Mleczko micelarne… czyli demakijaż na szóstkę

Mleczko micelarne do demakijażu, żel myjący do twarzy i dobry krem nawilżający to kosmetyki niezbędne w czasie wieczornej pielęgnacji skóry. I choć można się spierać, który z nich jest najważniejszy, to jednak trzeba przyznać, że bez prawidłowo wykonanego demakijażu kolejne etapy pielęgnacji nie będą możliwe. Co takiego ma w sobie mleczko micelarne, że warto po nie sięgać częściej niż po inne kosmetyki do demakijażu?

Codzienny demakijaż i oczyszczanie twarzy

Z punktu widzenia kondycji cery wieczorny demakijaż i oczyszczanie skóry są znacznie ważniejsze niż poranny makijaż, którym tylko przykrywa się niedoskonałości cery i oznaki starzenia się. Aby skóra zachowała swoją elastyczność, jędrność i młodzieńczy blask przez długi czas, trzeba zapewnić jej jak najwięcej czasu na odpoczynek i regenerację. Przed pójściem spać należy ja uwolnić od pozostałości dziennego makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na jej powierzchni przez cały dzień.

Kluczowe znaczenie mają kosmetyki, których używa się do demakijażu. Woda i mydło nie są odpowiednie do oczyszczania skóry twarzy, ponieważ nie poradzą sobie usunięciem resztek tuszu do rzęs, cieni do powiek, a nawet pomadki do ust. Dodatkowo będą nadmiernie wysuszać skórę, przyśpieszając utratę jej sprężystości i młodzieńczego wyglądu. Warto wybrać dobre mleczko micelarne lub płyn micelarny, które nie tylko poradzą sobie z usunięciem makijażu, ale także pomogą zadbać o dobrą kondycję skóry.

Mleczko micelarne do demakijażu kontra płyn micelarny

Płyn micelarny to roztwór wodny, w którym znajdują się niewielkie cząsteczki zwane micelami. To one przyciągają jak magnes resztki kosmetyków i zanieczyszczeń, a także pochłaniają nadmiar sebum. Natomiast mleczko micelarne do demakijażu oprócz miceli ma także bogatą bazę tłuszczową, dzięki której nie tylko jest w stanie usunąć makijaż, ale także doskonale nawilża skórę.

Mleczko micelarne polecane jest szczególnie właścicielkom suchej skóry, która potrzebuje stałego, intensywnego nawilżania.

Nawilżanie w bonusie, czyli mleczko micelarne i jego składniki aktywne

Wybierając mleczko micelarne do demakijażu, warto zwrócić uwagę na jego skład. Tego typu kosmetyk powinien dobrze nawilżać skórę, wpływając na zwiększenie zdolności skóry do wiązania wody oraz uzupełniając ubytki w warstwie hydrolipidowej skóry. W składzie mleczka do demakijażu należy szukać składników aktywnie wpierających te procesy. Jednym z nich jest kwas hialuronowy, który sam świetnie wiąże cząsteczki wilgoci. Składnik ten skutecznie wspiera odbudowę warstwy ochronnej skóry, której zadaniem jest przeciwdziałanie nadmiernej utracie wody przez jej warstwy zewnętrzne.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.