Mezoterapia bezigłowa – czym jest i jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Mezoterapia bezigłowa to bardzo innowacyjny zabieg, który polega na transporcie substancji aktywnych znajdujących się w specjalnym preparacie do głębokich warstw skóry bez użycia igły, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Urządzenie przeznaczone do mezoterapii bezigłowej wykorzystuje fizyczne zjawisko elektroporacji, które zachodzi w warstwie rogowej skóry i błonach komórkowych pod wpływem działania określonych impulsów elektrycznych. Zabieg mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się przede wszystkim w celu nawilżenia oraz odżywienia skóry, a także podczas modelowania sylwetki oraz redukcji cellulitu. Mezoterapia bezigłowa poprawia krążenie, a także pobudza naturalne procesy odnowy komórek. W efekcie tego zabiegu skóra odzyskuje swój blask, rozjaśnione zostają plamy, zmarszczki ulegają spłyceniu, zmiany trądzikowe przestają doskwierać, a cellulit zlokalizowany na pośladkach i udach ulega znacznej redukcji. Podczas wykonywania zabiegu lekarz lub kosmetyczka korzysta ze specjalnie przygotowanych preparatów, które dobierane są w zależności od danego problemu. Najczęściej wykorzystuje się witaminy, minerały, koenzym Q10, biotynę, l-karnitynę oraz kwas hialuronowy.

Lifting skóry

Mezoterapia bezigłowa to jeden z lepszych sposobów na zmniejszenie widoczności zmarszczek, a także odmłodzenie wyglądu skóry. Tuż po zabiegu widoczny jest bardzo szybki lifting skóry, ponieważ zostaje ona dogłębnie zregenerowana oraz odżywiona. Skóra odzyskuje swój dawny blask, jednak najważniejsze jest to, iż ulega poprawie jej napięcie oraz jędrność.

Skórne przebarwienia

Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się specjalne preparaty, które pomagają rozjaśnić skórę, a także likwidują nieestetycznie wyglądające zmiany pigmentacyjne. Koloryt skóry zostaje wyrównany, przebarwienia ulegają znacznej redukcji, a cera nabiera świeżego i promiennego wyglądu.

Redukcja problemów naczyniowych

Wiele kobiet zmaga się z problemami naczyniowymi, dlatego też decydując się na zabieg mezoterapii bezigłowej, naczynia krwionośne zostają uszczelnione oraz uelastycznione. Odpowiednio dobrany preparat podawany jest bezpośrednio do naczyń krwionośnych, dzięki czemu ulega poprawie mikrokrążenie krwi, a pojawiające się stany zapalne zostają zlikwidowane.

Trądzik

Trądzik to obecnie problem, z którym zmagają się nie tylko młode dziewczyny, ale również dorosłe kobiety. W wielu przypadkach problem jest bardzo rozległy, co niestety wpływa bardzo niekorzystnie na samopoczucie oraz poczucie własnej wartości. W takim przypadku warto poddać się zabiegowi mezoterapii bezigłowej, ponieważ w jego wyniku ujścia gruczołów łojowych zostają udrożnione, wydzielanie sebum zostaje znormalizowane, a pojawiający się stan zapalny znika. Substancje aktywne znajdujące się w podawanych preparatach pomagają zredukować zaskórniki, zmniejszają widoczność blizn potrądzikowych, a także minimalizują ilość pojawiających się krostek i grudek. Skóra zostaje dogłębnie zregenerowana, dzięki czemu odzyskuje swój blask.

Cellulit

Skórka pomarańczowa to problem dotykający nie tylko otyłe kobiety, ale również te szczupłe. Dzięki zabiegowi mezoterapii bezigłowej skóra staje się jędrna i gładka a cellulit i rozstępy przestają być widoczne. Przy pomocy mezoterapii bezigłowej można również wymodelować sylwetkę, ponieważ substancje aktywne znajdujące się w specjalnych mieszankach pomagają rozbić komórki tłuszczowe, poprawiają krążenie krwi, a także przyspieszają proces regeneracji. Z tego też względu toksyny oraz złogi zostają wydalone z organizmu, a skóra staje się gładka jak nigdy wcześniej.

Wypadanie włosów i łysienie

Nieodpowiednia dieta, a także korzystanie z niektórych zabiegów fryzjerskich powodują, iż włosy zaczynają wypadać, jednak walka z tym problemem poprzez stosowanie specjalnych szamponów i odżywek nie zawsze niestety pomaga pozbyć się problemów. W przypadku łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów można zastosować mezoterapię bezigłową. Podczas zabiegu w skórę głowy zostaje wprowadzony zwykle preparat, który w swoim składzie zawiera biotynę. Biotyna to substancja, która pomaga dogłębnie odżywić skórę głowy, minimalizuje proces wypadania włosów, a także stymuluje cebulki włosowe to produkcji nowych włosów.

Jak wygląda zabieg mezoterapii bezigłowej?

Zabieg mezoterapii bezigłowej najczęściej trwa od 20 do 30 minut. Mezoterapia wykorzystuje działanie lasera biostymulującegooraz specjalne impulsy elektryczne. Przy pomocy specjalnego urządzenia dermatolog lub kosmetyczka wprowadza w głębsze warstwy skóry substancje aktywne znajdujące się w specjalnych preparatach. Przed zabiegiem nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, wystarczy jedynie zadbać o to, aby skóra była czysta. Na dwa dni przed zabiegiem należy również zaprzestać stosowania balsamów oraz kremów.

Zalecenia po zabiegu

Tuż po zabiegu skóra staje się napięta i odświeżona, jednak najważniejsze jest to, iż nie pojawiają się żadne niepożądane działania. Po zabiegu o skórę można dbać tak jak dotychczas, pamiętając jednak o tym, aby nie wystawiać jej na działanie promieni słonecznych. Niezwykle ważne jest również to, aby wypijać większe ilości niegazowanej wody, dzięki czemu toksyny znajdujące się w organizmie dużo szybciej zostaną wydalone.

Jak często należy wykonywać zabieg?

Pierwsze efekty mezoterapii bezigłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak jest uzależnione w głównej mierze od rozległości problemu. Najlepiej zdecydować się zatem na serię kilku zabiegów, które powinny odbywać się w dwu tygodniowych odstępach. W celu podtrzymania efektów warto dwa razy do roku poddać się zabiegowi przypominającemu.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej

Wśród głównych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii bezigłowej można wymienić przede wszystkim:

 • otwarte rany
 • miesiączkę
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby skóry
 • przeziębienie i grypa
 • padaczka
 • nadczynność tarczycy
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca
 • osteoporoza
 • choroby układu krążenia
 • cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • ciała obce znajdujące się wewnątrz organizmu np. rozrusznik
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.