Motywacja do ćwiczeń – kilka sposobów na jej utrzymanie

Smukła sylwetka i zdrowe ciało to marzenie wielu kobiet, które często pozostaje nieuchwytne ze względu na tak zwany słomiany zapał. Brak motywacji do ćwiczeń oraz utrzymania diety często przekreśla jakiekolwiek szanse na nową figurę. Mówi się, że motywacja do ćwiczeń oraz wytrwałość to klucz do sukcesu. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób zmotywować się do treningu, aby nie był on jedynie przykrym obowiązkiem, ale prawdziwie wyczekiwaną przyjemnością? Warto skorzystać z kilku ważnych rad, aby odchudzanie stało się szczęśliwym etapem, w którym walczymy o nową smukłą sylwetkę i nowe życie.

Motywacja do ćwiczeń – klucz do sukcesu

Na samym początku warto uświadomić sobie, że bez motywacji ani rusz. Zmotywowane i gotowe do działania, możemy o wiele więcej, niż podpowiada nam umysł. Dlatego przed przystąpieniem do restrykcyjnej diety i ciężkiego treningu, trzeba przestawić swoje myśli i zacząć dostrzegać pozytywy swojej sytuacji. Nie można myśleć, że teraz nastąpi najtrudniejszy etap w życiu, warto wizualizować sobie, jak będzie  wyglądać nasze ciało, kiedy osiągniemy swój cel. Warto wyobrazić sobie siebie w nowym ciele i odpowiedzieć na pytanie, czy warto się trochę pomęczyć. W bardzo wielu momentach nasz umysł podpowiada, że lepiej odpuścić i żyć tak jak dotychczas. Posłuchanie go to najgorsze co można uczynić. Dlatego przed przystąpieniem do odchudzania oczyść swój umysł i zacznij myśleć pozytywnie. Nie traktuj treningu jako zło konieczne, a zobaczysz, że motywacja sama nadejdzie.

Plan działania – tego się trzymaj!

Aby szybko zmotywować się do rozpoczęcia nowej drogi, trzeba nieco pomóc swoim myślom. Warto obrać sobie cel i dążyć do niego za wszelką cenę. Na samym początku, w celu motywacji można przygotować specjalny plan działania, który będzie nam towarzyszył przez całą drogę. Nie trzeba kupować kosztownych terminarzy, lansowanych przez gwiazdy fitness. Wystarczy kartka z kalendarza, którą następnie powiesisz sobie nad łóżkiem lub w innym widocznym miejscu. Warto wpisać codzienne ćwiczenia w każdym okienku kalendarza, aby trzymać się planu i nie iść na oślep. Przyjemnie jest codziennie skreślać jeden dzień i cieszyć się z dobrze wykonanego treningu, dlatego spersonalizowany plan działania to pierwsze, co musisz zrobić.

Powiedz wszystkim, że ćwiczysz

Teraz nadszedł czas na niezwykle skuteczny krok, aby zmotywować się do codziennych ćwiczeń. Po prostu powiedz swoim znajomym, że ćwiczysz. Dlatego taki sposób może przynieść oczekiwane rezultaty? Po pierwsze możesz zmotywować kolejne osoby do wspólnego treningu i wtedy masz większą szansę na powodzenie misji. Nie od dziś wiadomo, że robiąc coś w towarzystwie, czerpiemy z tego więcej przyjemności. Nawet jeśli nie zdołasz zarazić entuzjazmem żadnej z przyjaciółek, będziesz miała niezwykle silną motywację, aby nie omijać treningów. Przecież już powiedziałaś wszystkim, że ćwiczysz i byłoby wstyd przyznać się sobie i wszystkim wokół, że po prostu nie dałaś rady. Taka myśl to duża motywacja, która pozwoli osiągnąć duży sukces.

Aplikacje, sprzęt i treningi z gwiazdami

Regularne trenowanie rozpocznij od maratonu po sklepach. Kup sobie coś, dzięki czemu trening stanie się przyjemnością. Uroczy sportowy komplet zachęci do codziennych treningów, a profesjonalne ciężarki będą codziennie przypominać, o podjętym wyzwaniu. Nie ważne, czy ćwiczysz w domu, czy na siłowni, dobrze ubrana po prostu poczujesz się lepiej. Zadbaj jednak nie tylko o wygląd, ale także funkcjonalność i wygodę ubrań i obuwia sportowego! Prawdziwą pomoc w ćwiczeniach stanowią nowoczesne narzędzia dostępne w Internecie. Dzięki inteligentnym aplikacjom na smartfona możesz codziennie notować postępy swoich działań, dzielić się wynikami ze znajomymi i motywować od nowa. Takie aplikacje to również świetny sposób, aby żyć zdrowiej i zapewniać sobie najlepsze warunki do treningu. W końcu można także postawić na trening z ulubioną aktorką lub piosenkarką, która skutecznie zmotywuje do treningu. Płyty z wybranymi ćwiczeniami można zakupić nawet, jako dodatek do gazet branżowych. Wiele filmów znajdziemy także w Internecie.

Nagroda za osiągnięcie celu

Raz na jakiś czas należy nagradzać się za codzienną motywację. Przyjemniej będzie ćwiczyć z myślą, że jeśli się uda, to zasłużymy na pewną nagrodę. Rodzaj rekompensaty można wybrać samodzielnie, w zależności od indywidualnych preferencji, najbardziej polecane są jednak nagrody kulinarne i zakupowe.

Cheat meal

Wiele osób organizuje sobie tak zwane cheat meal, czyli posiłki będące odstępstwami od diety, na które można sobie pozwolić raz na jakiś czas. Trenujący wybierają wtedy swoje ulubione potrawy i desery, aby niejako nagrodzić się za postępy. Takie rozwiązanie jest dobre, aby wynagrodzić sobie na przykład cały tydzień sumiennej diety i ćwiczeń. Warto planować taki dzień z wyprzedzeniem, aby przez cały tydzień wiedzieć, że jeśli wytrwamy kolejne siedem dni, zasłużymy na pyszną rekompensatę.

Nowy ciuch na nową figurę

Wiele osób wybiera także nagrodę w postaci nowej odzieży, która znakomicie wygląda na smuklejszym ciele. Każda kobieta marzy czy to o wystrzałowej sukience, w której wcześniej bała się pokazać, a może o obcisłych jeansach, przed którymi wzbraniała się ze względu na krągłości. Otrzymując smukłą sylwetkę, zyskujemy coś więcej: pewność siebie, która pozwala czuć się pięknie w swoim własnym ciele. Motywacja do ćwiczeń może więc być nagrodzona nie tylko nową figurą, ale również nową garderobą. Można postanowić sobie, że każde kilka zgubionych kilogramów lub miesiąc utrzymanej diety to nowy element garderoby albo niedrogi dodatek w postaci biżuterii. Nowe ubrania w mniejszym rozmiarze będą przypominać, jak długą drogę przeszłaś do wymarzonej sylwetki.

Motywacja do ćwiczeń nie bierze się znikąd i naprawdę niewiele osób potrafi się skutecznie motywować. Jest jednak wiele sposobów, aby walczyć z lenistwem i stawiać kolejne kroki na drodze do wymarzonej sylwetki. System nagradzania, ćwiczenia z przyjaciółką lub dobra organizacja pomogą wyeliminować słomiany zapał i cieszyć się nową figurą.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.