Leki na cholesterol z i bez recepty – cena, skuteczność, refundacja

Po odebraniu wyników badań krwi, które wykazują nieprawidłowy poziom cholesterolu, warto pamiętać, że od teraz konieczne jest rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Nie musimy decydować się na leki na receptę, ponieważ powinny być one kierowane dla osób, które nie mogą w inny sposób zbić podwyższonego poziomu cholesterolu. Warto więc wiedzieć, jakie najlepiej wybierać leki na receptę i bez recepty na cholesterol.

Leki na receptę na cholesterol


Do najczęściej przepisywanych leków na obniżenie cholesterolu są statyny. Są one jednak niezwykle niebezpieczne. Przed ich przepisaniem, lekarz koniecznie powinien się upewnić, że nie możliwe i nieskuteczne jest leczenie naturalnymi sposobami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ statyny są niezwykle silnymi lekami. Co prawda mają one zdolność do obniżania poziomu cholesterolu, ale w wieku przypadkach mogą okazać się nieskuteczne.

Warto więc pamiętać, by przed rozpoczęciem leczenia statynami, czyli lekami na receptę, które mają za zadanie obniżyć poziom cholesterolu we krwi, upewnić się, że nie działają na nas mniej inwazyjne sposoby, takie jak leki bez recepty, odpowiednia dieta, czy sport. Lekarz sam powinien to zrobić, ale nie zawsze decyduje się na te łatwiejsze rozwiązania, które nie mają tak negatywnego działania na nasz organizm, jak leki na receptę, które są silne i mogą nieść ze sobą ogromne ryzyko.

Statyny – czemu nie powinno się ich zażywać


Wiele badań wykazało, że statyny są odpowiedzialne za niszczenie i osłabianie mięśni. Mogą mieć również związek z namnażaniem się komórek nowotworowych, co znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na raka. O tym nie informują nas lekarze. Nie odstajemy również informacji, że statyny niszczą koenzym Q10, który jest dla naszego organizmu swoistą energią, która wspiera mięsnie i ich pracę. Tak więc mają negatywny wpływ na pracę serca.

Po długim spożywaniu statyn nasze serce może osłabić swoją pracę. Przez to właśnie wiele osób, które spożywają statyny i walczą przy ich pomocy z podwyższonym cholesterolem, są narażone za zawały. Warto wiedzieć, że leki na receptę obniżające poziom cholesterolu we krwi, są wsparciem, od którego uzależnia się nasz organizm. To sprawia, że kiedy już zaczniemy brać leki statynowe, to jesteśmy zmuszeni spożywać je do końca życia, chyba że zostanie wynaleziony inny lek na zwalczanie cholesterolu. Jeśli przerwiemy jego spożywanie, poziom cholesterolu gwałtownie wzrośnie, co będzie niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Leki bez recepty na obniżenie cholesterolu


Nie wynaleziono jeszcze skutecznych leków, które byłby w stanie obniżyć poziom cholesterolu we krwi. Jeśli szukamy skutecznych leków, to są to jedynie statyny. Niestety nie zawsze są one skuteczne i mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Tak więc nie zaleca się ich spożywania. Do produktów, które znajdziemy w aptece, a będą one miały pozytywny wpływ na walkę z cholesterolem, są suplementy diety. Do skutecznych możemy zaliczyć takie jak, olej lniany, olej rzepakowy, witamina D, kwasy tłuszczowe i jednak z najlepszych, a najczęściej niedocenianych, witamina K.

Czemu lepiej wybierać leki bez recepty na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi


Znacznie lepszym wyborem dla nas i naszego zdrowia będą leki bez recepty, które są równie skuteczne w walce z podwyższonym poziomem cholesterolem we krwi, co statyny. Czemu tak jest? Nie są one dla nas uzależniające i nie mają negatywnego wpływu na nasz organizm. Czemu więc wielu lekarzy decyduje się na zapisywanie silnych leków na cholesterol, które są inwazyjne i nie zawsze konieczne? Tego nie wiemy i na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Witamina K w walce z podwyższonym cholesterolem


Badania wykazały, że to wapń jest przyczyną powstawania blaszek cholesterolowych w tętnicach. Są one stworzone przez ubytki, które pojawiają się w tętnicach przez choroby przewlekłe, stany zapalne i infekcje. Co prawda w blaszkach cholesterolowych obecny jest cholesterol, jednak jest go tam niewiele i nie jest on tak twardym tłuszczem, by móc stworzyć twardą ścianę w tętnicach. Do tego niezbędne są wapń i homocysteiny. Wapń odkłada się w tętnicach, ponieważ we krwi obecny jest jego nadmiar.

Wiele osób cierpi na niedobory witaminy K, która jest odpowiedzialna za transportowanie wapnia z komórek i mięśni do kości. I to jest najczęstszy powód powstawania zatorów w tętnicach, co może być powodem miażdżycy i chorób wieńcowych. Niezwykle ważne jest więc, by do naszej diety wprowadzić odpowiednią dawkę witaminy K. Jest to doskonały sposób, który może uregulować poziom cholesterolu i wapnia w naszej krwi.

Inne leki bez recepty na obniżenie cholesterolu

Jeśli naszym problemem jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi, to warto do naszej diety wprowadzić suplementy z błonnikiem witalnym. Jest to rodzaj błonnika, rozpuszczalnego, którego nie może zabraknąć w diecie osób z podwyższonym poziomem cholesterolu. Dzięki takiemu błonnikowi, z łatwością pozbędziemy się nadmiaru cholesterolu we krwi. A jest to możliwe dzięki poprawie pracy układu trawiennego. Dzięki rozpuszczalnemu błonnikowi witalnemu przyśpiesza się proces spalania i wydalania substancji toksycznych z organizmu.

A jedną z takich substancji, jest cholesterol. Takie suplementy są również w stanie poprawić pracę wątroby, dzięki czemu znacznie szybciej będzie przeprowadzany proces syntezy cholesterolu, czyli jego usuwania z organizmu. Oprócz błonnika skuteczne mogą okazać się również olej lniany i rzepakowych. Możemy kupić je w aptece w postaci kapsułek.

Są to składniki niezwykle skuteczne w walce z cholesterolem. Mają one w sobie wiele witamin i minerałów, które poprawiają pracę całego organizmu w tym układu trawiennego i hormonalnego. A biorą one udział regulacji poziomu cholesterolu. Jeśli praca tych układów zostanie zaburzona, ilość cholesterolu we krwi, może znacząco wzrosnąć. Ważna jest obecność kwasów tłuszczowych w naszej diecie, ponieważ pomaga on w walce z podwyższonym cholesterolem. Badania wykazują, że znaczeni lepszym wyborem jest stosowanie leków bez recepty, ponieważ w wielu przypadkach w szybkim czasie skończyły one problemy z cholesterolem.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.