Najpopularniejsze lasery do depilacji laserowej: Light Sheer i Vectus – porównanie efektów

Coraz więcej osób decyduje się na wykonanie depilacji laserowej w wyspecjalizowanych gabinetach kosmetycznych. Oczywiście, zabieg przeprowadzony pod okiem profesjonalistów okaże się najskuteczniejszy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że poszczególne salony oferujące usługi depilacji laserowej, korzystają z różnego rodzaju sprzętu. Do najczęściej stosowanych urządzeń zalicza się z pewnością laser Light Sheer oraz Vectus. Który z nich lepiej usuwa niechciane owłosienie?

 

Jaki laser do depilacji?

     Laserowa redukcja włosów wykonywana jest za pomocą urządzeń diodowych albo sprzętu IPL. Profesjonalne salony kosmetyczne korzystają jednak wyłącznie z laserów diodowych. Dlaczego? Otóż, przede wszystkim są one o wiele bardziej skuteczne. Podczas zabiegu usuwania niechcianego owłosienia, takie urządzenia wykorzystują tylko długie fale, które są w stanie dotrzeć do cebulek włosów, znajdujących się nawet w najgłębszej warstwie skóry. Wydłużony czas trwania pojedynczego impulsu okazuje się również niezwykle skuteczny w przypadku osób, posiadających najwyższe fototypy skóry. 

     Warto również zauważyć, że lasery diodowe zostały wyposażone w różnego rodzaju systemy chłodzące, które znacząco wpływają na zwiększenie komfortu podczas wykonywanego zabiegu depilacji. Dzięki temu, można z powodzeniem uniknąć wielu nieprzyjemnych odczuć w trakcie sesji laserowych, w tym pieczenia, swędzenia czy nawet bólu. 

     Gabinety kosmetyczne, które oferują swoje usługi depilacji laserowej wykonywanej na urządzeniach IPL z pewnością nie będą należały do najbardziej profesjonalnych. Tego typu sprzęt charakteryzuje się niskimi parametrami, co z kolei przyczynia się do mniejszej efektywności przeprowadzonych zabiegów. Dodatkowo, urządzenia IPL niepotrzebnie obciążają skórę wieloma dawkami światła. Warto więc odpowiednio wcześniej sprawdzić lub dopytać, na jakim typie urządzenia pracują kosmetolodzy w danym salonie, aby potem móc cieszyć się najlepszymi efektami depilacji laserowej.

 

Light Sheer czy Vectus?

      Jeśli już postawiliśmy na najskuteczniejsze lasery diodowe, należy dodatkowo wybrać konkretny model urządzenia. Profesjonalna depilacja laserowa najczęściej wykonywana jest przy pomocy urządzenia Light Sheer albo Vectus. Oba z nich są rekomendowane przez specjalistów, jednak różnią się między sobą budową oraz efektywnością. 

     Laser Light Sheer został wyprodukowany przez niezwykle cenioną, amerykańską firmę Lumenis. Sprzęt ten wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada dwie, różnorodne głowice, dzięki którym jest w stanie skutecznie usunąć włosy zarówno z mniejszych, jak i większych obszarów skóry. Na uwagę zasługuje również wbudowany w urządzenie system bieżącego chłodzenia, który znacząco zmniejsza ryzyko powstania podrażnień i przebarwień pozabiegowych. Laser Light Sheer idealnie sprawdza się w przypadku osób posiadających naczynkową oraz wyjątkowo wrażliwą skórę. 

      Laser Vectus marki Palomar Medical Technologies to również urządzenie, całkowicie bezpieczne dla skóry. Jego znakiem rozpoznawczym jest wbudowany czytnik Skintel, który automatycznie dopasowuje wiązkę lasera do danego fototypu cery i posiadanego owłosienia. Często jednak ten system zawodzi, bowiem wybierana w taki sposób dawka okazuje się być zbyt wysoka, jednocześnie powodując dodatkowe podrażnienia skóry. Warto również tutaj zauważyć, że Laser Light Sheer usuwa, aż do 12% więcej włosków niż Vectus. Jeśli zależy nam na osiągnięciu jak najlepszych rezultatów depilacji laserowej, należy zdecydować się na zabieg przy użyciu urządzenia Light Sheer.

     Usuwanie zbędnego owłosienia laserem Light Sheer jest więc nie tylko wyjątkowo bezpieczne, ale przede wszystkim skuteczne. Jeśli nie wiesz, który gabinet kosmetyczny przeprowadza zabiegi przy użyciu tego urządzenia, konieczne sprawdź ofertę Depilacja.pl! Te dostępne w całej Polsce salony wykonują profesjonalne sesje depilacji laserowej, wykorzystując w tym celu wyłącznie sprzęt najwyższej jakości. Nie zwlekaj więc dłużej i już teraz zadbaj o wygląd swojej skóry wraz z Depilacja.pl !

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.