Nakładanie kremu do opalania krok po kroku

Wydawać nam się może, że nakładanie kremu do opalania wcale nie jest trudnym zadaniem. Jednak to wcale nie jest takie proste. Należy odpowiednio przygotować skórę, by dobrze wchłaniała wszystkie składniki. Nie możemy również zapomnieć, że kremy do opalania nie są takie samie, a ich moc powinna być odpowiednio dobrana do karnacji skóry oraz do jej rodzaju. Jeśli wybierzemy nieodpowiedni produkt, to nie będzie on miał właściwego działania na naszą skórę i nie ochroni jej przed szkodliwym działaniem promieni UV. Należy również pamiętać, że są momenty kiedy kremy mogą przestać chronić naszą skórę. Warto dowiedzieć się jak krok po kroku nakładać krem do opalania, by miał on odpowiednie działanie na naszą skórę.

Krok pierwszy: odpowiednio przygotuj skórę

Przed nałożeniem kremu należy przygotować skórę, by lepiej wchłaniała zawarte w produkcie składniki ożywcze, a krem  miała większe działanie ochronne. Przed nałożeniem kremu najlepiej wykonać peeling całego ciała. Dzięki temu stary naskórek się złuszczy i zejdzie, a to nie tylko poprawi jej wygląd, ale również wspomoże działanie kremu do opalania. Jeśli o  tym zapomnimy, albo nie mamy możliwości wykonania tego domowego zabiegu, to nie sprawi to, że krem do opalania nie będzie miał na nas żadnego działania, jednak jego efektywność drastyczne spadnie.

Krok drugi: dobierz krem do części ciała

Krem do opalania, który stosujesz na nogi może nie mieć dobrego działania na skórę na twarzy. Kremy do opalania często są ciężkie i jeśli nałożysz je na twarz to zatkają pory i przyczynią się do powstawania trądziki i zaskórników. A krem z filtrem do twarzy może mieć za słabe działanie, jeśli nałożysz go na twarz. Dlatego najlepiej wybieraj dwa oddzielne produkty. Jeden do twarzy, a drugi do reszty ciała. W ten sposób zadbasz o swoją urodę i bezpieczeństwo podczas opalania. Pamiętaj również, by podczas nakładania kremu do opalana zwrócić uwagę na wielkość filtru. U osób z jasną karnacją najlepiej sprawdzi się krem z filtrem 50+.

Krok trzeci: nałóż krem na twarz

Jeśli nakładasz krem do opalania na twarz, to pamiętaj, by zrobić to na dobrze oczyszczoną skórę. Jest to konieczne, by krem nie pozostawiał zabrudzeń na twarzy, które mogą przyczyniać się do powstawania trądziku. Nie nakładaj kremu do opalania na cerę, na której masz nałożony makijaż, ponieważ to znacząco zmniejsza działanie kremu z filtrem. Pamiętaj również, by nie nakładać makijażu na cerę, na której jest już krem z filtrem. Jeśli zależy ci na makijażu i bezpieczeństwie cery to możesz wybrać podkłady z kremem z filtrem, które przykrywają niedoskonałości, a jednocześnie są ochroną dla skóry przed promieniami słonecznymi.

Krok czwarty: nałóż krem na ciało

Podczas nakładania kremu do opalania na ciało jest ta sama zasada, jak przy nakładaniu kremu z filtrem na twarz. Na skórze nie powinno być już żadnych innych produktów. Kremy do opalania mogą być gęste i trudno się rozprowadzać, jednak kiedy wystawisz się na słonce lub rozgrzejesz w dłoniach, to ich konsystencja trochę się zmieni i będą one łatwiejsze w nakładaniu. Nie zapomnij o plecach i karku. Nogi i dłonie to nie jedyne części ciała, które potrzebują ochrony przed promieniami słonecznymi. Poproś kogoś bliskiego, by nałożył ci krem na te części ciała, do których ty nie sięgasz.

f-bjobj-krem-do-opalania-z-filtrem-spf-30-sole-125ml Nakładanie kremu do opalania krok po kroku

Krem do opalania
Kliknij i sprawdź ceny!

Krok piąty: odnawiaj warstwę kremu

Co prawda wiele kremów jest wodoodpornych, jednak nie wszystkie zostają na skórze po kontakcie z wodą. Poza tym często po wyjściu z wody wycieramy się ręcznikiem, a jest to proces podczas, którego z łatwością ściera się warstwa kremu do opalania, przez co nasza skóra jest pozbawiona ochrony przed promieniami słonecznymi. Dlatego po każdym wyjściu z wody najlepiej nakładać kolejną warstwę kremu do opalania na skórę, by  nie została ona pozbawiona ochrony, co może prowadzić do jej oparzenia i wysuszenia naskórka.

Krok szósty: zastosuj pielęgnację po opalaniu

Kiedy zjedziesz ze słońca, koniecznie zmyj krem do opalania ze skóry. Mimo, że mają one działanie ochronne, to zatykają pory i uniemożliwiają skórze „oddychanie”. Pamiętaj więc, by po opalaniu odpowiednio odżywić skórę. Nie wykonuj jednak zbyt często peelingów skóry, by nie zniszczyć opalenizny. Zaleca się nawilżanie i odżywianie skóry, dzięki czemu będzie ona bardziej promienna, co poprawi wygląd opalenizny. Do tego zabiegu możesz używać olejków nawilżających. Najlepiej wybrać te naturalne, które z łatwością znajdziemy w aptekach, czy sklepach ze zdrową żywnością. Do każdego rodzaju skóry doskonały będzie olejek migdałowy. Pamiętaj również, że po nałożeniu kremu do opalania nie powinnaś kąpać się przynajmniej przez dwie – trzy godziny. Ten czas jest potrzebny, by krem wchłoną się w skórę. Nawet kremy wodoodporne, przy zbyt wczesnym kontakcie z wodą mogą się zmyć ze skóry. Dlatego odczekaj parę chwil zanim zdecydujesz się na kąpiel w morzu, czy oceanie. Daj skórze czas na wchłonięcie odpowiednich składników, co pozwoli na ciągłą ochronę przed promieniami słonecznymi.

Nakładanie kremu do opalania krok po kroku
5 (100%) 5 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.