Keratynowe prostowanie włosów w domu – jak zrobić, metody, preparaty, kosmetyki

O gładkich, lśniących i prostych włosach marzy niejedna z nas, jednak nieodpowiednia pielęgnacja, a także czynniki genetyczne odpowiadają za to, jak właśnie wyglądają nasze włosy. Na szczęście przy pomocy odpowiednich zabiegów możemy obecnie w radykalny i widoczny sposób poprawić zarówno wygląd, jak i stan naszych włosów. Jednym z ciekawszych zabiegów jest keratynowe prostowanie włosów, które z dnia na dzień zyskuje coraz bardziej na popularności. Taki zabieg najczęściej wykonują doświadczeni fryzjerzy, jednak chcąc zaoszczędzić niemałe pieniądze, keratynę na włosy możemy nałożyć samodzielnie. Jak jednak wygląda keratynowe prostowanie włosów w domu i co warto wiedzieć o tym zabiegu przed jego przeprowadzeniem?

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to nowoczesna metoda wygładzania kosmyków, która dodatkowo pomaga je odżywić oraz dogłębnie zregenerować, uzupełniając w ich strukturze niedobór keratyny, czyli bardzo ważnego białka stanowiącego naturalny budulec włosów.

Zabieg keratynowego prostowania włosów do naszego kraju przywędrował z Brazylii, ponieważ jego formuła została opracowana z myślą o rdzennych mieszkankach tego kraju, które cieszą się bardzo gęstymi, jednak puszącymi się kosmykami.

Czy każda kobieta może zdecydować się na zabieg?

Zabieg keratynowego prostowania włosów przeznaczony jest w szczególności dla wszystkich tych pań, które od dłuższego czasu walczą z takimi problemami, jak puszenie się włosów, falowanie, czy też ich przesuszenie. Dzięki temu zabiegowi nie jest już konieczne prostowanie włosów przy użyciu prostownicy, ponieważ jest on bardzo trwały, o ile oczywiście w odpowiedni sposób będziemy dbać o swoje kosmyki.

Podczas zabiegu korzystamy ze specjalnych preparatów keratynowych, które pomagają zregenerować włosy, jednak oprócz keratyny zawierają one również wyciągi roślinne, witaminy, antyoksydanty oraz kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za nawilżenie naszych kosmyków. Oprócz tego ochraniają je przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, tworząc na kosmykach niewidoczny film ochronny.

Dlaczego keratynowe prostowanie włosów warto wykonać w domu?

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest wprawdzie dosyć skomplikowany i wymaga poświęcenia co najmniej 3 godzin (z tego też względu cena zabiegu w salonie fryzjerskim jest dosyć wysoka), jednak w ten sposób możemy zaoszczędzić dosyć dużą kwotę środków pieniężnych.

Ceny takiego zabiegu zaczynają się od około 300 zł, jednak im dłuższe włosy i większa renoma salonu, tym oczywiście cena jest znacznie wyższa. Aby samodzielnie przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania włosów w domu, wystarczy zaopatrzyć się w specjalny zestaw kosmetyków, który obecnie można bez problemu zakupić na wielu stronach internetowych. Koszt takiego zestawu wynosi od ok. 40 do 100 zł, a posiadaczki niezbyt długich włosów na takim jednym zestawie mogą przeprowadzić nawet dwa zabiegi.

Co jednak powinno znaleźć się w takim zestawie? Najważniejszy jest oczywiście fluid wygładzający włosy, jednak oprócz niego w zestawie powinien znaleźć się również głęboko oczyszczający szampon oraz odżywka po keratynowym prostowaniu włosów. Oprócz takiego zestawu warto również zakupić jednorazową pelerynę, gumowe rękawiczki, szczotkę do włosów lub grzebień, klipsy fryzjerskie, suszarkę oraz prostownicę z regulacją temperatury.

Zestaw do kreatynowego prostowania włosów
Kliknij i sprawdź ceny!

Keratynowe prostowanie włosów w domu krok po kroku

Zabieg keratynowego prostowania włosów najlepiej przeprowadzić przed weekendem, zapewniają sobie odpowiednią ilość czasu (ok. 3 godziny). Z uwagi na fakt, iż nakładanie preparatu keratynowego oraz prostowanie włosów z tyłu głowy może być dosyć trudne, to warto o pomoc poprosić przyjaciółkę lub mamę. Przed przystąpieniem do zabiegu na dłonie należy założyć gumowe rękawiczki, natomiast na kark warto założyć specjalną pelerynę, aby przez przypadek nie zabrudzić ubrania kosmetykiem.

Jeśli wszystko zostanie już przygotowane, można rozpocząć zabieg. W pierwszej kolejności należy przy pomocy głęboko oczyszczającego szamponu umyć włosy, susząc je następnie przy pomocy suszarki. W kolejnym kroku włosy należy podzielić na cztery sekcje (używając w tym celu specjalnych klipsów fryzjerskich), dzięki czemu możliwe będzie dokładne nałożenie preparatu keratynowego. Gdy włosy zostaną już podzielone na pasma włosów o grubości 1-2 cm należy dosyć obficie nałożyć fluid wygładzający tak, aby włosy były całkowicie wilgotne na całej swojej długości. Niezwykle ważne jest jednak to, aby preparatu nie nakładać na skórę głowy, pozostawiając od nasady głowy ok. 5 cm suchych kosmyków.

Preparat należy pozostawić na włosach co najwyżej 20 minut, przystępując następnie do kolejnego etapu, czyli do suszenia kosmyków. Proces ten jest niezwykle czasochłonny, ponieważ keratyna jest dosyć lepka, dlatego też, aby nieco ułatwić sobie zadanie, warto wspomóc się grzebieniem lub okrągłą szczotką. Gdy włosy zostaną już całkowicie wysuszone, keratynę należy wprasować we włosy przy pomocy prostownicy nastawionej na odpowiednią temperaturę (w przypadku grubych i niefarbowanych włosów ok. 230 stopni Celsjusza), pamiętając o tym, aby grubość każdego pasma nie przekroczyła 0,5 cm.

Prostownicę należy po włosach przesuwać dosyć szybko około 15-20 razy (każde pasmo). Po całkowitym wyprostowaniu kosmyków należy nałożyć na nie dołączoną do zestawu odżywkę, pozostawiając ją na głowie ok. 5 minut, dokładnie spłukując, susząc ponownie włosy i układając jak zwykle.

Efekty zabiegu

Włosy po zabiegu keratynowego prostowania włosów są dogłębnie nawilżone, odżywione, zregenerowane, gładkie, proste i bardzo miłe w dotyku. Dzięki temu, iż włosy stają się bardziej odporne na puszenie oraz skręcanie, po umyciu włosów nie jest już konieczne ich prostowanie przy pomocy prostownicy.

Jeśli chodzi o efekty zabiegu, to utrzymują się one najczęściej do 5 miesięcy, jednak niezwykle ważne jest to, aby w odpowiedni sposób pielęgnować swoje włosy. Tuż po zabiegu nie należy włosów myć przez około 3 dni, a także nie jest wskazane związywanie ich gumką. Z kolei, jeśli chodzi o mycie kosmyków, to należy zrezygnować z szamponów oraz odżywek, które w swoim składzie zawierają sól oraz silikony.

Keratynowe prostowanie włosów w domu – jak zrobić, metody, preparaty, kosmetyki
4.5 (90%) 6 votes
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.