Makijaż permanentny

Oglądając amerykańskie filmy i seriale można odnieść wrażenie, że bohaterki w nich są zawsze idealnie umalowane. Nawet kiedy wstają rano z łóżka mają na twarzy pełny, delikatny makijaż. Każda z nas chciałaby wyglądać tak rześko i pięknie z samego rana. Rozwiązaniem może być makijaż permanentny.

Na czym polega makijaż permanentny?

Najprościej mówiąc jest to delikatny tatuaż brwi, ust lub powiek. Przeszkolona kosmetyczka specjalnym urządzeniem wyposażonym w cieniutka igłę lub ostrze wprowadza płytko pod skórę barwnik. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem dla większego komfortu. Sprawdza się u pań, które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez choćby delikatnego makijażu. To też kompromis dla tych pań, które nie lubią tracić czasu na codzienne malowanie brwi czy idealnych kresek, a zawsze chcą wyglądać nieskazitelnie. Jest to metoda, którą zdecydowanie kochają celebrytki. Złapane przez paparazzi w dresie na spacerze z psem nie muszą przejmować się tym, że wyglądają nieatrakcyjnie.

Makijaż permanentny można wykonać na brwiach, ustach lub powiekach. Jeśli chodzi o brwi to jest to rozwiązanie dla tych z nas, które mają rzadsze lub nierówne brwi, również po przebytych chorobach i zabiegach. Pozwala na podkreślenie już istniejącej linii brwi lub na całkowitą zmianę. Można wybrać spośród metod:

  • Włoskowej – kiedy kosmetyczka na skórze rysuje pojedyncze włoski. Dobra przy rekonstrukcji brwi, lub zmianie kształtu. Wymaga doświadczenia.
  • Piórkowej – podobna do włoskowej, ale tu urządzenie zakończone jest specjalnym piórkiem. Daje subtelny i naturalny efekt. Stosowana do podkreślenia lub zamaskowania ubytków w brwi.
  • Cieniowania – dla tych, które chcą jedynie podkreślić idealny kształt brwi. Podobny efekt uzyskamy przez użycie cienia do brwi.
  • Mieszanej – połączenie powyższych metod.

Makijaż powiek i ust

Oczywiście malować możemy nie tylko brwi. Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez kreski, może warto zafundować sobie taką na dłuższy czas? Przed wykonaniem zabiegu zadbaj o skore powiek aby była gładka i nawilżona. Tatuaż lepiej i szybciej zagoi się na dobrze odżywionej skórze. Miesiąc przed i po zabiegu nie stosuj odzywek do rzęs, a na samą wizytę przyjdź wypoczęta. Może wybrać kreskę dolną lub górną w wielu kolorach w zależności do tego na jakim efekcie końcowym ci zależy. Na powiece może pojawić się kreska taka sama jaką zrobimy eyelinerem lub jedynie delikatne podkreślenie głębszym odcieniem, tak by uzyskać ciemniejszą obwódkę oka.

Usta są wizytówką kobiety. Rozmazana pomadka nie wygląda atrakcyjnie, a do tego by wyglądać idealnie wymaga zazwyczaj kilku poprawek w ciągu dnia. Makijaż permanentny pomoże również zamaskować asymetrię ust, unieść opadające kąciki lub wypełnić defekty czy blizny. W salonie można wybrać czy wypełniony zostanie jedynie kontur czy całe usta. Ostatnim trendem jest podkreślenie jedynie kształtu serduszka nad górną wargą poprzez wprowadzanie rozjaśniającego barwnika, tak zwany lip-light.

Jaki długo się utrzymuje?

Jeśli już zdecydujesz się na tego typu zabieg efekt utrzymuje się w zależności od użytych barwników, metody i fachowości kosmetyczny od kilku miesięcy do nawet 5 lat. Dzięki niemu dłuższy czas możemy cieszyć się idealnym makijażem bez konieczności spędzania godzin przed lustrem i martwienia się, że w trakcie dnia nieatrakcyjnie się rozmażemy. Higiena po samym zabiegu wymaga stosowania dedykowanych kremów, które poleci ci kosmetyczka. Nie drap i nie zdzieraj ewentualnych strupków, które mogą się pojawić. Jeśli masz skłonność do opuchlizny zapytaj w salonie jak się przygotować do makijażu. Na sama trwałość ma też wpływ higiena i pielęgnacja tatuowanych miejsc. Wprowadzenie pigmentu płytko sprawi, że całość będzie się trzymała krócej, ale będzie delikatniejsza. Natomiast jeśli tatuaż będzie głębszy efekt może być zbyt wyrazisty. Dużo zależy od ręki i umiejętności kosmetyczki.

Promieniowanie słoneczne oraz lampy w solarium mogą źle wpływać na jakość pigmentów i sprawić, że makijaż zniknie szybciej. Skóra sucha szybciej się łuszczy, a więc wymienia się warstwa pod która wstrzykiwany jest barwnik, więc i całość szybciej zniknie. Dbajmy więc o pielęgnację po zabiegu by dłużej cieszyć się kreską lub idealnymi brwiami. W razie gdyby pojawiały się ubytki można je zawsze poprawić na kolejnej wizycie.

Jaki jest koszt zabiegu?

W zależności od tego gdzie będzie wykonany zabieg ceny mogą się różnić. Mając na uwadze to, że makijaż ten będzie się utrzymywał nawet kilka lat nie warto szukać najtańszego salonu. W końcu to inwestycja w nasze piękno, więc nie można na tym oszczędzać. Do tego by efekt wyglądał naturalnie, a nie komicznie potrzeba fachowej i doświadczonej kosmetyczki, a także wysokiej jakości sprzętu. Szczegół dostępne w postaci infografiki znajdują się w poradniku: Ile kosztuje makijaż permanentny? – Vivus.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.