Największe atrakcje Dominikany – rajskiej wyspy na Karaibach

Największe atrakcje Dominikany – rajskiej wyspy na Karaibach
5 (100%) 2 votes

Wyspy Karaibskie to idealne miejsce na letni wypoczynek. Gwarantowana piękna pogoda, słońce, brak opadów, wysokie temperatury w wodzie i w powietrzu, a do tego lokalne atrakcje nierzadko niespotykane nigdzie indziej. Przyjrzyjmy się wizytówce Karaibów – Dominikanie.

Dominikana jako wyspa, kojarzy się przede wszystkim z ciepłym morzem, sportami wodnymi, żeglarstwem i ciepłym piaskiem plaż. Tymczasem na Dominikanie nie brak okazji do górskiej wspinaczki. Najwyższym szczytem wyspy jest Pico Duarte. Wyrasta on aż 3089 metrów nad poziom morza, to wyżej niż najwyższy szczyt Polski – Rysy. Do wspinaczki najlepiej jest podejść od strony miejscowości Constanza – modnego kurortu na Dominikanie.

Myliłby się ten, kto sądziłby, że na Dominikanie brakuje zabytków. Stolicę wyspy, Santo Domingo, założył w 1469r. sam Krzysztof Kolumb. W Zone Colonial, czyli centrum miasta, do dziś można podziwiać architekturę dawnych kościołów, dworów i brukowanych ulic. A przy tym wszystkim Santo Domingo to serce nocnego życia w Dominikanie. Idealne miejsce dla tych, którzy nie lubią wcześnie chodzić spać.

Miłośnicy waleni powinni wybrać się na Dominikanę w styczniu bądź lutym. Właśnie wtedy walenie garbate przypływają w okolice północnego brzegu wyspy, by znaleźć swoją drugą połówkę i wydać na świat potomstwo. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować kilkaset pływających waleni jednocześnie. A ci, którym marzy się naturalne piękno wyspy, z prawdziwymi portowymi miasteczkami, naturalnymi plażami i tropikalną roślinnością, koniecznie powinni odwiedzić region Santa Barbara.

Na Dominikanie nie brak okazji do przeżycia naprawdę mocnych wrażeń. 27 wodospadów w pobliżu Damajagui czeka na śmiałków gotowych skoczyć do naturalnych basenów. Oczywiście wszystko pod opieką przewodnika i po założeniu kasku i kamizelki ratunkowej.

Mamajuana, czyli trunek dobry na wszystko, to kolejny powód, dla którego warto zawitać na Dominikanę. Korę drzew, korzenie i zioła zalewa się rumem, winem i miodem. Mamajuana sprzedawana jest wcale nie jako alkohol, ale jako lekarstwo dobre zarówno na lekkie przeziębienie jak i bardziej poważne dolegliwości. Mało tego, mamajuana uznawane jest za skuteczny afrodyzjak. Niezależnie od tego ile w tym prawdy, będąc na Dominikanie koniecznie trzeba spróbować lokalnego przysmaku.

Entuzjaści przebywania na plaży powinni wybrać południowo-wschodni rejon wyspy – La Romana. To właśnie tu trafimy na przysłowiowe rajskie plaże. Nie brakuje też dobrze przygotowanej bazy hotelowo-turystycznej. Ciekawostką jest położona niedaleko Isla Catalina, gdzie bogacze kupują sobie prywatne plaże. Jeśli wierzyć legendzie, nazwę wyspie nadał sam Krzysztof Kolumb. Na najbardziej wysuniętym na wschód krańcu wyspy znajduje się Bavaro Beach – plaża zaliczana do jednej z dziesięciu najbardziej urokliwych plaż świata. Cały obszar Punta Cana pełen jest plaż z bajecznym białym piaskiem i przejrzystą wodą. To obiekt marzeń sennych wielu turystów.

Dominikana to także idealna baza dla surferów, zarówno tych początkujących, jak i mogących się pochwalić doszlifowanymi umiejętnościami w pływaniu na desce. Dobre warunki do uprawiania tego sportu znajdziemy praktycznie wzdłuż całej linii brzegowej Dominikany.

Dominikana, chociaż odległa, jest całkowicie w zasięgu polskiego turysty. Na karaibskie wakacje życia można polecieć bez międzylądowań z Biurem Podróży ITAKA


Komentarze
Więcej w Promo
Ahoj, przygodo! Obrazy z morzem w Twojej aranżacji

Zamknij