Kwas kaprylowy i jego właściwości uzdrawiające

Kwas kaprylowy i jego właściwości uzdrawiające są znane od wielu lat, ale stosunkowo niedawno udało się wyizolować go i stworzyć skuteczny suplement diety. Środek jest polecany jako wsparcie dla przewodu pokarmowego. Reguluje środowisko i funkcjonowanie jelit a w szczególności jest skuteczną terapią leczniczą na grzyb candida albicans. Dowiedz się co jeszcze ma do zaoferowania.

Podstawowe informacje

Kwas kaprylowy to nasycony kwas tłuszczowy. Jest powszechnie stosowany w cukiernictwie i piekarnictwie, ale nie tylko. Występuje w tłuszczach roślinnych i zwierzęcych. Jego nazwę możesz kojarzyć z olejkami eterycznymi, w których bardzo często występuje. Jego specyficzny zapach jest nawet używany do stworzenia zbliżonych do naturalnych nut zapachowych.

Właściwości lecznicze

Właściwości kwasu kaprylowego są doceniane w różnych dziedzinach życia. To środek uniwersalny i skuteczny. Kwas kaprylowy wspiera walkę z drożdżakami, które dotyczą sporej ilości nieświadomych pochodzenia swoich dolegliwości gastrycznych osób. Dzięki temu pomaga redukować nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem jelit.

Szczególne właściwości lecznicze wykazuje wobec grzyba candida albicans, który rozprzestrzeniając się po organizmie może atakować nie tylko jelita, ale także inne organy: skórę, drogi rodne, układ nerwowy i immunologiczny.

Trudny w pozbyciu przeciwnik nie lubi kwasu kaprylowego, który równoważy obecność grzybów i bakterii a co najważniejsze nie hamuje wytwarzania tych drugich kluczowych dla zachowania optymalnego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Kluczowe dla wytworzenia bakterii są już pierwsze dni życia niemowlęcia, które przejmuje je z mlekiem matki. Dlatego pamiętaj jak ważną rolę odgrywa karmienie naturalne.

Co sprzyja grzybicy?

Grzyby to drożdże, które rozwijają się w sprzyjającym kwaśnym środowisku. Dieta większości z nas jest oparta na kwasach, co determinuje kwaśność całego organizmu. Stąd potem grzybice wewnątrz i na zewnątrz ciała. Grzyby candida albicans należą do najniebezpieczniejszych, ponieważ produkują silne toksyny osłabiające. Objawy grzybicy wyłamują się poza schemat grzybicy skóry i jelit, bo wpływają na nasze ogólne funkcjonowanie, sprawność fizyczną i samopoczucie. Warto umieć je rozróżnić i reagować na nie w porę póki jeszcze nie jest za późno. Mieszkańcy Zachodu są szczególnie podatni na zakażenie nie ze swojej świadomej winy. Nastąpiło to po latach stosowania antybiotyków skutecznych w zwalczaniu chorób oraz niszczeniu naturalnej obronności.

Candida albicans jest naturalnym sprzymierzeńcem człowieka, bo do jego zadań należy trawienie cukru. Niestety dostarczając go za dużo możemy poznać jego drugą stronę – niszczyciela systemu obronnego.

Jak walczyć z candida albicans

Zwalczanie candida albicans należy rozpocząć od podstawowego źródła ich występowania a więc jelit. Naturalnymi obrońcami naszego układu pokarmowego w każdych warunkach są bakterie trawienne: acidophilus, bulgaricus, bifudus i inne. Żywią się grzybami tym samym kontrolując ich namnażanie. Niestety same nie przeżywają w środowisku zasadowym.

f-swanson-kwas-kaprylowy-caprylic-acid-60-kapsulek

Suplement diety – kwas kaprylowy
Kliknij i znajdź najniższe ceny!

Koniecznie przeczytaj!

Dieta

To co spożywamy ma znaczenie dla naszego zdrowia teraz i w przyszłości. Nie wystarczy przyjmowanie probiotyków, aby wymazać z pamięci lata złego odżywiania. Postaw na nieskażone, nieprzetworzone i świeże jedzenie o wysokich walorach odżywczych. Ono stworzy środowisko zasadowe o właściwościach przeciwgrzybicznych. Unikaj wszelkich konserwantów, długiego przechowywania i wielokrotnej obróbki dań.

Unikaj zagrożeń

Czynniki predysponujące do rozwoju drożdżaków to także długotrwałe stosowanie antybiotyków i leków niszczących żołądek, niedobór składników odżywczych, osłabienie funkcji wątroby, osłabienie odporności, stany chorobowe, zmiana flory jelitowej, zmniejszenie wydzielania soków trawiennych i zapominanie o stosowaniu probiotyków podczas farmakoterapii. Pamiętaj o nich przy kolejnej chorobie lub, o ile to możliwe, postaw na leczenie naturalne.

Kwas kaprylowy i jego właściwości uzdrawiające warto wykorzystać w walce z candida. Jego skuteczność zwiększają m.in. oregano.

Warto go przyjmować gdy masz niewstrzymaną ochotę na słodycze i cukier, co świadczy o namnażaniu się drożdżaków zgłaszających zwiększone zapotrzebowanie na energię. Jeśli masz jakiekolwiek problemy gastryczne sięgaj po kwas kaprylowy nawet wspomagająco przy farmakoterapii. Badania wykazały, że łącząc się z błonami komórek drożdżaków, powoduje ich rozerwanie i śmierć. Pierwsze efekty leczenia kwasem kaprylowym zauważysz już po upływie około dwóch tygodni. Przyjmuj go w małych dawkach, aby stopniowo ograniczać ilość grzybów, które bronią się wydzielając więcej toksyn pogarszających twój stan zdrowia. Nie zrażaj się tym jeśli zaczniesz przyjmować suplement diety, bo kwas kaprylowy to naturalna substancja bezpieczna dla twojego zdrowia.

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.