Naturalna astaksantyna i jej właściwości

Astaksantyna porównywana do beta-karotenu wywodzi się z tej samej grupy karotenoidów. Na tym ich podobieństwa się kończą, bo drugi z nich, choć bardzo dobrze znany, cechuje dużo mniejsza aktywność. Naturalna ataksantyna i jej właściwości są bardzo obiecujące. Choć badania nad substancją wciąż trwają, to już uznaje się ją za najsilniejszy w przyrodzie antyoksydant. Dowiedz się jak wykorzystać jej niezwykłe działanie.

Karotenoidy to pigmenty nadające kolor owocom i warzywom. Wbrew pozorom nie znajdziemy ich tylko w pomarańczowych gatunkach, ponieważ dotychczas wyróżniono już 700 odmian karotenoidów. Właściwości antyutleniające karotenoidów są skuteczne w zwalczaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za szereg chorób i dolegliwości. Możemy je znaleźć w organicznych, świeżych produktach jak papryka czy buraki, ale astaksantyna jest już trudniej dostępna. Dlatego suplementacja tym związkiem wydaje się być mądrą decyzją.

Źródła astaksantyny

Źródłem astaksantynyalgi i morski plankton, część grzybów i pleśni. Najlepiej jest ją przyjmować  w tabletkach oznaczonych certyfikatem i pochodzących ze sprawdzonego źródła. Astaksantyna jest w pełni bezpieczna w stosowaniu, jednakże u niektórych przyjmujących ją osób zaobserwowano krótkotrwałe zaczerwienienie skóry, które samoistnie znika.

Artykuły dla Ciebie

Działanie astaksantyny

Zwalcza choroby

Astaksantyna to bardzo silny antyutleniacz a efekty jej zażywania są nieporównywalnie mocniejsze od dotychczas uznawanych za skuteczne w tym względzie związków. Przede wszystkim ochrona komórek przed niszczycielskimi wolnymi rodnikami powoduje hamowanie stanów zapalnych. Osoby ją przyjmujące zauważają, że ich bóle (nawet te o charakterze przewlekłym) zmniejszają się, rzadziej chorują, mają więcej energii i siły witalnej. Osoby ciężko chorujące przyjmując ten związek szybciej wracają do zdrowia, co potwierdziły badania naukowe na zwierzętach z uszkodzonym rdzeniem kręgowym i centralnym układem nerwowym.

Dodaje zdrowia

Ten jedyny w swoim rodzaju przeciwutleniacz posiada właściwości sprzyjające funkcjonowaniu całego organizmu. Astaksantyna obniża poziom złego cholesterolu LDL a ponadto zwiększa wrażliwość komórek na insulinę. To przyjazny składnik w diecie osób otyłych i zagrożonych cukrzycą typu 2. Skorzystają na niej także sportowcy, ponieważ związek przyspiesza metabolizm tłuszczy i zwiększa ogólną wydajność oraz siłę mięśni. Znane też jest jej potwierdzone działanie w kierunku poprawy płodności.

Stymuluje mózg

Wysokie ciśnienie krwi odpowiada za wiele chorób w obrębie głowy, w tym najgroźniejsze, bo grożące trwałym kalectwem jaskrę i udar. Astaksantyna potrafi zmniejszać ciśnienie krwi zmniejszając ryzyko wielu groźnych skutków zdrowotnych. Dodatkowo chroni ona neurony przed obumieraniem, co jest podstawą do szybko postępującego udaru mózgu i demencji starczej, choroby Parkinsona, Huntingtona,  Charcota, Alzheimera. Trwają badania sugerujące, że związek potrafi stymulować pamięć i zwiększać inteligencję przez poprawę dokrwienia mózgu.

Chroni wzrok

Astaksantyna posiada jeszcze tę zaletę, że najszybciej pokonuje barierę krew-mózg a tym samym szybciej dociera do oczu. Luteina – inny znany ze swojego działania ochronnego na siatkówkę karotenoid jest nieporównywalnie mniej skuteczny od astaksantyny, która wymiata dużo skuteczniej wolne rodniki. Ponadto jej przyjmowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych, a ma do zaoferowania dużo więcej, m.in. chroni wzrok przed promieniowaniem UV. Powinny po nią sięgać nie tylko osoby zagrożone chorobami oczu, noszące soczewki czy okulary, ale wszyscy ci, którzy chcą dłużej zachować dobry wzrok. Praca przy komputerze, zanieczyszczenie powietrza, przemęczenie, palenie papierosów – m.in. te warunki zwiększają degenerację siatkówki i pogorszenie widzenia. Przyjmowanie astaksantyny poprawia ostrość widzenia już po zaledwie kilku tygodniach suplementacji. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że astaksantyna chroni przed jaskrą, kataraktą, starczym zwyrodnieniem plamki żółtej, neuropatią cukrzycową a nawet stanami zapalnymi oczu.

f-bioastin-astaksantyna-6-mg-supreme-60-kaps

Naturalna Astanksantyna – suplement diety
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

 Właściwości astaksantyny:

  • Chroni przed niekorzystnym wpływem promieniowaniu UV na skórę i oparzeniami słonecznymi,
  • Jest kilkadziesiąt razy silniejsza w działaniu od witaminy C,
  • Chroni DNA komórkowe przez unieszkodliwianie wolnych rodników,
  • Rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego łatwo przenika przez błony komórkowe i chroni je przed uszkodzeniami tlenowymi,
  • Jest bardzo silnym naturalnym związkiem o właściwościach przeciwzapalnych,
  • Wspomaga produkcję przeciwciał oraz aktywność limfocytów T. Może być wsparciem w leczeniu Helicobacter pylori.

Naturalna astaksantyna i jej właściwości nie są jeszcze dobrze poznane, ale trwające badania laboratoryjne są bardzo obiecujące dla całej rzeszy pacjentów. Wszechstronne działanie związku niesie nadzieję dla chorujących przewlekle, u których leczenie farmaceutyczne nie przynosi rezultatów lub skutki uboczne przewyższają ich korzystny wpływ na zdrowie.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.