowego, moczowego, azotowego, acetonowego i fosforowego – ich nadmiar prowadzić może do tego, że nasz organizm będzie sam zużywał własne rezerwy zasadowe – przykładowo fluor i wapń z zębów i kości. Największą rolę w odkwaszaniu organizmu pełnią nerki – produkują odkwaszające zasady o odczynie 8,3 pH.

Duże zakwaszenie organizmu powoduje produkowanie kwasu mlekowego – w szczególności u osób aktywnych fizycznie i u osób z nowotworami. Jego nadmiar może narażać nas na niechciane infekcje, może wytwarzać kamienie nerkowe i w woreczku żółciowym, może powodować dnę moczanową, zwiększone wydzielanie śluzu pochwowego, torbiele, włókniaki, inne patologiczne zmiany a także artretyzm. Poza tym, przy wysokim zakwaszeniu osłabieniu ulega kondycja naszych włosów, skóry i paznokci. Cierpi też układ kostny – pogarsza się stan stawów, chrząstek ścięgien i zębów. Częściej też dochodzi do stanów zapalnych tychże.

Nieprawidłowe pH organizmu – co oznacza

Kwasowość ludzkiej śliny powinna mieścić się na poziomie od 6,5 do 7 pH. Gdy pH jest zbyt wysokie, może to świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu wątroby lub trzustki. Daje też podejrzenie, że żołądek fermentuje pokarm i trawi go nieprawidłowo. Inne możliwe przyczyny do problemy z florą bakteryjną jelit, zaburzona praca nerek lub odwodnienie organizmu.

Ludzki mocz powinien mieć pH na poziomie od 6,0 do 6,5 z rana oraz 6,5 do 7,2 pH w dzień. Zbyt niski odczyn (kwaśny) może sugerować nam problemy z układem trawiennym. Zbyt wysoki natomiast (zasadowy) alarmuje o istniejącej w organizmie infekcji.

Żołądek zdrowego człowieka powinien mieć kwasowość na poziomie od 1,2 do 3,0 – czyli bardzo kwaśny. Aby przeprowadzić test kwasowości żołądka należy użyć wody i sody oczyszczonej. Do 200 ml wody dodajemy 1/3 łyżeczki sody oczyszczonej. Wypijamy z rana. Po wypiciu mierzymy czas pierwszego odbicia. Idealnie powinno nastąpić na ok. 2-3 minuty po wypiciu roztworu. Gdy odbija się nam od razu, lub kilkukrotnie przed podanym czasem, może to świadczyć o zbyt wysokiej kwasowości żołądka. Gdy natomiast pierwsze odbicie nastąpi po 4 minutach – kwasu mamy za mało.

f-gellwe-soda-oczyszczona-80-g Odkwaszanie organizmu sodą oczyszczoną - jak odkwasić organizm i zakwasić żołądek?

Soda oczyszczona
Kliknij i sprawdź ceny!

Odkwaszanie sodą oczyszczoną – jak wykonać?

Bardzo prosto. Do 250ml wody wsypujemy łyżeczkę sody oczyszczonej i wypijamy, najlepiej wieczorem. Odkwaszająco działa też woda cytryną. Można pić tez wodę z cytryną i ¼ łyżeczki sody oczyszczonej.

By odkwasić organizm należy przede wszystkim utrzymywać zdrową dietę. Należy spożywać produkty naturalne, jak najmniej przetworzone – unikać słodzików, napojów gazowanych margaryny, białego ryżu i mąki, pasteryzowanego mleka i nabiału, niskiej jakości wędlin. Trzeba ograniczyć też potrawy smażone, pieczone i grillowane. Unikać trans – tłuszczów. Nie pomagają też piwo, wieprzowina, dziczyzna, mocna herbata, drożdże, lody, soja, sery, budynie. Należy sprawdzać skład produktów, które spożywamy – im mniej przetworzone i mniej konserwantów – tym lepiej.

Inną polecaną miksturą, która skutecznie zakwasi żołądek, a przez to odkwasi cały organizm jest połączenie szklanki wody z dwiema łyżkami octu jabłkowego i ¼ łyżeczki sody oczyszczonej. Mikstura ta pomaga w leczeniu refluksu. Najlepiej pić taki roztwór tuż przed posiłkiem.

Jakie produkty na odkwaszenie organizmu?

Pomocne w odkwaszaniu będą cytryna, limonka, ananas, winogrona, arbuz, pietruszka, rodzynki, sól morska, woda mineralna, maliny, cebula, soda oczyszczone, soki warzywne, daktyle, chlorella i spirulina.

By zakwasić żołądek należy spożywać produkty mocno zakwaszające. Mogą to być przykładowo witamina C w proszku, ocet jabłkowy, nalewka z piołunu, krople żołądkowe z gencjaną, a także betaina w kapsułkach.