Maseczka z węgla – skuteczny sposób na zaskórniki? Sprawdzone przepisy!

Zapewne nie od dziś znasz węgiel aktywny. To on stosowany jest najczęściej, kiedy masz problemy z żołądkiem. Po wyzdrowieniu węgiel ląduje w ciemnym kącie apteczki, a mógłby być wykorzystany w innym celu. Obecnie jednak stał się on niezbędnikiem w kosmetyczce kobiety. Maseczki z węgla aktywnego doskonale sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej, naznaczonej przebarwieniami, czy tej zawierającej zaskórniki. Czy sprawdza się ona w przypadku każdego rodzaju cery? Jak ją wykonać?

Właściwości węgla aktywnego

Węgiel aktywny znany jest ze swoich ogromnych umiejętności bakteriobójczych, oczyszczających i ściągających. Węgiel aktywny dostępny a każdej aptece w formie kapsułek doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia ze skóry, pozostawiając ją świeżą i oczyszczoną. Świetnie radzi sobie z nadmiarem sebum i toksynami, które wchłaniane są do skóry w ciągu dnia. Węgiel aktywny dzięki zdolnościom absorpcji dokładnie oczyszcza pory i rozjaśnia przebarwienia. O tym niesamowitym specyfiku można mówić godzinami. Każda kobieta powinna wypróbować go na swojej skórze.

Na drogeryjnych półkach można zauważyć mnogą ilość produktów zawierających w składzie węgiel aktywny. Zazwyczaj produkty te przeznaczone są do cery trądzikowej lub mieszanej. Popularne stało się też tradycyjne mydło z zawartością węgla aktywnego. Zanim ocenimy efekty, musimy jednak dać węglowi czas, aby uwolnił swoje najlepsze działanie. Optymalny czas trzymania węgla aktywnego na twarzy to około 10 minut. Jego stężenie powinno być silne. Można więc wywnioskować, że zwykłe, drogie kosmetyki, które w składzie mają jedynie niewielki procent zawartości tego specyfiku, mogą się nie sprawdzić. Egzamin zdawany jest najlepiej przez domowe maseczki, które są o wiele tańsze, niż markowe odpowiedniki. Węgiel może podrażnić i wysuszyć skórę, dlatego konieczna jest uprzednia próba uczuleniowa.

Maseczka z węgla aktywnego- Przepis

Wykonanie maseczki z węgla aktywnego jest niezwykle poste. Nie wymaga ono ani niezwykłych umiejętności manualnych, ani wiedzy z zakresu kosmetologii. Potrzebne składniki to:

  • Pastylki węgla naturalnego (dostępne w aptekach)
  • Jogurt naturalny, woda lub glinka kosmetyczna (w zależności od preferencji).

Sposób przygotowania jest niebywale prosty. Aby stworzyć maseczkę, wystarczy 2-3 pastylki wsypać do wybranego pojemnika i dodać łyżeczkę wody, jogurtu lub glinki kosmetycznej. Kiedy pastylki nasiąkną cieczą, należy je mocno rozkruszyć i wymieszać całość. Papka, która powstałą z tej ciekawej mikstury powinna znaleźć się na twarzy. Może być to cała twarz lub najbardziej problematyczne miejsca. Odradza się stosowania papki na policzkach ze względu na możliwość dużego wysuszenia tej strefy twarzy.

Gęstość papki można dowolnie kontrolować. Aby była ona bardziej gęsta, wystarczy dodać pastylkę, jednak jeżeli jest zbyt gęsta, wystarczy dolać wody lub jogurtu. Proporcje są dowolne. Należy jednak obserwować, jak zachowuje się skóra twarzy. Jeżeli staje się ona czerwona i ciepła, wówczas może to oznaczać zbyt dużą ilość pastylek. Za pierwszym razem maseczka powinna zostać położona na około 15-20 minut. Za każdym kolejnym razem czas może być wydłużony. Warto położyć ją porą wieczorową, kiedy lecą seriale i filmy w telewizji. To czas na odpoczynek i rozrywkę. Istnieje wiele przepisów na maseczki z węgla aktywnego, jednak najlepsza jest prosta i tania formuła. Najważniejszy jest węgiel. Inne substancje pełnią rolę drugorzędną, dlatego nie warto przesadzać z rodzajem i ilością użytych składników.

Jak często można nakładać maseczkę z węgla aktywnego?

Terapia maseczką powinna mieć postać kuracji, dlatego warto nakładać ją systematycznie. Papkę punktowo możemy nakładać każdego dnia. Dzięki temu nie przesuszymy skóry twarzy, a zmiany na bieżąco będą zasuszane. Na całą twarz zaleca się stosowanie mikstury 1-2 razy w tygodniu. Węgiel ma właściwości wysuszające, dlatego warto obserwować skórę twarzy. Zbyt częste nakładanie może doprowadzić do jej dużego wysuszenia.

Szeroki wybór maseczek z węgla aktywnego
Kliknij TUTAJ!

Maseczka peel off z węgla aktywnego- Sojusznik w walce z wągrami

Maseczka typu peel off z węgla aktywnego polecana jest szczególnie do cery trądzikowej. Kiedy maseczka zasycha na twarzy, wówczas należy ją ściągnąć jak plaster. Węgiel wnika w głąb porów dużo lepiej niż jakiekolwiek inne maseczki czy peelingi. Maseczka z węglem aktywnym pełni te dwie funkcje jednocześnie, usuwając przy tym nadmiar martwego naskórka. Oczywiście gotowe maseczki z dodatkiem węgla aktywnego można zakupić w internecie, jednak ich cena jest znacznie droższa, niż stworzenie samodzielnej mikstury. Jak samodzielnie stworzyć maseczkę peel off? W aptece wystarczy zakupić węgiel aktywny. Węgiel ma postać kapsułek. Do proszku należy dodać nietoksyczny klej lub przegotowaną żelatynę oraz niewielką ilość wody. Najlepiej wykonać tyle maseczki ile będzie nam potrzebne, ponieważ przechowywany węgiel może stracić swoje cenne właściwości. Wymieszać należy zatem 2-3 kapsułki węgla aktywnego, jedną łyżeczkę żelatyny oraz dwie łyżeczki wody lub innego rozpuszczalnika. Tego rodzaju maseczka odchodzi od twarzy zupełnie jak plaster.

Co zrobić, aby maseczka z węgla aktywnego działała jeszcze lepiej?

Zanim położymy miksturę na skórę twarzy, należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. To niezbędne, aby składniki wniknęły swobodnie wewnątrz skóry i działały w sposób odpowiedni. Przed nałożeniem maseczki konieczne jest wykonanie ciepłej inhalacji pod przykryciem. W tym celu do miski trzeba wlać bardzo gorącą wodę, po czym nakryć się ręcznikiem i czekać, aż pory zaczną się otwierać pod wpływem ciepła. To tak zwana parówka z użyciem wrzątku. Po kilku minutach wodę należy wytrzeć ręcznikiem i od razu zabrać się do nakładania maseczki na twarz. Każda minuta jest cenna, ponieważ pory mają szybką zdolność obkurczania. Różnica po zastosowaniu maski na otwarte pory powinna być zdumiewająca. Ściąganie maseczki dla niektórych osób może okazać się bolesne, dlatego trzeba robić to powoli i delikatnie, aby nie uszkodzić delikatnej skóry twarzy. Po zabiegu warto nałożyć krem głęboko nawilżający.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.