Metody przedłużania włosów część 1 – keratynowe i metodą ultradźwięków

Zdrowie, piękne i długie włosy to wciąż domena kobiecości. Chociaż panuje moda na bardzo krótkie i szalone kobiece fryzury, to długie włosy wciąż przyciągają i kuszą, a ich właścicielki pękają z dumy. Jednak nie każda z nas ma możliwość, aby zahodować piękne włosy chociaż do linii łopatek bo o długości do pasa nie wspominając! Jednak współczesne technologie pozwalają na przedłużanie włosów na wiele różnych sposobów.

Na czym polega przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów możemy podzielić na dwa podstawowe sposoby: doczepianie z trwałymi uchwytami lub doczepianie trwałe włos do włosa. Doczepione włosy w wybrany przez nas sposób mogą być zarówno na jedną okazję jak i nawet przy jednorazowym zabiegu noszone przez nawet około 3 miesiące!

Doczepione włosy są najczęściej prawdziwymi włosami, które zostały odsprzedane przez osoby, które zostały obdarzone możliwością posiadania tak długich włosów. Tego typu doczepki są więc dużo bardziej podatne na warunki zewnętrzne, gdyż brak im naturalnego odżywienia. Oprócz tego można również stosować włosy syntetyczne, jednak te zalecane są raczej do tworzenia stałych fryzur jak warkoczyki czy dredy.

Należy pamiętać, że po doczepieniu obcych włosów, nasze nie tylko się wydłużą o chciane centymetry, ale również będą znacznie bardziej gęste!

Kto może przedłużyć włosy? Przedłużanie a zagęszczanie?

Tak naprawdę przedłużać włosy może każdy, kto ma na to ochotę. Jednak najczęściej decydują się na to osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą mieć długich włosów. Takimi przyczynami mogą być zbyt suche i łamliwe włosy. Oprócz tego zabieg, który nazywamy przedłużaniem może służyć do zagęszczania włosów. Do cienkich i rzadkich włosów są nawet specjalnie przygotowane osobne metody doczepiania włosia.

Warto pamiętać, że takie przedłużanie może być przydatne do konkretnej fryzury, wtedy nawet naraz można doczepić u fryzjera specjalną doczepkę, dzięki której osiągniemy wymarzoną kreację. Tego typu forma jest dobra gdy nie planujemy przedłużać włosów na dłuższy czas, a na jeden wieczór, lub od czasu do czasu, gdyż można to z łatwością wykonać w domu!

Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze metody, którą będziemy przedłużać nasze włosy, należy przede wszystkim pamiętać o tym, czy jesteśmy na coś uczuleni. Jedyną formą, która prawdopodobnie nie uczuli będzie doczepienie włosów tylko na jeden wieczór, ponieważ pozostałe mają takie alergeny jak: miedź, metale ciężkie lub keratyna. Jeżeli więc wiemy, że jesteśmy skłonni do alergii warto powiedzieć o tym fryzjerowi, który będzie wykonywać zabieg. Prawdopodobnie będziemy musieli wtedy się upewnić czy nie mamy alergii na żaden ze sposobów.

Rodzaje przedłużania włosów

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie jest metodą na ciepło co oznacza, że pasemka włosów, które zostaną doczepione do naszych naturalnych będą zgrzewane bardzo wysoką temperaturą. Chociaż keratyna jest składnikiem naszych włosów, bardzo dobrze je odżywia i jest w bardzo dużych ilościach przy tej formie przedłużania, to tak wysoka temperatura przy której doczepia się włos może uszkodzić nasze naturalne włosy. Jest to dosyć pracochłonna metoda, ponieważ każde pojedyncze pasmo należy zgrzać z naszym naturalnym włosem, co sprawia, że metoda jest dosyć kosztowna.

Niestety ponowne nałożenie takiego przedłużenia jest równie ciężkie, gdyż potrzebne są do tego specjalistyczne środku, takie, które rozpuszczą miejsce, gdzie włosy są ze sobą zgrzane, a następnie specjalne szczypce do zdjęcia obcego włosa.

Plusy zabiegu:

 • bardzo mało widoczne miejsca doczepienia włosa
 • ilość i długość tak zwanych zgrzewów można precyzyjnie kontrolować
 • niezwykle trwała

Minusy:

 • może uszkodzić naturalny włos klientki
 • keratyna jest jedną z substancji alergizujących, więc należy uważać
 • keratyna może być wypłukiwana przez większość szamponów (szampony z solami SLS) z tego powodu należy stosować specjalne specyfiki

Metoda ultradźwiękowa

Metoda ultradźwiękowa jest tą samą metodą co keratynowa, z tą różnicą, że przymocowany włos na keratynę utwardza się za pomocą wysokiej temperatury, a uderzeniami ultradźwięków. Ten sposób jest jednym z najdroższych, ale i najzdrowszych form przedłużania włosa. Taka metoda nazywana jest metodą na zimno, gdyż włos nie podlega praktycznie żadnej obróbce termicznej.

f-bingospa-szampon-bez-sles-sls-z-keratyna-100-ml

Bingospa szampon bez SLES/SLS z keratyną 100ml

Kliknij i sprawdź ceny!

Włosy sztuczne podczas łączenia przy użyciu ultradźwięków można powiedzieć, że stapiają się w siebie, dzięki czemu dużo mocniej się trzymają, ale też są nieco bardziej widoczne.

Plusy:

 • najzdrowsza z metod dla naturalnego włosa
 • najtrwalszy i najlepszy efekt, gdyż łączenia są najmniej widoczne i najmniej plączą włosy przy rozczesywaniu
 • w tej metodzie możliwe jest doczepianie kilku pasm naraz, co nie jest możliwe w innych formach przedłużania, zatem automatycznie czas zabiegu jest krótszy
 • poleca się dla osób z uczuleniami na metale

Minusy:

 • możliwość uczulenia na keratynę
 • dużo trudniejsze jest zdejmowanie wcześniej doczepionych pasm włosów, a co za tym idzie poprawa fryzury jest bardzo pracochłonna i ciężka

Koszty

Tego typu zabiegi są jednymi z najdroższych. Metoda na ciepło jest bardzo kosztowna, gdyż wymaga niezwykle dużo czasu. Przy zabiegu z ultradźwiękami cena spowodowana jest bardzo nowoczesnym sprzętem, którego zakup musi się zwrócić. Maszyny do tej formy zabiegu nie są popularne i często produkowane, stąd wysoka cena usługi.

Co warto wiedzieć o keratynie

Przy keratynowym przedłużaniu włosów, zarówno metodą na ciepło jak i zimno (ultradźwiękowa), należy pamiętać, że keratynę bardzo łatwo jest wypłukać ze struktury naszego włosa. Zatem stosowanie szamponów i odżywek z produktami szkodzącymi będzie widocznie wpływać na trwałość przedłużenia. Aby tego uniknąć należy odstawić szampony z silnymi solami, które w składzie produktu mają skrót SLS, nazywane po prosu „szamponem bez sls„. Dodatkowo warto jest stosować odżywki bez sylikonów, które również negatywnie wpływają na keratynę.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.