Kreatyna – poznaj najpopularniejszy suplement diety

W dzisiejszych czasach na rynku odżywek istnieje wiele produktów, które nie tylko mają wspomagać osobę trenującą, ale również często być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie dostarczyć wszystkiego poprzez swoją dietę. Są jednak suplementy diety, które są znane większości osób na świecie – nawet jeśli nie interesują się kulturystyką. Jednym z nich jest właśnie kreatyna, o której przedstawię kilka interesujących informacji. Zapraszam.

Zacznijmy od przedstawienia tego, czym jest dokładnie kreatyna i co może dla nas zrobić. Jest to związek chemiczny złożony z trzech aminokwasów:

  • arginina
  • glicyna
  • metionina

Można ją odnaleźć w naszym organizmie, szczególnie w mięśniach szkieletowych. Od czasów odkrycia wpływu kreatyny na trening, nieprzerwanie powstają badania na temat tego suplementu diety. Z tego też powodu dla wielu osób jest uznawana za jedną z bezpieczniejszych odżywek dostępnych na rynku. Dodatkowo, jest też również bardzo ceniona przez wielu kulturystów i często polecana zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Kreatyna – jak na nas wpływa

Uznaje się, że suplementacja kreatyną musi trwać odpowiednią ilość czasu i być dość systematyczna. Ogólna idea jest taka, że nasze mięśnie dzięki temu posiadają odpowiedni zapas energii, przez co jesteśmy w stanie o wiele dłużej ćwiczyć i otrzymywać lepsze efekty. Dodatkowo, odżywka wspomaga lepszy przepływ wody do naszych mięśni, dzięki czemu jest szansa tworzenia się beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Uznaje się również, że kreatyna pozytywnie działa na nas po treningu dzięki posiadanych aminokwasów, które opóźniają tworzenie się kwasu mlekowego.

Kreatyna – jabłczan i monohydrat

Monohydrat kreatyny jest jednym z najpopularniejszych suplementów diety dostępnych na rynku. Jest to połączenie kreatyny z cząsteczką wody dzięki czemu wchłanialność tej odżywki jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki swojej prostej budowie, jest bardzo często polecana właśnie osobom, które dopiero zaczynają przyjmować suplementy.

Jabłczan z kreatyny jest również bardzo popularnym produktem, jednakże jest troszeczkę bardziej skomplikowany ponieważ zawiera w sobie dodatkowo kwas jabłkowy. Dzięki temu posiada jeszcze lepszą rozpuszczalność co może przyczynić się do szybszego otrzymania oczekiwanych rezultatów.

Wybór pomiędzy jabłczanem a monohydratem bardzo często sprowadza się tak naprawdę do określonych preferencji. Jabłczan posiada kwaśniejszy smak co może odrzucić potencjalnego nabywcę. Dodatkowo, monohydrat jest często polecany jako długotrwałe rozwiązanie suplementacyjne. Jabłczan z kolei jako szybszy sposób na osiągnięcie rezultatów.

Podsumowanie

Wybór kreatyny nie jest specjalnie skomplikowany i często zależny od tego, co człowiek próbuje w danym momencie osiągnąć. Korzystanie z tego suplementu diety jest polecane przez wielu sportowców, a ciągłe badania nad odżywką zarówno upewnia co do bezpieczeństwa przyjmowania, jak i łatwo przedstawia co tak naprawdę kreatyna może nam dostarczyć w kwestii naszego treningu.

Autor: redakcja Sklep.kfd.pl

Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.